Cluse. Purystyczne zegarki w wielu wariantach wykonania

Marka Cluse oferuje bardzo purystyczne zegarki. Są one czytelne, kontrastowe i posiadające, wydawałoby się proste elementy składowe – tradycyjną kopertę, monobarwną tarczę i proste wskazówki.

Jak się jednak okazuje spoglądając na ofertę marki Cluse możemy wybrać wiele różnorakich i pasujących na różne okazje zegarków.
Wyroby marki Cluse są kierowane do pań i należą do grupy zegarków modowych, a projektanci firmy starają się by można byłby je dopasować do różnorakich strojów i wielu odmiennych kobiecych stylizacji.

Zegarki marki Cluse
Zegarki marki Cluse

Srebrzyste, złocone, grafitowe i czarne koperty zegarków

Stalowe koperty zegarków Cluse są wykonywane bez powłoki dekoracyjnej – te srebrzyste, albo z powłokami dekoracyjnymi. Dla kopert złoconych wykonywane są one w kolorze żółtego, lub różowego złota. Są tez koperty w kolorze czarnym – uzyskanym w dobrze znanej technice PVD.
Są też modele bikolorowe, dla których przykładowo przy dominującej czerni znajdziemy także elementy z żółtego złota.
Większość kopert ma powierzchnie błyszczące – lustrzane, ale niektóre z zegarków mają  koperty satynowane.
Kolorystyka indeksów tarczy i wskazówek współgra z kolorystyką tarczy zegarka, a dla zegarków srebrzystych i złoconych jest identyczną.
W ostatnio zaprezentowanych modelach zegarków Cluse znajdziemy dekoracyjne, podobne do nabijania ćwiekami wykończenie lunety koperty.

Zegarki marki Cluse
Zegarki marki Cluse

Okrągłe i kwadratowe z zaokrąglonymi narożnikami

Okrągły kształt koperty króluje tak w ofertach tradycyjnych marek, jak i na wybiegach zegarkowych firm modowych. W marce Cluse także większą część oferty  stanowią zegarki w kopertach okrągłych, ale jej część tworzą zegarki w obudowach kwadratowych z zaokrąglonymi narożnikami.
Mimo że kwadrat wydaje się być prostą geometryczną figurą, to kwadratowe koperty z w zegarkach Cluse są wyjątkowo urzekające. Czy to rzeczywiście ciekawy sposób wykończenia, czy może wynik braku tego typu zegarków na rynku?
– nie wiadomo, ale zegarki wyglądają bardzo atrakcyjnie

Zegarki marki Cluse
Zegarki marki Cluse

Tradycyjnie i finezyjnie mocowane paski

Dla większości kopert wyprowadzenie elementów do mocowania paska, czy bransolety jest tradycyjne – w formie uszu. Jednak w części z nich mamy do czynienia z finezyjnym mocowaniem, dla którego od strony tarczy widoczne są tylko miniaturowe elementy trzymające teleskopy. W obydwu przypadkach, czy to pasek, czy metalowa bransoleta doskonale komponują się z kopertą i tarczą zegarka.

Zegarki marki Cluse

Tarcze białe i czarne i marmurkowe

Dla tarcz w purystycznych zegarkach nie mamy szerokiego spektrum kolorów dla ich wykonania. W zegarkach Cluse możemy znaleźć tarcze kremowo-białe, czarne i wyjątkowe – marmurkowe. Te ostatnie to białe z włoskowatymi pasemkami podobnymi do żyłek wtrąceń kolorystycznych w marmurze.
Wszystkie one, to  klasyczne tarcze które doskonale prezentują się w zegarkach Cluse.

Zegarki marki Cluse
Zegarki marki Cluse

Wskazówki, indeksy i podziałka tarczy

Tylko dwa rodzaje wskazówek użyte są do realizacji kolekcji zegarków marki Cluse. Proste pałki, oraz przełamane w osi wydłużone trójkąty. Każdy rodzaj wskazówek doskonale pasuje do pozostałych elementów zespołu wskazań (tarczy z indeksami).
Dla zastosowanych indeksów tarczy w zegarkach Cluse zobaczymy dość dużą różnorodność. Dominujące są tarcze z oznaczeniami wszystkich godzin i podziałką minutową, ale sa także tarcze bez podziałki, czy też takie, na których umieszczono tylko cztery główne indeksy godzinowe. Zasadą jest, że na indeksy używane są klasyczne pałki, ale możemy tez znaleźć rzymskie oznaczenie godziny dwunastej, czy też kołowe elementy, w tym także cyrkonie w miejscach indeksów. Dla tarcz w zegarkach z kwadratową kopertą jak do tej pory mamy klasyczne tarcze z dwunastoma indeksami w kształcie pałek, bez znaczników minutowych.

Zegarki marki Cluse
Zegarki marki Cluse

Paski skórzane i bransolety typu mesh i bransolety finezyjne

Jak przystało na purystyczne zegarki, wyposażono je w różnokolorowe i o różnym wykończeniu skórzane paski.
Co wyjątkowo ciekawe, w niektórych modelach poza szlufką skórzaną posiadają one także szlufki metalowe. To z jednej strony pozytywna decyzja cenowa – bo to na pewno tańszy element, ale z drugiej strony to na pewno lepszy wybór, bo zniszczenie szlufki to najczęstszy powód konieczności wymiany paska.

Zegarki marki Cluse
Zegarki marki Cluse

Dla zegarków modowych metalowe, dobrze pasujące do wyglądu zegarka szlufki  pasków to doskonały wybór.
Dla części kolekcji zegarków użyto popularnych ostatnio i bardzo ciekawych, metalowych bransolet typu mesh, a w ostatnio zaprezentowanych wzorach znajdziemy także proste,  ciekawie stylizowane bransolety metalowe.

Zegarki marki Cluse
Zegarki marki Cluse

Zegarek z dodatkiem bransoletki

Zegarek jest elementem stroju. Marka Cluse kieruje je do kobiet, które od zawsze nosiły biżuterię na nadgarstkach, to zegarek jest często prezentowany na zdjęciach reklamowych, ale także w rzeczywistości z różnego rodzaju bransoletkami. Dla zegarków Cluse możne je doskonale dopasować.

Modele zegarków Cluse są poszukiwane przez nasze panie i chętnie przez nie używane. Co ważne, poszukujące zegarków klientki często znają markę zegarka, a czasami poszukują konkretnych wybranych przez siebie wzorów.

Władysław Meller