Bardzo duuuży zegar ścienny

Zegary mogą być doskonałą dekoracją pokoi mieszkalnych i miejsc pracy.
O tych własnościach zegarów dobrze wiedzą tak projektanci, jak i my użytkownicy wszystkich takich pomieszczeń. Zegary są także istotnymi przedmiotami użytkowymi. To one pomagają nam utrzymać porządek dnia.

Duży zegar ścienny
Duży zegar ścienny

Duży zegar ścienny

Dla wiedzy o upływającym czasie, ale także dla zajęcia odpowiednio dużej części ściany, czy to w pokoju, czy w biurze często chcemy by w odpowiednio wybranym miejscu pojawił się duży zegar.
Przy modnym ostatnio minimalizmie w tendencjach wzorniczych, często zegarem takim jest tylko mechanizm ze wskazówkami. To oczywiście nie oznacza wcale rezygnacji z czytelności wskazań, więc ponownie kierujemy się na stosunkowo duży obiekt.

Rynek nie toleruje próżni, więc obecnie można dość łatwo znaleźć ofertę dużych zegarów, czy też mechanizmów ze wskazówkami, przy czym w tym ostatnim zestawie mechanizm jest  zwykle zamknięty w małym okrągłym pudełku.

Duży zegar ścienny

Duży zegar, czy duża obudowa?

Jak się okazuje, te oferowane duże zegary, zwykle mają tylko duże gabaryty, bo ich wskazówki są po prostu krótkie. W przykładowym oferowanym na rynku zegarze, przy  podawanej w ofercie jego średnicy równej 60 centymetrów, wskazówka minutowa ma długość co najwyżej 15 centymetrów!

Duży zegar ścienny
Duży( ?) zegar ścienny

Dlaczego tak się dzieje?


Standardowe mechanizmy przeznaczone są do standardowych zegarów, które po prostu duże nie są! Takie mechanizmy nie są w stanie poprawnie pracować przy długich wskazówkach

Dla odmiany dostępne na rynku same mechanizmy ze wskazówkami mają je nieznacznie dłuższe, bo są one dobrze wyrównoważone (zawsze jest obecna krótka część wskazówki minutowej, a jej waga jest większa do części dłuższej). Dzięki temu mechanizmy takie mogą pracować poprawnie. Tyle tylko, że  mocowana do ściany puszka z mechanizmem na skutek dynamicznego ruchu wskazówek potrafi zmieniać swoje położenie (obrócić się) i mylić wskazania. Dzieje się tak, mimo wyrównoważenia wskazówek.

mechanizm do zegara ściennego
Mechanizm zegara ściennego

Nasze mechanizmy dla dużych zegarów ściennych

W naszym sklepie mamy doskonałą ofertę kwarcowych mechanizmów z bardzo długimi wskazówkami. Dla tych mechanizmów wskazówka minutowa ma długość 35 centymetrów (od osi mechanizmu do końca części wskazującej). Zegar z takimi wskazówkami powinien mieć ponad 70 centymetrów średnicy!

Diży zegar ścienny
Duży zegar ścienny

Oczywiście może być także większy. Na pewno będzie doskonale prezentował się przy średnicy wynoszącej prawie jeden metr!

Diży zegar ścienny
Duży zegar ścienny

Mechanizm tego zegara ma specjalną konstrukcję i jest w stanie bezawaryjnie funkcjonować na jednej baterii przez okres dłuższy niż rok.


Sprzedajemy same mechanizmy ze wskazówkami!


Jeśli mechanizm będzie zamocowany do dowolnie zaprojektowanej tarczy, a tarcza powieszona na ścianie, to zegar będzie spisywał się doskonale.

Diży zegar ścienny
Duży zegar ścienny

Sam mechanizm ze wskazówkami

Jeśli jednak jesteśmy wyznawcami minimalizmu i chcemy na ścianie powiesić sam mechanizm ze wskazówkami, to musimy ten „układ” zabezpieczyć przed obracaniem się. Może to być dodatkowy stelaż mocowany do ściany podobny do tego przedstawionego na obrazku.

Mocowanie mechanizmu
Mocowanie mechanizmu zegara

Mamy wtedy wprawdzie dwa kołki w ścianie (jeden do zawieszenia mechanizmu i zablokowania stelaża, a drugi do samego stelaża, ale mamy pewnie zamocowany mechanizm.

Taki zegar, dzięki możliwości samodzielnego ustalenia jego średnicy, poprzez wybór miejsca umieszczenia cyfr  i wyboru wyglądu (rodzaj oznaczeń) idealnie wkomponuje się w wolne miejsce na ścianie w mieszkaniu lub w biurze.

Diży zegar ścienny
Duży zegar ścienny

Nasz zegar

Pokazywany w naszym salonie zegar posiada tylko cztery główne oznaczenia: „3”, „6”, „9” i „12”.
Tego rodzaju zegar wygląda świetnie zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach.
Może też być on także Idealnym prezentem dla kreatywnych, lubiących własne aranżacje osób..
Na pewno będzie dobrze działał!

polecamy mechanizmy zegarów ściennych z długimi wskazówkami