Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Aikon. Odwołanie do Calypso

Maurice Lacroix to lubiana przez miłośników czasomierzy szwajcarska marka, a jej linia Aikon nawiązuje do doskonale znanego sprzed lat wzoru Calypso. Calypso na wielu zegarkowych rynkach odnosił wyjątkowe sukcesy i był swego rodzaju ikoną wzornictwa, oraz najlepiej rozpoznawalnym wyrobem firmy Maurice Lacroix. Calypso była zegarkiem garniturowym, ale posiadał także cechy zegarka sportowego. Teraz ta szwajcarska marka z linią Aikon z sukcesem nawiązuje do swojego znanego poprzednika.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Aikon

Linia Aikon – zawiera modele casualowe, ale wiele z nich niejako podświadomie kierowanych jest do używania przy zajęciach sportowych. Każdy z nich jest obdarzony podwyższoną wodoszczelnością, uzyskaną także dzięki zakręcanej koronce, oraz dobrą czytelnością. Dzięki temu nadają się  one doskonale do codziennego używania, ale także do sportowych aktywności.
W przypadku modeli na metalowej bransolecie na pewno można bez ryzyka stwierdzić, że Maurice Lacroix z linią Aikon spełnia wymogi zegarków sportowych.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Dzięki jej nowoczesnym, agresywnie zaprojektowanym liniom, wyrazistości powierzchni polerowanych i satynowanych rodzina Aikon wyraźnie wyróżnia się na tle innych zegarków.
Dzięki temu ich obecność na nadgarstkach jest swego rodzaju zegarkową manifestacją.  Do tego  bransolety są wyposażone w wygodne zapięcia i odpowiednio dobrane długości elementów, co gwarantuje doskonałe dopasowanie zegarka do każdego nadgarstka.

Po pozytywnym przyjęciu przez rynek modeli podstawowych z mechanizmem elektronicznym, kierowanych tak do panów, jak i do pań, po wprowadzeniu zegarków z automatycznym naciągiem, tak trzy wskazówkowych, jak i ze stoperem, przyszedł czas na wyrób szczególny – model sportowy, nurkowy – Venturer.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Aikon Venturer. Entuzjastycznie przyjęty

Zanim napiszemy o zegarku, warto pochylić się nad samąwybraną przez producenta jego nazwą. Słowo „Venturer” jest stosunkowo nową formą językową i oznacza: entuzjastę, poszukiwacza przygód i wspólnika w śmiałym przedsięwzięciu. Nowoczesność sformułowania doskonale pasuje do na wskroś nowoczesnej marki Maurice Lacroix, a dopasowanie słowa do wyglądu i parametrów użytkowych modelu zegarka jest  wręcz fantastyczne.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Poprzez premierę zegarka Venturer, kolekcja Aikon firmy Maurice Lacroix nabiera nowego wyrazu. Zegarek ten wpisuje się w koncepcję stylistyczną i użytkową linii Aikon. Komfort, ciekawy, wyróżniający się kształt koperty i bransolety, wysoką jakość wykończenia – wszystkie te atrybuty powodują, że Aikon Venturer już od pierwszego spojrzenia robi świetne wrażenie.

Zgodnie z przekazem producenta: „Ten solidny wyrób został zaprojektowany z myślą o intensywnym, szybkim życiu mieszkańców dużych metropolii. Jego nowoczesne cechy idealnie pasują do osób aktywnych, którzy podejmując każdego dnia nowe wyzwania ożywiają nasze miasta”.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Sportowy zegarek do… miejskiego życia

Powyższe stwierdzenie producenta, to bardzo ciekawe spostrzeżenie, bo oceniając zegarek po pierwszym spojrzeniu mogłoby się wydawać, że jest on kierowany wyłącznie do sportowców i innych osób aktywnie sport uprawiających. Z drugiej strony wydaje się, że codzienne miejskie życie jest wyzwaniem znacząco poważniejszym niż samo uprawianie, innych niż ekstremalne, sportów, a po trzecie potencjalni odbiorcy mają taki właśnie styl życia.

Wykonany w sposób spełniający oczekiwania wyzwań codziennego życia, Aikon Venturer jest przeznaczony dla dzisiejszych poszukiwaczy przygód. Ekscytująca i czytelna tarcza z elegancko wykonanymi pozostałymi elementami zespołu wskazań, kieruje zegarek do grupy wyrobów eleganckich i niepowtarzalnych. Stalowa koperta o średnicy 43 mm doskonale wpisuje się w aktualne trendy wzornicze, podkreślając równocześnie nietuzinkowość czasomierza. Wodoodporność do 300 metrów potwierdza jego sportowy charakter, ale nie przeczy eleganckiemu charakterowi i możliwości noszenia go tak na co dzień, jak i na specjalne okazje. Jego jednokierunkowy, obrotowy pierścień koperty jest niezbędny dla osób  nurkujących, ale doskonale spisuje się także przy odliczaniu krótkich odcinków czasu w każdej innej sytuacji.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Modyfikacje wzornictwa i funkcjonalność

Wyjątkowość stylistyki linii Aikon polega przede wszystkim na możliwościach ewolucji tegoż wzornictwa. Doskonałym potwierdzeniem tej sugestii jest właśnie model Venturer. To wyrazisty, ale nie przesadzony, solidny, ale nie masywny, nowoczesny i nie futurystyczny zegarek z automatycznym naciągiem sprężyny z trzema wskazówkami i wskazaniem daty. Można z dużą dozą pewności powiedzieć, że niezależnie od otoczenia będzie on  zauważony na nadgarstku.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Możliwość ewolucji stylistyki udowadnia doskonale wymieniony powyżej obrotowy pierścień. Charakterystyczny, sześciosegmentowy element będący wyróżnikiem linii Aikon, w modelu Venturer zyskuje niezwykłą funkcjonalność. Dekoracyjne wypusty w modelu Venturer posłużyły do aplikacji dziesięciominutowych oznaczeń podziałki naniesionej na pierścień.
Dzięki takiej formie wykonania, dominujący, obrotowy, ceramiczny pierścień doskonale wpisuje się w „kod genetyczny” linii Aikon. Równocześnie ukształtowanie pierścienia pozwala na pewne jego złapanie i ergonomiczne operowanie.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Dekiel koperty

Przykręcany za pomocą czterech wkrętów dekiel koperty modelu Venturer, został w szczególny sposób udekorowany. W jego centrum znalazło się delikatne, wygrawerowane logo marki Maurice Lacroix. Charakterystyczna „M-ka” została otoczona specjalnym motywem „Vagues du Jura” (Fale Jury). Obecność tego motywu świadczy o nadanym zegarkowi Aikon Venturer wysokim standardów wykończenia.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Tarcza

Aikon Venturer może posiadać niebieską lub czarną tarczę. Na powierzchni każdej z nich znalazł się szlif słoneczny, który ożywia i dodaje blasku wyglądowi zegarka. Okrągłe i prostokątne znaczniki, łącznie z odmiennym, wyróżniającym się – na godzinie 12., są nawet dla znacznikach o okrągłych konturach ciekawie pokryte substancją luminescencyjną Super-LumiNova. Wypełnienia te zawsze zamykają się pomiędzy równoległymi liniami,. Wszystkie te elementy są wprawdzie stosunkowo szerokie, ale są też wyrafinowane. Takie ich wykonane zapewnia ciekawy wygląd i doskonałą czytelność.
Poprzez zegarek Aikon Venturer firma Marice Lacroix uzyskała zmodyfikowaną stylistykę tarczy, przy spełnieniu wszystkich wymagań jakościowych jakie marka ta zawsze sobie stawia przy projektowaniu wyrobów.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Pasek i bransoleta

Zachowanie charakterystycznej dla linii Aikon stylistyki i nowoczesności wyrobu, były wymogami aktualnymi także dla projektowanego paska do zegarka Venturer. Jest on wykonany z gumy i ma kolor odpowiadający kolorowi tarczy zegarka – granatowy lub czarny. Wygodny i wodoodporny, doskonale znosi, tak deszcz, czy wilgoć, jak i wysokie temperatury. Centralne ciągnące się przez całą długość paska przetłoczenie ma charakterystyczne dla linii Aikon poprzeczne znaczniki. Posiada on oczywiście metalowe logo Maurice Lacroix „M” – identyczne z tym, które znajdujemy na skórzanych paskach zegarków. Obydwie części paska są mocowane do koperty w tak zwanym systemie „EasyChange”.
W rozwiązaniu EasyChange teleskop wyposażony jest w dwa wystające bolce. Umożliwiają one szybkie i wygodne odłączenie gumowego paska i zapięcie do koperty metalowej pięciorzędowej bransolety, lub odwrotnie. Bransoleta metalowa jest także oznaczonej charakterystycznym logotypem marki na zapięciu.

Sportowy męski zegarek. Maurice Lacroix model Aikon Venturer

Venturer to nowa gałąź linii Aikon: sportowa, równie nowoczesna jak jej poprzednicy i jeszcze bardziej wyzywająco zaprojektowana. Takie zegarkowe propozycje marki Maurice Lacroix maja na celu oferowanie potencjalnym klientom wyrobów, które są  w stanie sprostać wyzwaniom dzisiejszego życia miejskiego. Zgodnie nie tylko z opinią producenta to właśnie miejska metropolia jest miejscem gdzie zegarki tej szwajcarskiej firmy czują się jak w domu.

Władysław Meller