Zegarki Vostor Europe – nasza nowa prezentacja marki i… przegląd jej kolekcji

Oferta zegarków Vostok Europe

Od niedawna w naszym salonie zegarki marki Vostok Europe prezentowane są w nowym dedykowanym meblu.  Zegarki Vostok Europe mają też swoje miejsce na witrynie sklepu, ale tam podobnie jak dla innych marek jej wyroby znajdują się na prezenterach. Wewnątrz sklepu mamy specjalny mebel Vostok Europe

Oferta zegarków Vostok Europe
Oferta zegarków Vostok Europe

Cała szafa Vostok Europe!
Czyż nie wygląda świetnie?

Oferta zegarków Vostok Europe

Na okoliczność nowej formy prezentacji marki Vostok Europe chcemy przybliżyć kolekcję jej zegarków, które są podzielone na specjalne linie wzornicze. Pierwsze serie swoimi nazwami linii wzorniczych odwołują się do technicznych osiągnięć przemysłu radzieckiego kierowanych na rynek cywilny. Zaoferowana niedawno damska kolekcja nawiązuje do lokalnej mitologii.

Energia 3, Gaz-14 Limousine, Ałmaz i Undine

Poniżej pierwsza część prezentacji, obejmująca linie: Energia 3, Gaz-14 Limousine, Ałmaz i Undine. W kolejnym odcinku przedstawimy linie: Anchar, Expedition North Pole i Everest Underground, Rocket N1, Lunokhod i Ekranoplan.

Vostok Europe Benedictas Vanagas
Vostok Europe Benedictas Vanagas

To pewnie wszystkie najważniejsze linie, choć na pewno mamy jeszcze zegarki Mriya i te dedykowane Benedictasowi Vanagasowi i Big Z – czyli Žydrūnasowi Savickasowi.
Tyle, że Mriya już… odleciała z Polski (znaczy się samolot był i odleciał, a my mamy tylko jeden zegarek), a modele dedykowane powstają na bazie kopert istniejących w którejś z linii wzorniczych.

Vostok Europe Energia 3
Vostok Europe Energia 3

Vostok Europe linia Energia 3

Linia Energia 3 jest jedną z najmłodszych w ofercie marki z Wilna, obejmuje zegarki wyróżniające się rodzajem kopert i ich mocowaniem z paskiem. To także wiodąca pod względem cenowym linia marki Vostork Europe.
Swoją nazwę zawdzięcza ona najpotężniejszej w historii ludzkości rakiecie nośnej, która skonstruowana została pomiędzy 1976 a 1987 rokiem.

Vostok Europe Energia 3
Vostok Europe Energia 3

Dzięki pojemności ładunkowej wynoszącej prawie 100 ton, rakieta nośna Energia w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju badań przestrzeni kosmicznej i na pewno go przyśpieszyła. To od niej wywodzą się zegarki Vostok Europe Energia 3.

Vostok Europe Energia 3
Vostok Europe Energia 3

Dla wszystkich modeli firmy Vostok Europe ważnym wyznacznikiem jakości jest czytelność wskazań. W zegarkach Vostok Europe Energia 3  tę doskonałą czytelność i to w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach, gwarantuje 17 pałeczek z trytem GTLS. Są one rozmieszone na indeksach, oraz wskazówkach zegarka.

Vostok Europe Energia 3
Vostok Europe Energia 3

Tego typu rozwiązanie znajdziemy w kilku liniach wzorniczych marki Vostok Europe.
To dla efektownej prezentacji wartości pałeczek trytowych prezentery marki Vostok Europe wyposażone są w pobudzające je do świecenia światło ultrafioletowe.
U nas doskonały efekt działania pałeczek trytowych, dzięki podświetleniu można zauważyć tak w witrynie wystawowej, jak i w meblu Vostok Europe.

Sportowy – nurkowy wygląd czasomierza uzupełnia charakterystyczny obrotowy pierścień, a zawodowcom, pracujących pod wodą w dzwonach, czy habitatach przyda się obecny w zegarku automatyczny zawór helowy.

Vostok Europe Gaz-14 Limousine
Vostok Europe Gaz-14 Limousine

Gaz-14 Limousine

Choć samochody z Kraju Rad nie podbiły światowych rynków, ani nie były powodem westchnień fanów motoryzacji, to model limuzyny GAZ-14 jest uważany za jedno z najwybitniejszych osiągnięć przemysłu motoryzacyjnego Związku Radzieckiego. Samochód te został stworzony wyłącznie dla wyższych urzędników i polityków radzieckich, a produkowany był w latach 1977-1989.

Vostok Europe Gaz-14 Limousine

Szczególnie wygląd jej pierwszego wcielenia- modelu Czajka Gaz-13 zapadł w pamięci mieszkańców socjalistycznego bloku. Jednak tak pierwszy jak i drugi nosiły dumnie napis Czajka na przedniej atrapie.

Te ekskluzywne pojazdy były w swoich czasach synonimem najwyższego komfortu, a także nowoczesnego wzornictwa. Wielokrotnie udoskonalana limuzyna GAZ 14 była  równocześnie wzorcem dla wielu innych masowo produkowanych modeli samochodów w Związku Radzieckim. Klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby, automatyczna skrzynia biegów, czy doskonałe wyciszenie wnętrza pojazdu były przykładem do naśladowania dla projektantów nowych modeli. Wyjątkowym i z zasady żadnemu innemu pojazdowi niepotrzebną, była specjalna pozycja w którą była wyposażona przekładnia biegów tego wyjątkowego pojazdu – bieg defiladowy.

Firma Vostok Europe postanowiła przypomnieć światu wyjątkowy radziecki produkt sygnując jedną ze swoich kolekcji zegarków nazwą “GAZ-14 Limousine”. Najbardziej widocznym elementem łączącym zegarki Vostok Europe z tej linii i popularną nie tylko w Związku Radzieckim limuzynę Czajka jest stylistyka tarczy czasomierza. Daleko idące odwzorowanie zegara z deski rozdzielczej samochodu, jako tarczy zegarka, obejmujące tak ułożenie, jak i czcionkę cyfr, oraz kształt wskazówek, niesie ze sobą nutę historyczną.
Równocześnie kolorystyka tarczy, przy prostym  obrysie koperty dodaje zegarkom wrażenia nowoczesności.

W tej linii wzorniczej znajdziemy modele mechaniczne z automatycznym naciągiem sprężyny, a także modele elektroniczne ze stoperem.

Vostok Europe Ałmaz
Vostok Europe Ałmaz

Ałmaz

Ałmaz – słowo, które w języku rosyjskim oznacza diament było nazwą tajnego radzieckiego programu kosmicznego polegającego na budowie wojskowych załogowych stacji orbitalnych. Oficjalnie program ten był włączony w cywilny program kosmiczny Salut, ale z siedmiu stacji programu Salut umieszczonych na orbicie w latach 1971-1982, trzy należały do programu Ałmaz. Z tego powodu zegarek znany jest także jako Ałmaz Space Sation.

Vostok Europe Ałmaz
Stacja kosmiczna Ałmaz

Zgodnie z przekazem producenta, zegarki Ałmaz łączą wymogi stawiane tak sportowym, jak i eleganckim wyrobom. Zawsze wodoodporne do 20 atm, są odpowiednie zarówno do używania w ekstremalnych warunkach, jak i do codziennego noszenia.

Różnorodne kombinacje ich mechanizmów – w zegarkach znajdziemy tak mechaniczne z automatycznym naciągiem, kwarcowe trzywskazówkowe i kwarcowe ze stoperem. Są one wykonywane w kopertach ze stali nierdzewnej, tytanu i brązu z różnokolorowymi tarczami i skórzanymi, tekstylnymi, silikonowymi paskami, czy bransoletami ze stali nierdzewnej. Dzięki temu z linii Ałmaz dobierzemy odpowiedni do każdego gustu i wymagań różnych klientów zegarek.

Vostok Europe Benedictas Vanagas
Vostok Europe Benedictas Vanagas

Z wykorzystaniem koperty linii Ałmaz zostały wykonane jedne z ostatnich modeli limitowanych, dedykowanych Benedictasovi Vanagasowi – kierowcy rajdowemu, któremu w Rajdzie Dakar towarzyszy polski pilot Sebastian Rozwadowski.
Ostatnie sztuki zegarków z ostatniej serii „Benedictas Vanagas” są jeszcze obecne na rynku.

Vostok Europe Undine
Vostok Europe Undine

Undine

Jedyna z obecnych aktualnie kolekcji damskich zegarków firmy Vostok Europe swoją nazwą Udinese odwołuje się do legend o nimfach wodnych, duchach wody, które wywodzą się z mitologii bałtyckiej i niemiecko-skandynawskiej.

Vostok Europe Undine
Vostok Europe Undine

Samo słowo „Undinė” pochodzi od starożytnego litewskiego (indoeuropejskiego) słowa Unduo (woda). Undines żyją w leśnych sadzawkach i wodospadach, wyglądają jak piękne młode kobiety z długimi włosami, śpiewające i tańczące przy księżycu i wzywające młodych mężczyzn po imieniu, wabiące do wody i uwodzące ich…

Vostok Europe Undine
Vostok Europe Undine

Zegarki Undinė marki Vostok Europe to zupełnie nowa linia modeli stworzona z myślą o aktywnych, nowoczesnych kobietach, to zegarki które nadają się do noszenia na co dzień jak i do różnych sportów ekstremalnych, w tym także do nurkowania do 200 metrów.

Vostok Europe Undine
Vostok Europe Undine

Jak wypada dla zegarków damskich w tych modelach mamy do czynieni z rzadko spotykaną gdzie indziej paletą kolorów dla tarcz pasków i kopert. Tradycyjnie znajdziemy białe, czarne i czekoladowe tarcze, pierścienie koperty, czy paski, ale są tutaj też kolory unikatowe: karmazynowy, błękitny i jasnofioletowy. Do tych ciekawych barw wskazanych elementów, mamy jeszcze srebrzyste, złocone i bikolorowe powłoki dekoracyjne kopert.

Jest w czym wybierać, jest co dopasowywać. Zegarki Undine wyposażone są w elektroniczne kwarcowe mechanizmy ze stoperem, co dzięki mikrowskaźnikom na tarczy stwarza dodatkowe możliwości miksowania barw, tego i tak bogato dekorowanego elementu.  

To informacja o wybranych, pierwszych trzech liniach wzorniczych marki Vostok Europe. Mamy nadzieję dość szybko zaprezentować kolejne opracowanie z przedstawieniem kolejnych linii wzorniczych –  Anchar, Expedition North Pole i Everest Underground, Rocket N1, Lunokhod i Ekranoplan.

Władysław Meller