Zegarkowe książki najlepsze nie tylko na prezenty

Od wielu już lat w naszym salonie oferujemy zegarkowe książki. Staramy się utrzymywać szeroką ich ofertę. Także dzisiaj mamy kilkanaście książkowych pozycji.
Zachęcamy do zakupów.
Poniżej przedstawiamy wybrane pozycje z naszej oferty.

Musieliśmy na szybko zaktualizować niniejszy wpis, bo w ofercie pojawiła się książka niezwykle cenna!
Przedstawiamy ją na pierwszym miejscu.

Antoni Patek, zegarmistrz królów. Śladami życia – Beniamin Czapla

Dość zacytować słowa wstępu do niniejszej książki:
„O życiu i działalności Antoniego patka wiadomo bardzo mało. Niestety do dziś zachowało się stosunkowo niewiele materiałów źródłowych- czyli podstaw pracy historyka, a nieliczne dostępne opracowania pełne są przekłamań i niedopowiedzeń”

Potwierdzeniem prawdziwości niniejszych słów jest choćby fakt, że jeszcze do 2015 roku miejsce urodzenia Antoniego Patka wskazywane jako Piaski Lubelskie (dawniej Piaski Luterskie). W rzeczywistości było ono gdzie indziej – w Piaskach Szlacheckich (dawniej Piaskach Ziemiańskich).

Poza historią samej firmy Patek Philippe, trudno było znaleźć informacje biograficzne, a ich przygotowanie w formie szerokiego opracowania to „praca na medal”.

Książka jest także bardzo ciekawie napisana, więc jej przeczytanie to przyjemność i możliwość zdobycia wiedzy o tym nietuzinkowym przecież człowieku.
Możemy tylko zachęcić do zakupu książki i jej przestudiowania.

Zegar na wieży Zamku Królewskim w Warszawie – Zdzisław Mrugalski

W tym casie obchodzimy 50. rocznicę odbudowy Zamku królewskiego w Warszawie, a jego zegar był pierwszym w pełni sprawnym urządzeniem i elementem zamku. To dzieło zegarmistrzów z powołanego przez Cech Zespołu Budowy Zegara.
Oferta książki: https://odczasudoczasu.pl/p/prof-zdzislaw-mrugalski-zegar-na-wiezy-zamku-krolewskiego-w-warszawie-978-83-7789-312-8/
Ta książka to obowiązkowa lektura wszystkich varsavianistów, ale także miłośników historii techniki i zegarmistrzostwa.

Przystanek: zegarek. Zegarki i przystawki balansowe z Błonia – Władysław Meller

Książkę można polecać wszystkim miłośnikom zegarkowej i polskiej historii, a w szczególności osobom zainteresowanym zegarkami z Błonia.
Oferta książki: https://odczasudoczasu.pl/p/wladyslaw-meller-przystanek-zegarek-zegarki-i-przystawki-balansowe-z-blonia-978-83-63086-06-0/
Co ciekawe, kupujący tę książkę, po zapłacie, mogą sobie zażyczyć dedykacji autora, bo autor… pracuje z nami.

Leszczyńskie zegary – Janusz Skrzypczak

Na stulecie odzyskania niepodległości w Lesznie pojawiła się książka bazująca na zbiorach lokalnego antykwariusza – Janusza Skrzypczaka.
Oferta książki: https://odczasudoczasu.pl/p/janusz-skrzypczak-leszczynskie-zegary-isbn-978-83-61681-31-1/
Zdecydowanie można polecać tę pozycję wszystkim interesującym się starymi zegarami i zegarkami, kolekcjonerom i amatorom zegarów i zegarków.

Historia precyzyjnego zegara mechanicznego – Franciszek Wiegand

Niezwykły zegarmistrz – jakim jest na pewno Franciszek Wiegand napisał ciekawą opowieść o zegarze astronomicznym, których sam co najmniej kilka wykonał. Jego książka jest tak samo pogodna jak on sam.
Oferta książki: https://odczasudoczasu.pl/p/franciszek-wiegand-historia-precyzyjnego-zegara-mechanicznego-978-83-61458-92-0/
Książkę można polecać wszystkim zainteresowanym konstrukcją zegarów i lubiącym ciekawe tematyczne opowiastki.

10 lat Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków – Władysław Meller

Na 10. rocznicę swojego istnienia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków wydał specjalny album dokumentujący dokonania klubowej braci.
Oferta albumu: https://odczasudoczasu.pl/p/wladyslaw-meller-10-lat-klubu-milosnikow-zegarow-i-zegarkow-978-83-7789-415-6/
Album jest książką obowiązkową dla wszystkich członków Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, ale jest także ciekawą lekturą do miłośników zegarków, którzy zetknęli się z działalnością Klubu i jego forum dyskusyjnego.

Czas na głębokości – Mateusz Piechnik – ta książka jest już wyprzedana, niestety

To doskonale znana i doskonała książka o historii zegarków nurkowych. W salonie posiadamy ostatnie trzy sztuki tej książki.
Oferta w sklepie: https://odczasudoczasu.pl/p/mateusz-piechnik-czas-na-glebokosci-historia-zegarkow-do-nurkowania-isbn-978-83-951843-1-4/
Zdecydowanie polecamy wszystkim zainteresowanym historia zegarków, a także nurkowaniem.

Wszystkie posiadane w ofercie książki są przedstawione na stronie naszej księgarni: https://odczasudoczasu.pl/c/ksiegarnia/