Taka książka to dopiero skarb! „Czas to pieniądz – Jak kolekcjonować i sprzedawać zegarki”

Już niedługo na naszym rynku i równocześnie w naszym sklepie pojawi się książka Mateusza Piechnika: „Czas to pieniądz – Jak kolekcjonować i sprzedawać zegarki”.
Dziś oferujemy ją w formie przedsprzedaży na stronie naszej księgarni: https://odczasudoczasu.pl/p/mateusz-piechnik-czas-to-pieniadz/

Pewnie ze względu na naszą narodową historię i powiązaną z nią historię gospodarki, do tej pory tego rodzaju książek u nas nie było. To dość oczywiste, bo trudno było fascynować się produkowanymi w wielkich seriach wyrobami kilku marek pochodzących ze Związku Radzickiego, pojawiającymi się sporadycznie wyrobami z sąsiedniego NRD, czy nawet produkowanymi przez dekadę, dość monotonnymi zegarkami z podwarszawskiego miasteczka Błonie.
Sprowadzane przez państwowego „Jubilera”, przy dopływie waluty, zegarki wybranych kilku marek szwajcarskich, czy później oferowane przez Pewex wyroby, także ze względów ideologicznych nie zasługiwały na propagowanie ich istnienia na rynku.

Od chwili zmian ekonomicznych lat dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku, na rynku zaczęły pojawiać się zegarki różnorakich marek zegarkowych, których liczba wzrastała wraz z bogaceniem się społeczeństwa. W tym gronie zaczęły pojawiać się także marki luksusowe i unikatowe.
Równocześnie otwarcie granic i możliwość swobodnego podróżowania spowodowały napływ indywidualnie nabywanych wyrobów tak nowych, jak i pochodzących „z drugiej ręki”.

Mimo tych zmian wtórny rynek zegarkowy jest u nas w dalszym ciągu w powijakach, ale trzeba też zauważyć, że widać następujące już pewne pozytywne dla jego rozwoju zmiany.

W takiej sytuacji na zegarkowym i księgarskim rynku pojawia się właśnie książka Mateusza Piechnika.    
Ona jest symptomem rozwijającego się wtórnego rynku zegarków!
Ona jest niezbędna, by wtórny rynek zegarków dalej się rozwijał!
– gratulujemy jej autorowi!

Mateusz Piechnik
Mateusz Piechnik

Kiedy ostatnio czytałeś książkę?

Dawno, czy niedawno – teraz koniecznie należy zamówić i przeczytać książkę: „Czas to pieniądz – Jak kolekcjonować i sprzedawać zegarki”

Książka dostępna (w przedsprzedaży) w naszym sklepie: https://odczasudoczasu.pl/p/mateusz-piechnik-czas-to-pieniadz/