Zegarki Chopard

Zegarki Chopard to niezwykle szerokie spektrum rodzajowe i stylistyczne czasomierzy, a sama firma  Chopard jako jedna z niewielu marek znana jest tak z produkcji prestiżowych zegarków, jak i biżuterii, oraz luksusowych akcesoriów.

Historia Chopard to połączenie dwóch wspaniałych tradycji rodzinnych – zegarmistrzowskiej i jubilerskiej, które przy zastosowaniu nowoczesnej strategii marketingowej i utrzymaniu wysokiego jakościowo standardu produkcji stało się kluczem do osiągnięcia sukcesu firmy.

Najbardziej prestiżowe zegarmistrzostwo firmy Chopard reprezentowane jest przez wyroby sygnowane znakiem L.U.C.  Arcydzieło mikromechaniki jest tutaj łączone z najwyższym poziomem klasyki i elegancji.

Zegarki biżuteryjne, do których należą także grupa ze swobodnie poruszającymi się brylantami – Happy Diamonds i Happy Sport, są najbardziej charakterystycznymi zegarkami damskimi.

Marka Chopard jest także doskonale znana z linii produktów związanych ze słynnym wyścigiem starych samochodów – Mille Miglia, a cała linia zegarków nosi nazwę Classic Racing. Będąc sponsorem i chronometrażystą tej niezwykłej samochodowej imprezy Chopard tworzy dedykowane niej szeroko rozpoznawalne zegarki.

W zegarkowym świecie Chopard należy do wąskiej grupy manufaktur – firm, które nie tylko produkują zegarki, ale także produkują zegarkowe mechanizmy. W swoich zakładach w Genewie i we Fleurier firma ta produkuje niezwykłe mechanizmy, które są używane tylko we własnych wyrobach marki.

Zegarki L.U.C.

Zegarki sygnowane znakiem L.U.C. to najwyższej klasy mechaniczne zegarmistrzostwo, które jest nagradzane na uznanych międzynarodowych konkursach. Zegarki z tej linii posiadają najbardziej wyszukane komplikacje konstrukcji mechanizmu. Mechanizmy oznaczone symbolem L.U.C. są doskonale znane w gronie producentów prestiżowych czasomierzy, a stosowany w nich mikrorotor jest ich charakterystycznym elementem.

Zegarki biżuteryjne

Biżuteryjne zegarki damskie noszą cechy charakterystyczne dla każdej linii wzorniczej. Najbardziej charakterystycznymi są na pewno linie Imperiale i Classic, ale zdecydowanie wyróżniają się linie Happy Diamonds i Happy Sport, w których zawarta jest niezwykła koncepcja tańczących brylantów. Umieszczone pomiędzy dwoma szafirowymi szkłami brylanty tańczą – kręcąc się i zmieniając swoją pozycję przy każdym ruchu nadgarstka.

Zegarki Mille Miglia

Od 1988 roku firma Chopard jest partnerem i chronometrażystą najsłynniejszego rajdu samochodowych oldtimerów – Mille Miglia. Z tego powodu w ofercie zegarków marki pojawiły się także zegarki dedykowane i biorące impuls z tego niezwykłego wydarzenia.

Najlepiej rozpoznawalnym elementem zegarków z rodziny Mille Miglia, jest kauczukowy pasek z perforacją identyczną do bieżnika opony firmy Dunlop z roku 1960. wykonanej dla samochodu sportowego. Można przyjąć, że wykreowanie mody na używanie pasków z tego tworzywa, szczególnie dla zegarków luksusowych jest dokonaniem firmy Chopard.

W kolejnych latach zegarki Mille Miglia były produkowane także w wersjach ze stalową bransoletą, czy skórzanym paskiem. Na tarczy każdego zegarka z Mille Miglia znajduje się historyczne, łatwo rozpoznawalne logo wyścigu. Jednak tak kauczukowy pasek, jak  i oznaczenie Mille Miglia, to tylko zewnętrzna identyfikacja modelu zegarka, który jako taki, wykonany jest z największą starannością i najwyższą jakością. Czasomierze posiadają podwyższoną szczelność koperty, szafirowe sferyczne szkła z powłoką antyrefleksyjną. Mogą być wyposażone w stoper, lub inną, tak zwaną dodatkową komplikację.  Zawsze też posiadają dokument z  badań dokładności chodu, nazywany certyfikatem chronometru.

Do linii Classic Racing należą także modele Grand Prix Monaco Historique, Superfast, oraz inne okolicznościowe, związane ze sportem samochodowym produkty.

Historia firmy Chopard

Początki firmy Chopard przypadają na rok 1860 kiedy to Louis-Ulysse Chopard założył małą fabrykę w wiosce Sonvilier w kantonie Jura. Otwierając własny warsztat zegarmistrzowski dwudziesto czteroletni Luis – Ulysse Chopard urzeczywistnił swoje marzenie o wytwarzaniu zegarków, a dzięki wybitnemu talentowi i niecodziennej precyzji osiągnął bardzo dobrą pozycję wśród miłośników i znawców zegarków w całej Europie.

Firma Chopard na trwałe związała się z wyrobami biżuteryjnymi w roku 1963. Wówczas to w wyniku braku w rodzinie Chopard następcy chcącego podjąć wyzwanie zaangażowania się w trudny rynek zegarmistrzowski, firma została sprzedana. Manufakturę Chopard kupiła rodzina Scheufele, która począwszy od roku 1904 wyrobiła sobie na rynku wysoką markę, jako firma produkująca doskonałe zegarki i biżuterię.

Do dewizy „jakość i elegancja” przyjętej od początku działalności właściciele dołączyli emocje i namiętność, co zaowocowało niekonwencjonalną stylistyką wyrobów i niepowtarzalnością wzorów. Zatrudniająca w 1963 roku 10 zegarmistrzów firma, dziś posiada ponad 600 współpracowników czterdziestu różnych specjalności i działa w ponad 50 krajach świata. Dzięki takiej polityce Chopard słynie z tego, iż w całym swoim szerokim asortymencie produkcji jest samowystarczalna.