Błonie Jantar 4

2 095 

Dostępny nr. limitacji 039/200

Brak w magazynie

Przez wiele dziesiątek ostatnich lat zegarkowa marka Błonie była jednoznacznie kojarzona z czasomierzami produkowanymi w Zakładach Mechaniczno-Precyzyjnych Mera Błonie na początku drugiej połowy poprzedniego wieku. Dziś, współczesna marka Błonie oferuje ciekawe mechaniczne zegarki z automatycznym naciągiem. Inspiracją do ich stylistyki jest spuścizna zakładów Mera Błonie, historia Polski, a także współczesne dzieje naszego kraju. Jej pierwszym wyprodukowanym czasomierzem był model inspirowany stylistyką posiadającego bogatą historię zegarka Zodiak, a ostatnim model  Dukat. W zakresie historii Polski producent przedstawił dwie linie będące uhonorowaniem polskich lotników. Pierwsza z nich nosi nazwę WX302 a druga BH300. Dodatkowe dwa specjalne modele, z których tylko jeden pojawił się w publicznej ofercie upamiętniały 100 lecie warszawskiego klubu – Legia Warszawa. Nawiązując do lokalizacji producenta w Błoniu, także współczesna firma posiada tam swoje biuro, oraz wspiera wybrane aktywności lokalnych władz. Obecnie dostępne wzory zegarków Błonie skupione są w następujących liniach wzorniczych: BH300, Dukat, Legia Warszawa. Zgodnie z przekazem twórców marki: „Błonie to odświeżona marka, która jest formą kultywowania polskiej tradycji zegarmistrzowskiej i przywróceniem do życia symbolu narodowego” Równocześnie celem producenta jest, by wszystkie wyroby marki zawierały w swojej stylistyce jak najwięcej historii i polskiego narodowego ducha. Każdy z zegarków Błonie przechodzi trzy etapową kontrolę jakości w czasie procesu produkcji. Dodatkowo każdy z zegarków jest indywidualnie sprawdzany w Polsce. Przy okazji tejże kontroli, poza weryfikacją poprawności wykonania elementów zewnętrznych, zegarmistrz reguluje także precyzję chodu każdego z czasomierzy.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

Jantar jest symbolem zegarka błońskiego powstał na początku lat 60 zeszłego stulecia i szybko stał się symbolem elegancji tamtych lat. Nowa odsłona prezentuje się równie znakomicie, bardzo dobrze odwzorowując cechy pierwowzoru. Cechą wyróżniającą zegarka Jantar, jest kształt koperty w tej wersji stalowej, płaski o długich uszach, które doskonale komponują się z indeksami i znacznikami godzin w kolorze koperty. Tarcza to klasyka w czarnym kolorze która może być wzorem w kwestii czytelności, osiągniętej przy pomocy kontrastu kolorystycznego poszczególnych elementów na tarczy.

Warto go mieć na nadgarstku…

W modelu tym zastosowano nowoczesne szkło mineralne z powłoką szafirową, które jest nowością w tego typu konstrukcjach, szczególnie polskiej produkcji. Sercem modelu Jantar 4 jest japoński mechanizm Seiko o symbolu NH35 jest to mechanizm o automatycznym naciągu o dobrych właściwościach, przez które jest często stosowany w wielu różnych zegarkach. Ukłonem w stronę dawnych projektów zegarkowych, jest charakterystyczna wskazówka z grotem.

Nasza ocena…

Znakomity pod względem wizualnym zegarek, który w prosty sposób nawiązuje do swojego przodka. Bardzo ważnym elementem projektu tego modelu, jest fakt że zachował on wszelkie cechy z których pierwsza odsłona słynęła. Zastosowanie nowoczesnego automatycznego mechanizmu pozwoliło wyraźnie postawić na jakość działania i prostotę ewentualnych serwisów. Szczerze polecamy zegarek Jantar Błonie tym bardziej że jest to zegarek limitowany do 200szt.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają minimum 2-letnią gwarancję, firmowe opakowanie oraz wszystkie niezbędne dokumenty dostarczone przez producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu lub na życzenie kupującego faktura VAT. Istnieje możliwość bezpłatnego dopasowania bransolety w naszym salonie stacjonarnym. Klienci którzy zdecydują się na zakup zegarka w naszym sklepie internetowym, także mogą liczyć na wstępne dopasowanie bransolety przed wysyłką.

 

 

 

 

Płeć

Mechanizm

Szkiełko

Mineralne z powłoką szafirową

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

50 m/ 5 ATM

Funkcje

Datownik

Szerokość koperty (mm)

42.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.