Gerlach Czołg 7TP

1 950 

Na stanie

Wysyłamy w 24 godziny

Darmowa dostawa od 300 złotych

100% oryginalności

20 lat doświadczenia na rynku

Dogodne raty

Darmowy zwrot 14 dni

Grawerowanie w uzgodnieniu z klientem

Gwarancja najniższej ceny

Pomysł kreacji firmy, która oferuje zegarki Gerlach zrodził się w trakcie długich dyskusji na temat polskiego przemysłu i naszego krajowego poziomu wzornictwa przemysłowego. Choć w Polsce powstaje wiele wyrobów, to mało z nich zostało wymyślonych i zaprojektowanych w naszym kraju. Zegarków, poza dziesięcioletnim epizodem w zakładach w Błoniu, nie produkowano, ani nie projektowano. Przyszedł czas, by to zmienić! W swoich zegarkowych projektach firma G.Gerlach odwołuje się do polskiej narodowej historii, dokonań projektowych i produkcyjnych, wydarzeń i postaci historycznych. W obecnej ofercie marki znajdziemy następujące modele zegarków: Batory, CWS Sokół 1000, Czołg 7TP, Dragon, Dragon Lady, Dywizjon 303, Enigma, Gen. Sosabowski, Husaria, Navigator, ORP Orzeł, Otago, Piękna Helena PM36-1, Piękna Helena PM36-2, PZInż. Lux Sport, PZL 23 Karaś, PZL.37B Łoś, PZL P.24, RWD-6, Submarine. Dzięki zegarkom firmy G. Gerlach możemy lepiej poznać historię Polski, a w szczególności historię przemysłu polskiego. Tak więc w postaci zegarków mamy to, co uczy i co cieszy. Oferta zegarków sygnowanych logiem G.Gerlach jest bardzo szeroka, więc ich tworzenie wymaga współpracy z wieloma podwykonawcami. Wszystkie części wykorzystywane do produkcji, pochodzą od producentów czy dostawców specjalizujących się w takich podzespołach i produkujących je dla wielu innych marek. W zależności od elementów, partnerzy firmy znajdują się w Japonii, Chinach, Hong Kongu, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Pakistanie i Indiach. Współpraca z większością z nich trwa od początku powstania marki G.Gerlach i dzięki temu są to zaufani i sprawdzeni partnerzy firmy. Zegarki w formie gotowego produktu, powstają w Szczecinie i w Zielonej Górze.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

Zegarek firmy Gerlach Czołg 7TP, to… nie jest czołg, tylko zegarek! Jest uhonorowaniem polskiej myśli technicznej, osiągnięć konstruktorów i przemysłu zbrojeniowego w II Rzeczpospolitej. To doskonały zegarek o bardzo ciekawym, charakterystycznym i jednoznacznie rozpoznawalnym wyglądzie. Gerlach Czołg 7TP to klasyczny zegarek o sportowym wyglądzie i wysokich parametrach technicznych.
Dzięki temu może być traktowany jako typowy zegarek sportowy i używany w trudnych warunkach. Nie straszna mu wilgoć i kurz. Należy on do grupy czasomierzy militarnych, z odnośnikiem ”lotnicze” (bo czołgowych zegarków się nie produkuje)

Warto go mieć na nadgarstku…

Koperta ma szerokości 41 milimetrów, długość od ucha do ucha wynosi 52 milimetry. Została ona wykonana ze stali chirurgicznej oznaczonej: 316L. Posiada ona szkło szafirowe z zmniejszającą refleksy świetlne powłoką antyrefleksyjną. Wodoszczelność zegarka Gerlach Czołg 7TP wynosi 100 m. Cyfry na tarczy i dodatkowe jej oznaczenia pokryte są farbą luminescencyjną. Mechanizm mechaniczny z automatycznym naciągiem (automat, automatyczny) wyprodukowany przez firmą  Seiko/TMI, o symbolu  NH35A. Siedmiotonowy polski  – tak należy odczytać oznaczenie typu pojazdu – 7TP i oczywiście takie samo oznaczenie zegarka firmy G.Gerlach. Czołg 7TP był podstawowym czołgiem polskim przed wybuchem II Wojny Światowej i jedną z najbardziej udanych konstrukcji swoich czasów. Powstał jako wersja rozwojowa brytyjskiego czołgu Vickers E jednak wprowadzono do niego szereg udoskonaleń. Najważniejszą było wprowadzenie silnika wysokoprężnego. Był to pierwszy czołg w Europie, w którym zastosowano silnie dieslowski (rok wcześniej pojawił się w eksperymentalnym czołgu japońskim). Paliwo dieslowskie jest nie tylko tańsze I łatwiej dostępne, ale również mniej palne. W ciągu kilku lat w silnik wysokoprężny wyposażono większość czołgów na świecie. Drugim ważnym udoskonaleniem był peryskop obrotowy konstrukcji mjr. inż Rudolfa Gundlacha. Peryskop ten pozwalał dowódcy czołgu na obserwację terenu wokół czołgu. Rozwiązanie to na podstawie porozumienia polsko-brytyjskiego zostało przekazane do Wlk. Brytanii, gdzie zostało wdrożone m.in. do czołgów Crusader, Churchill, Valentine, Cromwell. Brytyjczycy z kolei podczas wojny przekazali tę innowację Amerykanom, którzy zastosowali ją w czołgach M3/M5 Stuart, M4 Sherman i innych, oraz do ZSRR, gdzie została wprowadzona na wyposażenie wszystkich czołgów m.in. T34. Wkrótce wszystkie czołgi na całym świecie stosowały peryskop obrotowy, który wypierany jest dopiero przez elektroniczne urządzenia obserwacji pola walki. Czołg 7TP był też lepiej uzbrojony niż niemieckie czołgi w chwili niemieckiego ataku na Polskę w 1939 roku: Panzer I i Panzer II. Niestety wyprodukowano ich jedynie 150 egz.

Nasza ocena…

Gerlach Czołg 7TP będzie gratka dla wielbicieli historii i militariów. Świetne parametry przekładają się nie tylko na wygląd zegarka, ale również na jego walory użytkowe. Piękna stylistyka i zachowanie uniwersalnego designu może oczarować każdego.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję, opakowanie i wszystkie dokumenty producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu, lub faktura sprzedaży.

 

Mechanizm

Szkiełko

Szafirowe

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

100 m/ 10 ATM

Szerokość koperty (mm)

41.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.