Gerlach Generał Sosabowski

1 950 

Brak w magazynie

Pomysł kreacji firmy, która oferuje zegarki Gerlach zrodził się w trakcie długich dyskusji na temat polskiego przemysłu i naszego krajowego poziomu wzornictwa przemysłowego. Choć w Polsce powstaje wiele wyrobów, to mało z nich zostało wymyślonych i zaprojektowanych w naszym kraju. Zegarków, poza dziesięcioletnim epizodem w zakładach w Błoniu, nie produkowano, ani nie projektowano. Przyszedł czas, by to zmienić! W swoich zegarkowych projektach firma G.Gerlach odwołuje się do polskiej narodowej historii, dokonań projektowych i produkcyjnych, wydarzeń i postaci historycznych. W obecnej ofercie marki znajdziemy następujące modele zegarków: Batory, CWS Sokół 1000, Czołg 7TP, Dragon, Dragon Lady, Dywizjon 303, Enigma, Gen. Sosabowski, Husaria, Navigator, ORP Orzeł, Otago, Piękna Helena PM36-1, Piękna Helena PM36-2, PZInż. Lux Sport, PZL 23 Karaś, PZL.37B Łoś, PZL P.24, RWD-6, Submarine. Dzięki zegarkom firmy G. Gerlach możemy lepiej poznać historię Polski, a w szczególności historię przemysłu polskiego. Tak więc w postaci zegarków mamy to, co uczy i co cieszy. Oferta zegarków sygnowanych logiem G.Gerlach jest bardzo szeroka, więc ich tworzenie wymaga współpracy z wieloma podwykonawcami. Wszystkie części wykorzystywane do produkcji, pochodzą od producentów czy dostawców specjalizujących się w takich podzespołach i produkujących je dla wielu innych marek. W zależności od elementów, partnerzy firmy znajdują się w Japonii, Chinach, Hong Kongu, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Pakistanie i Indiach. Współpraca z większością z nich trwa od początku powstania marki G.Gerlach i dzięki temu są to zaufani i sprawdzeni partnerzy firmy. Zegarki w formie gotowego produktu, powstają w Szczecinie i w Zielonej Górze.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

Model Gerlach Generał Sosabowski, to wyróżniający się szarym kolorem tarczy, biało-czerwoną poświatą i rzucającym się w oczy już przy pierwszym spojrzeniu godłem spadochroniarzy, zegarek polskiej marki G.Gerlach. Polska marka G.Gerlach poprzez swoje zegarki upamiętnia dokonania polskich patriotów – inżynierów i żołnierzy, oraz wyjątkowe narodowe osiągnięcia. Tym wyrobem przypomina ona naszego wielkiego generała, który walczył w obronie Warszawy w 1939 roku. Uciekł z niewoli i na polecenie organizacji konspiracyjnej przedarł się do Francji, gdzie powrócił do czynnej służby. Jest twórcą pierwszej w historii Wojska Polskiego jednostki spadochronowej – 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Jej żołnierze wierzyli, że będą mieli szansę desantować się nad Polską i być pierwszymi żołnierzami polskimi niosącymi niepodległość. Brygada była gotowa do desantu gdy wybuchło Powstanie Warszawskie. Jednak Alianci wybrali dla niej inne zadanie bojowe.

Warto go mieć na nadgarstku…

Gerlach Generał Sosabowski wyposażony jest w mechaniczny mechanizm z automatycznym naciągiem (automat) firmy Seagull ST 2533. Posiada on dodatkowy moduł GMT, umożliwiający obecność drugiej wskazówki godzinowej pokazującej czas w drugiej strefie i działającej w systemie 24-godzinnym. Jest on także wyposażony we wskazanie rezerwy chodu. Wskazówka sekundnika mała, usytuowana na tarczy na godzinie 9.
Okrągła, wykonana ze stali szlachetnej koperta ma średnicę 40 milimetrów i wodoszczelność 10 atm. Zegarek posiada szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Dominujący, szary kolor tarczy zegarka jest nawiązaniem do koloru beretów 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej, której twórcą i dowódcą był generał Stanisław Sosabowski. Na tarczy znajdziemy także godło tej jednostki wojskowej. Narodowy – biało-czerwony efekt wizualny na tarczy zegarka uzyskani dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce indeksów godzinowych. Wyróżniający się kolorystyką i grafiką tarczy Gerlach Generał Sosabowski będzie doskonale pasował do stroju codziennego, biurowego i casualowego, a także sportowego. Wysoka wodoszczelność koperty zapewnia bezpieczeństwo użytkowania także w trudnych warunkach (zapylenie i kurz). Wskazania GMT pozwalają też właścicielowi zegarka mieć szybkie rozeznanie o aktualnej godzinie w innej strefie czasowej, co jest niezwykle użyteczne przy międzynarodowych kontaktach zawodowych czy osobistych. Z takim zegarkiem nie wykonamy telefonu, czy nie będziemy oczekiwać natychmiastowej odpowiedzi na list elektroniczny jeśli u adresata jest środek nocy. Wskazania GMT wywodzą się z lotnictwa i były potrzebne/niezbędne pilotom. Dziś jest inaczej. Wydaje się, że mało użyteczne kiedyś wskazania GMT w czasach telefonii komórkowej i internetu zyskały nowe znaczenie, a wobec rozsiania naszych rodaków po całym świecie i częstych dalekich podróży może ona wydawać się wręcz niezbędną dla wielu osób. W aspekcie podróży posiadanie tego rodzaju zegarka dotyczy tak samych osób przemieszczających się, jak i ich bliskich. Ciekawym wskazaniem widocznym na tarczy zegarka jest rezerwa chodu – informacja jak długo będzie pracował mechanizm bez dodatkowego nakręcenia.

W naszej gablocie Gerlach Generał Sosabowski prezentowany jest w gronie innych wyrobów marki G.Gerlach. Kolor paska zegarka może nieznacznie różnić się od tego przedstawionego na zdjęciu. Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję, opakowanie i wszystkie dokumenty producenta. Każdy z nich posiada gwarancję producenta. Każdy z nich posiada gwarancję producenta. W zależności od potrzeby kupującego do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu, lub faktura sprzedaży.

Generał Stanisław Sosabowski – notka biograficzna

Generał Stanisław Sosabowski służył w armii Austro-Węgier, potem wraz z powstaniem naszego państwa znalazł się w Wojsku Polskim. Brał udział w Kampanii Wrześniowej, w trakcie której w czasie obronie Warszawy został oznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari. Po kapitulacji i ucieczce z niewoli przybył do Warszawy, gdzie zaangażował się w Służbie Zwycięstwu Polski. Wypełniając postawione mu zadanie przedostał się na Węgry a dalej do Francji. Tam w jednostkach polskiego wojska sprawował stanowiska dowódcze.

Po kapitulacji Francji znalazł się w Anglii. Tam otrzymał przydział na dowódcę formującej się właśnie 4 Brygady Kadrowej Strzelców. Sosabowski postanowił ze swej brygady utworzyć pierwszą w historii Wojska Polskiego jednostkę spadochronową. Powstał ośrodek szkoleniowy w Largo House zwany „małpim gajem”, w którym prowadzono szkolenia, natomiast skoki spadochronowe odbywały się na lotnisku Ringway.

„Gdy przyjdzie chwila, jak orły zwycięskie spadniecie na wroga – mówił na ćwiczeniach w Szkocji 23 września 1941 gen. Władysław Sikorski – i przyczynicie się pierwsi do wyzwolenia naszej ojczyzny. Jesteście odtąd Pierwszą Brygadą Spadochronową…”.

Tym samym generał Władysław Sikorski nadał brygadzie oficjalną nazwę i pozostawił ją do swej wyłącznej dyspozycji. Wyszkoleni z myślą o oswobodzeniu okupowanej ojczyzny zostają wbrew woli dowódcy zrzuceni nad Arnhem. Pomimo dramatycznej sytuacji po wylądowaniu wykazują się odwagą i determinacją, ratując Brytyjczyków przed sromotną klęską.

Informacja o tym zegarku znalazła się także w naszych opracowaniach: https://odczasudoczasu.pl/2016/08/najnowsza-propozycja-od-g-gerlach/

Nasza ocena…

Zegarek Gerlach Generał Sosabowski to nie tylko piękna opowieść o wspaniałym Polaku, to przede wszystkim znakomita lekcja historii która stworzyła tą nie bagatelną referencję.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję, opakowanie i wszystkie dokumenty producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu, lub faktura sprzedaży.

 

Mechanizm

Szkiełko

Szafirowe

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

100 m/ 10 ATM

Funkcje

brak

Szerokość koperty (mm)

40.0

Grubość koperty (mm)

0.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.