Gerlach Karaś PZL.23 Karaś

1 950 

Brak w magazynie

Pomysł kreacji firmy, która oferuje zegarki Gerlach zrodził się w trakcie długich dyskusji na temat polskiego przemysłu i naszego krajowego poziomu wzornictwa przemysłowego. Choć w Polsce powstaje wiele wyrobów, to mało z nich zostało wymyślonych i zaprojektowanych w naszym kraju. Zegarków, poza dziesięcioletnim epizodem w zakładach w Błoniu, nie produkowano, ani nie projektowano. Przyszedł czas, by to zmienić! W swoich zegarkowych projektach firma G.Gerlach odwołuje się do polskiej narodowej historii, dokonań projektowych i produkcyjnych, wydarzeń i postaci historycznych. W obecnej ofercie marki znajdziemy następujące modele zegarków: Batory, CWS Sokół 1000, Czołg 7TP, Dragon, Dragon Lady, Dywizjon 303, Enigma, Gen. Sosabowski, Husaria, Navigator, ORP Orzeł, Otago, Piękna Helena PM36-1, Piękna Helena PM36-2, PZInż. Lux Sport, PZL 23 Karaś, PZL.37B Łoś, PZL P.24, RWD-6, Submarine. Dzięki zegarkom firmy G. Gerlach możemy lepiej poznać historię Polski, a w szczególności historię przemysłu polskiego. Tak więc w postaci zegarków mamy to, co uczy i co cieszy. Oferta zegarków sygnowanych logiem G.Gerlach jest bardzo szeroka, więc ich tworzenie wymaga współpracy z wieloma podwykonawcami. Wszystkie części wykorzystywane do produkcji, pochodzą od producentów czy dostawców specjalizujących się w takich podzespołach i produkujących je dla wielu innych marek. W zależności od elementów, partnerzy firmy znajdują się w Japonii, Chinach, Hong Kongu, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Pakistanie i Indiach. Współpraca z większością z nich trwa od początku powstania marki G.Gerlach i dzięki temu są to zaufani i sprawdzeni partnerzy firmy. Zegarki w formie gotowego produktu, powstają w Szczecinie i w Zielonej Górze.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

Gerlach Karaś PZL.23 Karaś to wspaniałe pokazanie dziedzictwa, polskiej myśli technicznej z czasów przed druga wojna światową za pomocą doskonałego zegarka wyprodukowanego przez firmę Gerlach. PZL P23 Karaś to klasyczny lekki bombowiec wyprodukowany w latach 30. przez Państwowe Zakłady Lotnicze w Warszawie. Został zaprezentowany w 1936 roku na wystawie lotniczej w Paryżu, gdzie wzbudził duże zainteresowanie. Został zamówiony przez Bułgarskie Siły Powietrzne. W Polsce piloci na początku borykali się ze słabymi osiągami silnika, który wkrótce został zastąpiony nową konstrukcją. Niestety szybki postęp w konstrukcjach lotniczych spowodował, że podczas Wojny Obronnej 1939 była to już konstrukcja przestarzała, jednak mimo tego był to podstawowy lekki bombowiec polskiego lotnictwa. Jest to też pierwszy samolot, który zbombardował cele na terytorium III Rzeszy Niemieckiej podczas II Wojny Światowej – już 2 września pojedynczy Karaś zbombardował fabrykę w niemieckiej wówczas Oławie. Samoloty służyły w lotnictwie Bułgarii i Rumuni do końca II Wojny Światowej. Do dziś nie zachował się ani jeden egzemplarz tego samolotu.

Warto go mieć na nadgarstku…

Nie jest tajemnicą że producent przykłada wielką wagę do wyglądu swoich projektów. Nie inaczej jest w przypadku zegarka Gerlach Karaś PZL.23 Karaś piękna koperta z oryginalnym radełkowanym wzorem lunety, podobnie jak klasyczna koronka w stylu „pilot” bezpośrednio ze sobą nawiązują stylistycznie. Tarcza w kolorze głębokiej, butelkowej zieleni w metalicznym lakierowanym wykończeniu to majstersztyk na który można spoglądać godzinami. Po obu stronach umieszczono dwa sumatory stopera w białym kolorze o bardzo minimalistycznej stylistyce z białymi wskazówkami zakończonymi strzałkami. Główne wskazówki są w odcieniu zieleni z wyjątkiem sekundowej stopera która jest praktycznie cala biała poza „ogonem”. Do obsługi stopera służą tradycyjne przyciski umieszczone po prawej stronie koperty nad i pod koronką. Piękną tarcze chroni szafirowe szkło z powłoka antyrefleksyjna świetnie radzące sobie z ostrym światłem. Zegarek został wyposażony w mechanizm z ręcznym naciągiem (nakręcany)  Seagull ST1902 znany z innych referencji nie tylko tego producenta. Całość połączona została z masywnym, brązowym paskiem ze skóry z białą nicią który doskonale komponuje się z całością.

Nasza ocena…

Gerlach Karaś PZL.23 Karaś to symfonia stylu i klasy jeden z najpiękniejszych modeli typu „Pilot” jaki dostępny jest na rynku, dodatkowym atutem jest to że referencja ta jest modelem mechanicznym z ręcznym naciągiem. Smaczku nadaje również piękny grawer z samolotem, naniesiony na pełny dekiel, co symbolizuje odniesienie do maszyny z której projektanci czerpali wenę.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają minimum 2-letnią gwarancję, firmowe opakowanie oraz wszystkie niezbędne dokumenty dostarczone przez producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu lub na życzenie kupującego faktura VAT. Istnieje możliwość bezpłatnego dopasowania bransolety w naszym salonie stacjonarnym. Klienci którzy zdecydują się na zakup zegarka w naszym sklepie internetowym, także mogą liczyć na wstępne dopasowanie bransolety przed wysyłką.

 

 

Mechanizm

Szkiełko

Szafirowe

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

100 m/ 10 ATM

Funkcje

Stoper

Szerokość koperty (mm)

43.0

Grubość koperty (mm)

13.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.