Tissot - aktor w Mission: Imposible?
Tissot – aktor w Mission: Imposible?
11 sierpnia 2015
O zachowaniu się pasków podczas codziennego użytkowania.
O zachowaniu się pasków podczas codziennego użytkowania.
14 sierpnia 2015

Zegarek dla nas – EPOS for Poland. 200 czasomierzy kierowanych tylko na polski rynek !

Zegarek dla nas - EPOS for Poland. 200 czasomierzy kierowanych tylko na polski rynek !

W świecie zegarków zdominowanym przez wyroby szwajcarskie, niemieckie, japońskie czy chociażby amerykańskie, trudno jest o nasze polskie aspekty. Mamy wprawdzie ostatnio coraz szerszą grupę polskich producentów, ale oni działają praktycznie tylko lokalnie – na naszym rynku.
Z tego powodu cieszy nas każdy polski akcent w zegarkach, które są oferowane na całym świecie . Szczęście tym większe, że ten polski element możemy znaleźć w wyrobie szwajcarskiej firmy, która od lat produkuje luksusowe czasomierze – mowa bowiem o nowym modelu marki EPOS, który został stworzony specjalnie z myślą o polskich miłośnikach tradycyjnych zegarków. 

5 lat po zaprezentowaniu pierwszego modelu „EPOS for Poland” marka wprowadza drugą edycję zegarków zaprojektowanych i stworzonych z myślą o polskich klientach. Zegarki stworzone zostały w limitowanej liczbie 200 sztuk i sprzedawane będą jedynie w Polsce.

Nie często zdarza się, aby szwajcarski producent zegarków zdecydował się na stworzenie modelu dedykowanego tylko dla jednego kraju. Nowy zegarek EPOSA jest w tym względzie wyjątkowy z dwóch powodów: nową, limitowaną edycję EPOS for Poland nie tylko stworzono z myślą o polskich odbiorcach, ale co ciekawe – również w całości zaprojektowano w naszym kraju.

W “polskim” EPOSie z powodzeniem udało się połączyć cechy, z jakimi zazwyczaj kojarzona jest szwajcarska marka: elegancką tarczę, wodoodporną i funkcjonalną kopertę oraz charakterystyczne wzornictwo. Tarcza jest zdecydowanie przykładem klasycznego, stonowanego wzornictwa, co czyni ją ponadczasową i powoduje, że model ten jest bardzo uniwersalny.
Nowy model jest wyjątkowy przede wszystkim ze względu na kalendarz dzienny, z nazwami dni tygodnia w języku polskim. Ten pozornie mały detal, już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę, a miłośnicy zegarmistrzostwa z pewnością docenią ten miły gest wykonany przez szwajcarską markę wyłącznie w kierunku klientów z Polski.

Czasomierze wyposażone w prezentację dni tygodnia po polsku pojawiały się już w naszym kraju w latach 70' ubiegłego wieku, jednakże są to egzemplarze rzadko spotykane, które stanowią nie lada gratkę dla kolekcjonerów. Współczesne zegarki z tego typu polskimi akcentami niestety nadal są rzadkością, dlatego druga edycja “EPOS for Poland zdecydowanie zasługuje na uwagę.
Zegarek wyposażono w mechanizm ETA kaliber 2834-2 z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej (stworzony na bazie ETA 2824-2). Mechanizm ten stosowany jest od dawna w zegarkach znanych i prestiżowych firm, dzięki czemu na przestrzeni lat został starannie dopracowany i obecnie traktowany jest, jako jeden z bardziej niezawodnych na rynku.
Mechanizm posiada 25 kamieni łożyskujących, pracuje z częstotliwością balansu = 28 800 wahnięć na godzinę i posiada 40 godzinową rezerwę chodu.

Nowy EPOS otrzymał stalową kopertę o wodoszczelności 10 atmosfer, średnicy 43 mm i 10,9 mm wysokości. Powierzchnia koperty jest częściowo piaskowana, a częściowo polerowna.
Dobrą widoczność wskazań gwarantuje antyrefleks umieszczony po wewnętrznej stronie szafirowego szkiełka. Numer limitacji możemy odczytać na rotorze wraz z grawerowanym podpisem „LIMITED EDITIONPOLAND – 200PCS”.

Zegarki EPOS for Poland w limitacji 200 sztuk dostępne będą w naszym kraju w wybranych salonach sprzedaży. Model ten oferowany będzie w dwóch wersjach: na pasku z zapięciem motylkowym (w cenie detalicznej 5 500 PLN) lub na stalowej bransolecie (w cenie 6 100 PLN).

Władyslaw Meller
zdjęcia: Mariusz Łysień