Mosiężny G.Gerlach Submarine – ku czci wynalazcy

Mosiężny G.Gerlach Submarine - ku czci wynalazcy

Każdy miłośnik polskich czasomierzy zawsze czeka na premiere nowych, niepowtarzalnych modeli zegarków polskiej produkcji. G.Gerlach prezentuje fantastyczne produkty, które zawsze budzą podziw w gronie młodszych jak i starszych nabywców. 

Cieszymy się, że są osoby które nie pozwolą aby wydarzenia i cuda polskiej techniki odeszły w zapomnienie.

To właśnie marka G.Gerlach słynie z zegarków poświęconych wspaniałym wydarzeniom historycznym i postacią im towarzyszącym. W tym przypadku G.Gerlach zaprezentowała nam zegarek Submarine poświęcony wielkiemu polskiemu wynalazcy – Stefanowi Drzewieckiemu.

Niestety mimo, że odkrycia tego pioniera żeglugi podwodnej i lotnictwa są wybitne to on sam nie zdobył wielkiej popularności w Polsce. 

A powinien, ponieważ Stefan Drzewiecki jako pierwszy opracował pierwszą na świecie łódź podwodną o napędzie elektrycznym oraz spisał założenia teoretyczne maszyn latających cięższych od powietrza. 

Zegarek Sabmarine jest wyjątkowy i nawiązuje do marynarskiego stylu z przełomu XIX i XX wieku a to wszystko za sprawą faktu że czasomierz wykonany jest z mosiądzu. Ten stop miedzi i cynku pod wpływem czasu i czynników zewnętrznych podlega procesowi patynowania-utleniania. Użytkownik może sam decydować o tym czy czasomierz ulegnie naturalnemu “starzeniu” czy będzie wyglądał jak w momencie zakupu.

Koperta tego wspaniałego zagarka wykonana jest właśnie z utleniającego się mosiądzu który zadziwiająco dobrze komponuje się ze stalowym (316L) deklem na którym znajduje się wierunek łodzi podwodnej. Koperta 43x49mm tworzy spójną całość z zakręcaną kopronką, umieszczoną przy godzinie 3. Wodoszczelność tego cuda to aż 100 metrów. 

Tarcza kanapkowa czasomierza utrzymana w ciemnych kolorach idealnie pasuje do nakładanych żółtych szczotkowanych indeksów jak i zastowowanych wskazówek. Dzięki podwójnie wypukłemu (double domed) szafirowemu szkle i ciemnej, czytelnej tarczy zegarek przypomina element kokpitu łodzi podwodnej. 

Zegarek Sabmarine G.Gerlach wyposarzony jest w ten sam automatyczny mechanizm Seiko/TMI NH35A co Navigator G.Gerlach.

Ten model posiada naturalny, brązowy skórzany paski z mosiężną klamrą, która również będzie podlegać procesowi patynowania.

Marka G.Gerlach ponformowała, że zegarek będzie dostępny już w lipcu 2016 roku. Sabmarine G.Gerlach to idealny zegarek dla fanów statków, żeglugi i marynarki. Warto pamiętać i promować polskich wynalazców którzy zmienili losy nauki.

Aneta Biernat