Niezwykły „Nurek” od Orisa - Aquis Hammerhead Limited Edition
Niezwykły „Nurek” od Orisa – Aquis Hammerhead Limited Edition
3 kwietnia 2017
Nurkowe modele z firmy Balticus - Helmet Black i Pepsi
Nurkowe modele z firmy Balticus – Helmet Black i Pepsi
11 kwietnia 2017

Aikon damski – kobiecy przedmiot pożądania

Aikon damski - kobiecy przedmiot pożądania

O ofercie zegarków dla naszych pań nie dyskutujemy tak często, bo większość z oferowanych płci pięknej zegarków to modele elektroniczne, więc trudno zachwycać się konstrukcją mechanizmu. Z drugiej strony zegarki damskie są zwykle przepięknie wykonane i bardzo atrakcyjne wizualnie. 
Takim właśnie zegarkiem jest zaprezentowany na ostatnich targach Baselworld Aikon z oferty firmy Maurice Lacroix. Warto zwrócić na niego uwagę, bo kobiety na pewno to zrobią widząc czasomierz na sklepowej witrynie.

Minęło dopiero kilka dni od zakończenia najważniejszych zegarkowych targów – Baselworld 2017. Tradycyjnym miejscem tej imprezy jest oczywiście Bazylea położona w przepięknej Szwajcarii. Także jak co roku, mimo dość trudnej sytuacji w branży, wszystkie liczące się firmy zrobiły co tylko się da, aby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę odwiedzających. 

Co może być takim magnesem dla potencjalnych klientów? Oczywiście prezentacja nowości. Nie ma co ukrywać,  konkurencja jest bardzo duża, dlatego poszczególne marki prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, wzorów i modeli m.in. w ten sposób chcą się wyróżnić na tle innych producentów. 

Wśród marek, na które warto zwrócić uwagę, nie mogło zabraknąć bardzo mi bliskiej, szwajcarskiej manufaktury Maurice Lacroix. Marka ta na przestrzeni kilkunastu lat odniosła niebywały sukces i obecnie cieszy się uznaniem wśród klientów na całym świecie. 
Zegarek, który mnie zainteresował to najnowsza propozycja skierowana do kobiet, model Aikon Lady, na który warto zwrócić uwagę i przyjrzeć mu się nieco bliżej.

Aikon Lady

Kolekcja Aikon nawiązuje do legendarnych zegarków oferowanych przez firmę Maurice Lacroix w latach 90., a dokładnie mówiąc do królującego wtedy modelu Calypso. Premiera i pierwsze modele, Aikon – zarówno damskich, jak i męskich czasomierzy pojawiły się w punktach sprzedaży na początku 2016 roku. Czasomierze wzbudziły duże zainteresowanie i do tej pory cieszą się uznaniem klientów poszukujących nietuzinkowych wzorów. Najnowsze modele w tym Aikon Lady mogą sprawić, iż grono klientów chcących dokonać zakupu wspomnianych modeli wzrośnie.

Najnowszy damski model jest dostępny w dwóch rozmiarach koperty 30 mm oraz 35 mm. Jest to duża zmiana w porównaniu do poprzedniego modelu, który był dostępny w tylko jednym rozmiarze. Dzięki temu prostemu zabiegowi łatwiej możemy dobrać odpowiednią wielkość i dopasować do damskiego nadgarstka. Koperta tego niezwykłego czasomierza została wykonana ze stali nierdzewnej 316L, antyalergicznej, która dodatkowo w odpowiednich miejscach została pokryta powłoką PVD w kolorze złotym. Powłoka PVD wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością na ścieranie, co jest bardzo ważne, bowiem dzięki temu wygląd zegarka nie ulegnie zmianie przez wiele lat.

Identyczne złocenie zostało zastosowane na rzymskich indeksach oraz wskazówkach, co idealnie współgra z kopertą czasomierza. Wskazówki zostały w delikatny sposób pokryte masą świecącą, co z pewnością ułatwi odczyt godziny. Aby nie było wątpliwości, że zegarek jest przeznaczony dla kobiet, cyferblat został pokryty masą perłową.

Aikon Lady

Oprócz wskazówki godzinowej, minutowej i centralnego sekundnika zegarek został wyposażony w datownik umieszczony na godzinie 6. Za precyzję chodu odpowiada szwajcarski mechanizm zasilany baterią. Cyferblat oraz przepięknie wykonana tarcza chroniona jest poprzez zastosowanie odpornego na zarysowania szkła szafirowego. W tym przypadku szkło dodatkowo zostało pokryte powłoką antyrefleksyjną, która znacznie zwiększa przejrzystość szkła. 

Czasomierz posiada jeszcze jeden bardzo ważny element, coś co kobiety lubią najbardziej – brylanty. Na cyferblacie zostało umieszczonych osiem diamentów. Robi to niesamowite wrażenie i z pewnością spotka się z entuzjazmem potencjalnych klientek.

Na sam koniec warto przyjrzeć się, jak ciekawie został wykonany pasek do tego modelu. Oczywiście jest to najwyższej jakości pasek ze skóry cielęcej, jednak to co przyciąga naszą uwagę to niestandardowa długość tego paska. Bardzo podobne wykonanie paska mogliśmy zaobserwować kilka lat temu w zegarkach innych producentów, a w marce Maurice Lacroix pojawia się chyba po raz pierwszy.
Czyżby powrót do sprawdzonych rozwiązań ze świata mody? 

Aikon Lady

Da się również zauważyć, iż inaczej zostało wykonane i wmontowane logo, słynna „eMka” znajdująca się na pasku. Tutaj odpowiednio dopasowana w kolorze złotym. Podobna eMka została umieszczona na koronce. Efekt takiego rozwiązania jest bardzo pozytywny.

Na tegorocznych targach w Bazylei można było oglądać bardzo wiele nowości zarówno jeśli chodzi o modele damskie jaki i męskie, a Aikon Lady z Maurice Lacroix na pewno wzbudzi zainteresowanie kobiet. Oczywiście ten damski zegarek to nie jedyna nowość jaką pokazała manufaktura Maurice Lacroix, ale o tym dowiemy się na pewno w kolejnych opracowaniach.

Tomasz Chodzeń