Polatajmy z Aviatorem - AVIATOR Swiss Made - MIG-35
Polatajmy z Aviatorem – AVIATOR Swiss Made – MIG-35
23 kwietnia 2017
Model Błonie BH300 poddany sprawdzeniu - recenzja
Model Błonie BH300 poddany sprawdzeniu – zegarek Błonie recenzja
11 maja 2017

Zegarek Dragon-damski i męski. Para zegarków G.Gerlach

Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach

Nie tak dawno temu pojawił się męski garniturowy model zegarka firmy G.Gerlach, a dziś jest on już osiągalny w naszym salonie- zegarek Dragon -https://odczasudoczasu.pl/b/zegarki-gerlach/

Właśnie teraz producent zegarków ze Szczecina powiadomił, że w najbliższych dniach pojawi się także damska odmian tegoż zegarka. To są zegarki wyjątkowe, więc przekazujemy o nich dość szczegółowe informacje.
Warto o tych modelach informować, bo tak stylistyka, jak i parametry techniczne są bardzo atrakcyjne. Zachęcamy do zainteresowania się wyrobami marki G.Gerlach, a przede wszystkim modelami Dragon.

G.Gerlach zegarki Dragon

Po takiej informacji wprowadzającej, najwyższy czas przedstawić szczegóły dotyczące tak wyglądu, jak i walorów technicznych zegarków Dragon, oferowanych zarówno w wersji męskiej jak i damskiej.
Dragon zgodnie z informacją producenta, to pierwsze podejście mające prowadzić do stworzenia typowo garniturowego zegarka.

G.Gerlach zegarki Dragon

Wykończenie to podstawa

W obydwu modelach koperta jest polerowana „na lustro” na powierzchniach czołowych i szczotkowana na powierzchniach bocznych. Tak wprowadzone wykończenie obudowy zegarka ma za zadanie stworzenie optycznego wrażenia iż jest on jeszcze cieńszy, niż jest to w rzeczywistości. Niezależnie od powyższego, grubość kopert, przy założonej wodoszczelności 100M/10ATM jest i tak bardzo małe – poniżej 10 mm. Zegarek Dragon w porównaniu do Huzara ma nieznacznie inny profil lunety – lekko zaokrąglona, wyfrezowana w głąb także poprawia „optykę całości”. Zachowanie odpowiedniej sztywności korpusu, gwarantujący wodoszczelność, przy zegarku mechanicznym z automatycznym naciągiem sprężyny i wskaźnikiem kalendarza. Możliwe to było dzięki zastosowaniu stosunkowo nowego i dość płaskiego mechanizmu – Miyota 9015 (kaliber 9015).

G.Gerlach zegarki Dragon

Jak każdy model w kolekcji firmy G.Gerlach, także i te posiadają szkła szafirowe i są pokryte jednowarstwową powłoką antyrefleksyjną. Średnica kopert jest identyczna dla obydwu wersji. Dzięki zastosowaniu macicy perłowej do wykonania tarczy modeli damskich, ukierunkowanie konkretnych modeli na rodzaj odbiorcy jest dość wyraziste. Taki sposób wykonania oczywiście wpisuje się i w żaden sposób nie podważa znanej zasady, że kobiety noszą najmniejsze i największe zegarki.

G.Gerlach zegarki Dragon

Dopełnieniem błyszczących i matowanych powierzchni koperty są dekle zegarków, które posiadają bardzo atrakcyjną grawerkę przedstawiającą patrol dargonów.

G.Gerlach zegarki Dragon

Kolorystyka męskich i damskich modeli

Modele męskie są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych tarczy: srebrzysto-białej i grafitowo-czarnej, a w odpowiednim oświetleniu błyszczą one słonecznym szlifem wykończenia. Tarcze dla damskich wersji czasomierzy są niepowtarzalne. Jako że do ich wykonania użyty został materiał naturalny – macica perłowa, to każdy egzemplarz posiada swój niepowtarzalny wygląd. W tym także indywidualny odcień kolorystyczny – od srebrzystego, poprzez żółty, także różowy, do niebieskawego.

G.Gerlach zegarki Dragon
Tarcze modeli Dragon posiadają charakterystyczne – proste, złocone indeksy godzinowe, na przedłużeniu których znajdują się punkty wykonane z substancji fluorescencyjnej. Indeks godziny dwunastej jest podkreślony poprzez zastosowanie podwójnego złoconego elementu.
Znaczniki minut znajdują się na dodatkowym zewnętrznym pierścieniu tarczy zegarka i doskonale komponują się ze złoconymi znacznikami godzin. Tak samo doskonale dopasowane są wskazówki, które wypełnione są masą luminescencyjną, a prosty sekundnik posiada przeciwwagę o charakterystycznym rombowatym kształcie, nawiązującym do kroju wskazówek. Można założyć, że ten element także wypełniony masą luminescencyjną jest wyraźną spuścizną pochodzącą z modelu Huzar.

G.Gerlach zegarki Dragon

Ciekawym rozwiązaniem jest usytuowanie napisu „Made In Poland” de centrycznie – pomiędzy indeksami godziny szóstej i siódmej.
Zegarki oferowane są na skórzanych imitującymi wyrób za skóry krokodyla paskach, z możliwością zamontowania do nich metalowych bransoletach typu mesh.
Wskazany mechanizm Miyota 9015 posiada 40. godzinną rezerwę chodu i charakteryzuje się częstotliwością pracy 28 800 wahnięć na godzinę.
Zegarek Dragon bez względu na wersję kolorystyczną oferowane są na rynku w cenie 1 750,00 zł.

G.Gerlach zegarki Dragon

Zegarek Dragon- hołd dla historii wojskowości

Mimo, że oddziałów dragonów nie było w służbie Księstwa Warszawskiego, czyli w czasie ich największej świetności, a historia takich formacji w armii polskiej skończyła się wraz z upadkiem Powstania Kościuszkowskiego. Jednak wzmianek o Dragonach, szczególnie dzięki dość bogatym opisom czasów napoleońskich znajdziemy sporo. Nie ma więc powodu przypuszczać, by garniturowy zegarek, który pojawia się po raz pierwszy w kolekcji marki G.Gerlach, także dzięki swej nazwie nie odniósł rynkowego sukcesu. Dragoni – jako formacja kawalerii mają przecież w naszym kraju szerokie poważanie.

G.Gerlach zegarki Dragon
Powodzenie zegarka jest tym bardziej prawdopodobne, że ta oferta kierowana jest tak do męskiej, jak i damskiej grupy potencjalnych nabywców.Parametry użytkowe modeli Dragon są naprawdę bardzo atrakcyjne.

Władysław Meller