Chat with us, powered by LiveChat

Klasa zegarmistrzowska w szkole zawodowej w Łodzi

Szkoła zegarmistrzowska w Łodzi

Zgodnie z przekazanym przez powstałe niecały rok temu Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa, w dniu 13 lutego komunikatem, podpisane zostało porozumienie torujące drogę do powstania klasy zegarmistrzowskiej w szkole zawodowej w Łodzi.

Komunikat ten brzmi następująco:
“Szanowni Państwo.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dniu dzisiejszym tzn. 13 lutego 2018 roku, w Zespole Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi nastąpiło uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie utworzenia w szkole klasy specjalistycznej o profilu Zegarmistrz. Dokument został podpisany trójstronnie. Ze strony Urzędu Miasta Łodzi podpisu dokonał pierwszy w-ce prezydent Pan Tomasz Trela, Zespół Szkół reprezentował dyrektor Pan Marcin Józefaciuk zaś Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa prezes stowarzyszenia Filip Odrobiński.

Stowarzyszenie kieruje się wolą współpracy i podejmowania wspólnych działań na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego, które będzie dostosowanego do potrzeb pracodawców, lokalnego rynku pracy oraz nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki. Celem wzajemnej współpracy jest zapewnienie spójnych, uzupełniających się działań, zmierzających do wzmocnienia jakości kształcenia zawodowego w szczególności w zakresie teoretycznego i praktycznego kształcenia uczniów.”

Szkoła zegarmistrzowska w Łodzi

Tak więc działające chyba niewiele ponad rok Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zegarmistrzostwa może poszczycić się dużym osiągnięciem.
Jest to jednak dopiero pierwszy, formalny krok do rozpoczęcia kształcenia adeptów zawodu.

Po pierwsze w zegarmistrzowskiej klasie muszą znaleźć się chętni uczniowie.

Muszą oni także odbywać zawodowe praktyki, o sposobie organizacji których w komunikacie nie wspomniano. Możemy mieć tylko nadzieję, że Stowarzyszenie ma na tę potrzebę przygotowane rozwiązanie. Na pewno warto by tak mniejsze, jaki duże firmy z branży wsparły ten ważny dla zegarmistrzostwa projekt.

Dla odmiany chyba nie potrzeba się martwić o zatrudnienie przyszłych zegarmistrzów.
W obecnej sytuacji dobrze wyedukowanych najlepiej tych z praktyką, ale pewnie także i początkujących zegarmistrzów poszukuje wiele firm. Obsługę serwisową gwarancyjną i pogwarancyjną powinni zapewnić producenci zegarków, a poprzez nich lokalni przedstawiciele i dystrybutorzy. Poszukiwani są także zegarmistrze do prowadzenia serwisów w sieciach sprzedaży, czy niektórych sklepach detalicznych.

Szkoła zegarmistrzowska w Łodzi

To bardzo ważna, ciesząca zaangażowane i troszczące się o branżę osoby, informacja.

Szkoda, że nie pojawiała się żadna szersza relacja o samym podpisaniu porozumienia będącego drogą do zawodowej, zegarmistrzowskiej edukacji, ale też o pozostałych planowanych krokach dla dobrego zegarmistrzowskiego szkolenia.

Jako, że komunikat nie znalazł szerokiego branżowego oddźwięku, to dziś próżno byłoby szukać informacji o tym fakcie na zegarkowych portalach (co pewnie jest także winą braku przekazu ze strony samego Stowarzyszenia).
Dla odmiany dość szeroką informację podała choćby, dość kontrowersyjna gazeta Fakt.

Władysław Meller

informacja na stronach www:
spirz.pl/uroczyste-podpisanie-listu-intencyjnego-w-zespole-szkol-rzemiosla-im-jana-kilinskiego/
fakt.pl/wydarzenia/polska/lodz/szkola-w-lodzi-otworzy-klase-dla-przyszlych-zegarmistrzow-wsparcie-zapewni/wvw3fx7