Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Longines na French Open – Roland Garros 2018

Turniej tenisowy Longines Roland Garros

Zegarki  Longines są szeroko znane, a na przełomie maja i czerwca każdego roku, firma ta przypomina się jako chronometrażysta jedynego europejsko-kontynentalnego tenisowego turnieju wielkoszlemowego. Longines pełni tę funkcję tylko na jednym, ale jakże ważnym. To French Open odbywający się w stolicy Francji na kortach Rolanda Garrosa.

logo Roland Garos 2018

Reklamy Longines

Oglądając relację z turnieju, logo marki Longines możemy zobaczyć w wielu miejscach. Jest ono umieszczone przy korcie, na oficjalnych stronach internetowych wydarzenia i w oczywiście w pojawiających się z okazji turnieju wszelkiego typu reklamach.

fragment reklamy Longines

Na korcie Longines zajmuje centralne miejsca na bandach przy korcie, a szczególnie urokliwymi są zegary kortowe, które poza logiem marki  zawierają podobny do naręcznego duży zegar ze wskazaniem analogowym czasu bieżącego.

Doskonałą jest reklama marki i zegarków Longines pokazywana w kanale Eurosport w czasie relacji z turnieju, a trzeba podkreślić, że relacje te trwają prawie cały czas na dwóch kanałach tej sportowej stacji.

Tenisowych informacji nie ma wprawdzie w wiadomościach sportowych Programu Pierwszego naszej narodowej telewizji, ale to pewnie jakieś… wewnętrzne rozgrywki naszych telewizyjnych nadawców.

zawodnicy na tle zegarka kortowego Longines

Lokalny komunikat

Polski oddział Longines, odpowiedzialny za zegarki Longines na naszym rynku, przekazuje także informację związaną z French Open, ale dotyczy ona Turnieju Tenisowego Longines Future Tennis Aces 2018 w Paryżu.

Longines Future Tennis Aces 2018 - korty pod wieżą Eiffla

Brzmi ona następująco:

„20. dziewczynek oraz 20. chłopców z całego świata wzięło udział w turnieju tenisowym dla młodych talentów – Longines Future Tennis Aces 2018. W tym roku kort tenisowy zbudowany został w spektakularnym miejscu – bezpośrednio pod wieżą Eiffla!

Polskę reprezentowali: Kamila Popławska z Białegostoku oraz Jakub Krawczyk z KT TENISWIL Warszawa. Kamila Popławska wyszła z grupy i zagrała z Japonką w ćwierćfinale, niestety jednak przeciwniczka okazała się silniejsza.

Zwyciężczynią w grupie dziewczynek została Hiszpanka, Victoria Jimenez. Wśród chłopów zwyciężył reprezentant Szwajcarii, Kilian Feldbausch. Zwycięzcy zagrali mecz pokazowy z Ambasadorami Elegancji Longines: Stefanie Graf and Andre Agassi.

LONGINES jest Oficjalnym Partnerem i Oficjalnym Chronometrażystą Roland-Garros od 2007 roku. Marka z dumą wspiera ten światowej sławy turniej, który doskonale reprezentuje jej największe wartości: Elegancję, Tradycję i Emocje.”

Uczestnicy i zwycięzcy Longines Future Tennis Aces 2018

Trochę szkoda, że Longines tak mało aktualności i emocji związanych z turniejem Roland Garros przekazuje. Było nie było chronometrażysta turnieju miałby o czym informować, choćby w aspekcie polskich zawodniczek i zawodników.
Toż to wskazana reklama zegarków Longines.

Kilka słów o dobrych wynikach naszych tenisistów

Mimo braku naszych najbardziej utytułowanych tenisistów singlowych – Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza, nasz kraj miał dwie przedstawicielki w rozgrywkach turnieju głównego – Magadalenę Linette i Magdalenę Fręch, oraz singlistę Huberta Hurchacza.

Już po pierwszej rundzie w której wygrała druga z naszych przedstawicielek tenisa – Magdalena Fręch co niektórzy miłośnicy tej dyscypliny sportu chcieli rozpoczynać tradycyjne narodowe świętowanie, w tym przypadku zatytułowane: „Fręch Open”.

Trzeba przyznać, że Magdalena Fręch grała doskonale (nie ujmując niczego Magdalenie Linette), a przegrała z finalistką (a może się okazać że też i zwyciężczynią) turnieju.

fragment reklamy Longines
mężczyzna z piłką tenisową - fragment reklamy Longines
fragment reklamy Longines

Także w męskiej drabince mieliśmy swojego przedstawiciela – Huberta Hurchacza, który pokazał doskonałą grę i wprawdzie przegrał, ale z doświadczonym tenisistą, który dotarł co najmniej do półfinału turnieju (informacja na chwilę pisania tekstu).

Rewelacyjne wyniki notuje Iga Świątek, która awansowała już do półfinału juniorskiego Roland Garros, a wobec jej doskonałej gry na kortach ziemnych możemy spodziewać się jej bardzo dobrego wyniku końcowego.

Co więcej Iga Świątek przed kilku laty była przedstawicielką  polskiego tenisa na wspomnianym powyżej turnieju Future Tennis Aces organizowanego przez markę Longines, czyli była wspieraną przez zegarki Longines.

Dlaczego Longines szerzej nie szczyci się wspieraniem tegoż ciekawego także dla nas Polaków  tenisowego turnieju?

Na naszej stronie internetowej znajduje się oferta marki Longines.

Władysław Meller

Część z ilustrujących opracowanie zdjęć zostało wykonanych jako klatki z transmisji turnieju Roland Garros w programach Eurosport 1 i Europsort 2.
Są też klatki z fantastycznej reklamy z udziałem Stefanie Graf oraz Andre Agassi