G-SHOCK GBA-800. Smart zegarek dla aktywnych

G-SHOCK GBA-800. Smart zegarek dla aktywnych

Historia linii GBA-800 zegarków G-SHOCK rozpoczyna się na początku tego roku w Tokio. To wtedy firma Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła, że wyda nową serię zegarków G-SHOCK odpornych na wstrząsy. Nowa seria G-SQUAD ma mieć stylowy wygląd dopasowany do codziennego noszenia. Każdy zegarek z tej serii ma być też wyposażony w trzykierunkowy czujnik przyspieszenia i będzie mógł łączyć się z aplikacją na smartfonie. Taka konfiguracja będzie mogła doskonale wspierać codzienną aktywność fizyczną użytkownika zegarka.

G-SHOCK GBA-800. Smart zegarek dla aktywnych

Podana powyżej zapowiedź padła na początku roku, a już teraz w ofercie naszego sklepu można znaleźć pierwsze zegarki, które zostały wydane w serii G-SQUAD, czyli modele z linii GBA-800.
Są one dostępne w sześciu kolorach.

G-SHOCK GBA-800. Smart zegarek dla aktywnych

GBA-800

Nowy GBA-800 wykorzystuje wbudowany czujnik przyspieszenia, by mierzyć liczbę kroków i tempa chodu czy biegu. Dane z tego pomiaru są prezentowane na wyświetlaczu zegarka. Korzystając z systemu Bluetooth®, zegarek łączy się ze smartfonem i wysyła dane do aplikacji G-SHOCK Connected. Ta transmisja umożliwia użytkownikom śledzenie i przeglądanie na smartfonie zmierzonych wyników codziennych czynności jakie podejmują. W zakres wskazań wchodzą także kalorie, które przy takich aktywnościach ruchowych spalają.

G-SHOCK GBA-800. Smart zegarek dla aktywnych

Liczba kroków zmierzona przez zegarek jest wyświetlana przez aplikację G-SHOCK Connected na wykresie. Dla jego sporządzenia brane są pod uwagę dane dotyczące tempa chodzenia/biegania. Odbywa się to zgodnie z nowym algorytmem opracowanym przez firmę Casio.

G-SHOCK GBA-800. Smart zegarek dla aktywnych
Gdy użytkownik zegarka podczas wykonywania czynności ruchowych używa także smartfona, aplikacja G-SHOCK Connected wyświetla graficznie wykonane czynności i spalone kalorie na mapie. Dzięki temu użytkownik może śledzić wykonane czynności oraz lokalizację, porę dnia i poziom MET (wskaźnika metabolicznego).
W kolejnym kroku użytkownik może układać swoje własne algorytmy treningów – aktywności i przerw. W ten sposób zegarek G-SHOCK zapewnia zupełnie nowy sposób, w jaki mężczyźni mogą używać śledzić swoją aktywność i kondycję.

Na pewno warto zainteresować się tym zegarkiem i odwiedzić nasz sklep internetowy w poszukiwaniu G-Shock GBA-800

G-SHOCK GBA-800. Smart zegarek dla aktywnych

Wygląd GBA-800

Kolory zegarków GBA-800 zamykają się w palecie stonowanych barw, a już przy pierwszym spojrzeniu doskonale odcinające się wskazówki. Taki efekt podkreśla przynależność do grupy tradycyjnych zegarków.
Omawiając wygląd zewnętrzny trzeba pamiętać, że zegarki te posiadają moduły, które pozwalają na kompaktowy rozmiar, a jednocześnie zapewniają poprawne działanie systemu Bluetooth® i czujnika przyspieszenia.

G-SHOCK GBA-800. Smart zegarek dla aktywnych
Paski zegarków mają wiele otworów, aby zagwarantować idealne dopasowanie na nadgarstku użytkownika. GBA-800 utrzymuje dokładny czas, łącząc się cztery razy dziennie z serwerem czasu poprzez sparowany z zegarkiem smartfon. Taki sposób działania zapewnia pewność działania i niezwykłą funkcjonalność zegarka.
Zegarki G-SHOCK GBA-800 oferujemy w naszym salonie i sklepie internetowym.

na podstawie materiałów prasowych firmy Casio
Władysław Meller