Chat with us, powered by LiveChat

55. Festiwal Jazz nad Odrą i firma ORIS

Jazz nad Odrą i ORIS

Już w najbliższy piątek, 26 kwietnia 2019 roku, po raz 55. rozpocznie się wielkie święto muzyki jazzowej, którego sponsorem, niezmiennie od lat, jest producent szwajcarskich zegarków marka ORIS.

Jubileuszowa edycja festiwalu będzie nie tylko potwierdzeniem wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia, które kolejny rok z rzędu otrzymało tytuł najlepszego festiwalu jazzowego w kraju (według czytelników magazynu Jazz Forum), ale przede wszystkim spotkaniem z najciekawszymi obecnie muzykami jazzowymi w Polsce.

To już piąta edycja festiwalu pod kuratelą Leszka Możdżera, który dba o stworzenie programu pełnego artystów rozpoznawalnych na arenie międzynarodowej, ale także projektów specjalnych. Wśród zaproszonych muzyków znaleźli się m.in. Jazzmeia Horn, Keyon Harrold, Kandace Springs, Tia Fuller, Sławek Jaskułke z koncertem Komeda Recomposed oraz Kuba Więcek i Adam Bałdych (obaj z premierowym materiałem) – Każdego roku dostajemy masę ofert i przyglądamy im się z wielką uwagą, ale tegoroczny program składa się z występów artystów, których – wraz z Radą Jazzu – wymarzyliśmy sobie nad Odrą – tak o tegorocznym programie mówił na konferencji Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu.

ORIS i Jazz nad Odrą

Dla uczczenia ustanowionego przez UNESCO roku Krzysztofa Komedy w programie znalazły się także dwa koncerty z nowymi aranżacjami utworów tego wybitnego muzyka i kompozytora.

Dobrze przyjęty zeszłoroczny piknik jazzowy przed Impartem – otwarty dla większej publiczności – w tym roku będzie funkcjonował przez cały festiwal. Wśród wydarzeń towarzyszących znalazły się także spotkania autorskie: z legendarnym saksofonistą Przemkiem Dyakowskim oraz pisarzem i przybranym synem Krzysztofa Komedy – Tomaszem Lachem oraz wystawy – plakatów jazzowych oraz pierwszej edycji konkursu fotograficznego im. Marka Karewicza.

Jazz nad Odrą i ORIS

Już od wielu lat sponsorem festiwalu jest marka ORIS.

Zegarki ORIS oferujemy w naszym salonie i w sklepie internetowym – Oferta Oris