Frederique Constant wspiera Wrocław MotoClassic

W stolicy Dolnego Śląska już po raz kolejny odbywa się zlot starych samochodów, który nosi nazwę MotoClassic. Szwajcarska, genewska zegarkowa marka Frederique Constant jest już po raz czwarty z rzędu partnerem tego wydarzenia.
Mechaniczne zegarki i klasyczne samochody przenikają się w wielu aspektach. Poczynając od koniecznej precyzji wykonania każdego z elementów, poprzez charakterystyczną pracę mechanizmów i ich regulację „na słuch”, aż po bardzo częste wspólne grono zainteresowanych osób.

Frederique Constant i MotoClassic

MotoClassic

MotoClassic Wrocław to wyjątkowa impreza motoryzacyjna organizowana w sercu Dolnego Śląska.

W pierwszej z nich znalazły się pojazdy wyprodukowane do roku 1960, a w drugiej samochody z lat 1960 – 1990.

Do współpracy i udziału w tej niezwykłej imprezie organizator zaprosił zaproszone polskie i zagraniczne kluby miłośników aut klasycznych oraz zabytkowych, grupy rekonstrukcji historycznych, oraz pasjonaci i właściciele pojazdów militarnych, a także przedstawicieli nowych, współczesnych marek.

Frederique Constant i MotoClassic

Frederique Constant

Już od wielu lat w swojej ofercie marka Frederique Constant posiada zegarki z rodziny Vintage Rally – nawiązujące do stylistyki starych samochodów, a twórca marki sam często bierze udział w zlotach i wyścigach szosowych oldtimerów. Także dzięki temu motoryzacja jest ściśle związana z marką Frederique Constant i jej wyrobami.

Przedstawiciel marki Fredeique Constant na rynku w Polsce w ramach zbliżającej się imprezy zaprezentuje kolekcję Vintage Rally Chronograph, nawiązującą stylistycznie do starych, sportowych samochodów. Impulsami do stworzenia tych wyjątkowych zegarków były opływowe sylwetki aut i ich elementów. Wygląd zegarków nawiązuje także, do zawsze doskonale eksponowanych, zegarów pokładowych, które charakteryzują się kontrastowym, czytelnym układem wskazań. Wyraźnie oznaczenia godzinowe, dominujące na tarczy wskazówki,  to charakterystyczne elementy ówczesnych samochodów, które projektanci zaaplikowali do zegarków marki z Genewy.

Frederique Constant i MotoClassic

MotoClassic w liczbach

W roku ubiegłym, w ciągu dwóch dni imprezę odwiedziło ponad 20 tysięcy widzów, którzy mogli podziwiać ok. 600 pojazdów będących przedstawicielami wszystkich dekad rozwoju motoryzacji.
Tegoroczni uczestnicy zlotu będą mieli do dyspozycji 500 tysięcy metrów kwadratowych ekspozycji, które zostały przygotowane w niezwykłym miejscu jakim jest Zamek Topacz. Specjalnie na okazję zlotu organizator imprezy przygotował specjalny, 1,5 kilometrowy odcinek szutrowej drogi.

Frederique Constant i MotoClassic

Vintage Rally Fredrique Constant

Oferta zegarków z linii Vintage Rally z kolekcji marki Frederique Constant cieszy się stałym powodzeniem wśród miłośników zegarków. Co ważne, także nowe wzory są wyczekiwane i jak się okazuje zwykle są pozytywnie oceniane przez branżowych krytyków.

Frederique Constant i MotoClassic

Frederique Constant w salonie odCzasu doCzasu

Marka Frederique Constant od wielu już lat gości w naszym salonie odCzasu doCzasu, w warszawskich Złotych Tarasach, swoją ofertą ciesząc wielu z naszych klientów.

Władysław Meller