Zegarki Atlantic BeachBoy

Atlantic BeachBoy

Uwaga! Ciekawe zegarki mechaniczne z automatycznym naciągiem marki Atlantic.
BeachBoy – pojawiły się!
Są atrakcyjne, a do tego robią wrażenie frywolnych, plażowych, letnich – idealnych na przedłużenie tegorocznego, upalnego lata.
Ich obecność na rynku może wzbudzić duże zainteresowanie, a na nadgarstku prawdziwą wręcz furorę!

Atlantic BeachBoy
Atlantic BeachBoy

Właśnie teraz – pod koniec wakacji szkolnych marka Atlantic wprowadza do swojej oferty wyjątkowy zegarek. Jest nim model BeachBoy (Chłopak z plaży?). Do tego producent sprzedaje go wraz z przeciwsłonecznymi okularami w ciekawym futerale i koszulką z motywem tematu BeachBoy.

Atlantic BeachBoy
Atlantic BeachBoy

Taki zegarek gościł już w ofercie szwajcarskiej marki Atlantic 50 lat temu. Nowy model wprawdzie zaczerpnął swoją stylistykę z tamtego wyrobu, ale jest to bardzo atrakcyjny, nowoczesny zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem.

Atlantic BeachBoy
Atlantic BeachBoy

Marka Atlantic przygotowała cztery modele tego zegarka. Trzy w srebrzystych, stalowych kopertach z trzema wariantami tarczy, oraz jeden w kopercie stalowej, złoconej techniką pvd.

Atlantic BeachBoy
Atlantic BeachBoy

Modele w kopertach srebrzystych mają tarcze w kolorach: granatowy, szary lub czarny. Model w kopercie złoconej ma tarczę w kolorze żółtym. Na tarczach znalazło się pisane małymi literami, prostą czcionką stare logo marki Atlantic i mała litera „a” ponad nazwą marki.
Takiego logotypu nie znajdziemy na innych zegarkach z oferty marki Atlantic
Pod logotypem umieszczono informację o liczbie kamieni, jakie posiada użyty w zegarku mechanizm (25 JEWELS).

Atlantic BeachBoy mechanizm
Atlantic BeachBoy mechanizm

Poniżej osi wskazówek znalazła się nazwa linii wzorniczej – wielkimi literami napisano „BEACHBOY”, a jeszcze niżej napis „AUTOMATIC”.

Atlantic BeachBoy
Atlantic BeachBoy

Elementem współgrającym z tarczą jest pierścień dystansowy z podziałką sekundową/minutową. Pierścień ten jest w kolorze czarnym ze złoconymi wykończeniem dla wersji z kopertą złoconą, czarnym ze srebrzystym wykończeniem dla wersji w srebrzystej kopercie i szarej tarczy, oraz biały ze srebrzystym wykończeniem dla dwóch pozostałych wariantów zegarka.

Atlantic BeachBoy

Wielkością i „wyjściem” poza obręb pierścienia wyróżniają się znaczniki pięciu sekund/minut. Są one trzypłaszczyznowe, w odpowiednim kolorze metalu dla skośnie schodzących po bokach i też w odpowiednim kolorze wypełnieniem na powierzchni poziomej. Na przedłużeniu tych znaczników, na zewnątrz, znalazła się kropka wykonana z substancji luminescencyjnej (SuperLuminova).
Pozostałe znaczniki podziałki są malowane na skośnej części pierścienia dystansowego.

Atlantic BeachBoy

Na godzinie trzeciej na tarczy zegarka znalazło się tradycyjne, otoczone ramką okno kalendarza.

Koperta zegarka BeachBoy, a właściwie jej luneta jest najbardziej charakterystycznym, wyróżniającym się elementem zegarka. Zewnętrzną krawędź stosunkowo szerokiej lunety koperty, powstałej z łukowatych odcinków wykonano jako zbliżoną do ośmiokąta. Dzięki temu w pierścieniu, w powstałych w ten sposób ośmiu narożnikach, na poziomej powierzchni lunety znalazło się miejsce na charakterystyczne łby śrub, których wcięcia są ułożone równolegle do stycznej ze szkłem.
Korpus koperty jest przyporządkowany pierścieniowi i też jest ośmiokątny. Posiada on charakterystyczne wyprofilowanie powierzchni schodzących łagodnie do mocowania koperty z bransoletą.

Atlantic BeachBoy
Atlantic BeachBoy 1970 – 2020

Stylistyka tarczy, pierścień dystansowy, kształt koperty i jej luneta są wyraźnym nawiązaniem do modelu BeachBoy z roku 1970.
Zdecydowanie różni się od niego bransoleta zegarka. Prawdopodobnie jest to także pochodna zastosowania stali, jako bazy dla bransolety (i koperty) w odróżnieniu od mosiądzu dla antykwarycznego wyrobu.

Trzyrzędowa bransoleta w środkowym, identycznym po całej długości rzędzie jest satynowana, a w bocznych, zwężających się od koperty jest polerowana. Na tych bocznych rzędach znalazły się mniejsze niż na pierścieniu koperty, ułożone w równej odległości od środkowego pasa bransolety łby śrub.

Atlantic BeachBoy
Atlantic BeachBoy

Model BeachBoy – to edycja specjalna, ale nielimitowana w liczbie sztuk.
To bardzo ciekawy, model zegarka. Frywolny – jak jego nazwa i wysokiej jakości – jak przystało na markę Atlantic – warto się nim zainteresować!

Władysław Meller