Polski zegarek Xicorr Mistral i… jego rodzina

Xicorr Mistral i jego rodzina

Mistral – to oczywiście MISTRZ WIATR – suchy, zimny, porywisty wiatr wiejący w południowej Francji, czyli jeden z rodzajów wiatrów basenu Morza Śródziemnego.
Tak. Oczywiście, ale dla nas zegarkomaniaków w Polsce Mistral to przede wszystkim model zegarka polskiej firmy Xicorr, który bierze swoją nazwę od wersji naszego lokalnego samochodu Polonez.
Taki eksportowany do Francji samochód miał właśnie swoją indywidualną nazwę MISTRAL i wyróżniające go wykonanie. Te cechy Mistrala opisaliśmy już na naszej stronie: „Trzeba poznać i… trzeba pokochać…”

Wiemy już, że jest wiatr, wiemy już o samochodzie Polonez, ale jakich jeszcze krewnych noszących nazwę Mistral ma nasz „sikor” marki Xicorr?

Jako że w port folio polskiej marki Xicorr mamy cztery warianty kolorystyczne zegarka model Mistral, to do każdego z nich poniżej wskazujemy „bratanków” – znane w świecie inne przedmioty noszące tę samą nazwę. O wietrze nie wspominamy, bo to „głowa rodu”, a Zegarek Xicorr Mistral i samochód Polonez Mistral są dla nas źródłem publikacji!

Mistral Masserati
Xicorr Mistral – Maserati Mistral coupe

1. Samochód Maserati Mistral coupe

Pierwszym przedstawicielem rodziny Mistrala jest bratanek zegarka – samochód Maserati Mistral coupe. Wydaje się, że producenta samochodów nie trzeba nikomu przedstawiać, a samochód jaki jest…. „każdy widzi”. Luksus w każdym calu!
W jego towarzystwie prezentuje się zegarek Xicorr Mistral z bordową tarczą – model BX X0621, bo bordowa tarcza doskonale pasuje do luksusowych samochodów.

granatowy Xicorr Mistral NB X0611
Xicorr Mistral – okręt desantowy Mistral

2. Okręt desantowy typu „Mistral”

Było o nich głośno, gdy w 2011 zawarto roku umowę o wartości 1,6 mld. dolarów  –  największą w historii sprzedaży broni przez państwo NATO do Rosji. Sprzedaż przez Francję okrętów do Rosji wywołała protesty ze strony Gruzji, państw nadbałtyckich, USA i innych państw członkowskich NATO.
Finalnie dwa okręty Mistral znalazły się w Egipcie.
Jako że kolebką okrętu Mistral jest morze, to granatowy Xicorr Mistral NB X0611 – model „navy blue” najlepiej wypełnia rodzinne, towarzyskie obowiązki. Xicorr Mistral NB X0611 – to sikor jak się patrzy!

Xicorr Mistral GR X0631
Xicorr Mistral – deska SUP Mistral

3. SUP deska do pływania „Mistral”

SUP – to bardzo ciekawy, choć jeszcze nie bardzo popularny sprzęt sportowy. Encyklopedycznie jest to: deska, której nazwa pochodzi od skrótu angielskiej nazwy Stand Up Paddle. Kryje się pod nią zupełnie nowa forma aktywności wodnej polegająca na staniu na specjalnie skonstruowanej desce umieszczonej na wodzie. Do tego w rękach trzymamy wiosło, dzięki któremu możemy płynąć w wybraną przez nas stronę”. SUP, w tym także SUP Mistral podbija polskie jeziora!
Prezentowana na ilustracji deska jest produktem firmy Mistral – prekursora branży sportów wodnych i autora innowacyjnych rozwiązań. Jako że deska jest zielona, to na „rodzinnej fotografii” prezentujemy ją w towarzystwie „sikora” o tarczy z taką właśnie kolorystyką – Xicorr Mistral GR X0631.

 Xicorr Mistral BKG X0604
Xicorr Mistral – rower Romet Mistral

4. Rower Romer „Mistral”

Któż nie zna rowerowej firmy Romet? W jej ofercie znajdziemy także linię wyrobów, o nazwie handlowej Mistral. Mistral dla zdrowia – Mistral dla pomiaru czasu!
Jako że dominującą dla przedstawionego roweru jest barwa szara, to choć na pierwszy plan rzuca się kolor pomarańczowy, do „zdjęcia rodzinnego” wybrany został zegarek Xicorr Mistral BKG X0604.
Czyż rower w towarzystwie tego właśnie zegarka z czarno-szarą tarczą nie prezentuje się fantastycznie?

To już wszystkie warianty kolorystyczne tarcz polskich zegarków – sikorów Xicorr Mistral, a… jeszcze tak wiele rodzinnych koligacji można byłoby przedstawić.
Są choćby budynki, perfumy, pociski noszące nazwę Mistral. Jest na pewno jeszcze wiele innych możliwości.
Czekamy na kolejne zegarki z kolekcji firmy Xicorr – wtedy na pewno przedstawimy kolejnych członków rodziny dla zegarków Mistral.

Władysław Meller