Zegarkowy sklep internetowy a ekologia

Ekologia pakowania przesyłek

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym i ze wzrostem świadomości co do negatywnych skutków zanieczyszczenia świata, a co za tym idzie konieczności działań proekologicznych, każdy z nas coraz większą uwagę zwraca na ograniczenie ilości śmieci, które sam generuje.
Tak przynajmniej powinno być!

Czy pro ekologicznie może działać sklep internetowy, który oferuje zegarki?
Czy troska o ekologię może być w takim sklepie w jakiekolwiek realizowana?
Czy można cokolwiek zmienić w utartych zwyczajach sklepów jubilerskich?

Opakowanie do zegarka firmy Maurice Lacroix

Przecież w zakresie rodzaju i formy materiałów używanych dla produkowanych i sprzedawanych zegarków same sklepy nie mają nic do powiedzenia. Tutaj o wszystkim decydują producenci!
Sklep do sprzedawanego zegarka ma tylko obowiązek dołączyć dokument zakupu i oczywiście wszystkie dedykowane przez producenta dla danego produktu materiały.

Opakowanie do zegarka marki Certina


Czyli można?
Tak. Można choćby działać pro ekologicznie w aspekcie pakowania zakupionego w sklepie towaru.
My tak właśnie staramy się postępować.
Z jednej strony staramy się pakować produkty w sposób zabezpieczający przed przypadkowym uszkodzeniem ich samych, a także oryginalnych opakowań producenta, a z drugiej strony nie zamawiamy kartonowych opakowań, bąbelkowych folii, czy wypełniaczy paczek.

Czy rezygnując z bąbelków, kartonów i wypełniaczy można bezpiecznie pakować przesyłki z zegarkami?
Jak można to zrobić nie produkując innych, nowych śmieci?

To proste!
Trzeba to robić z wykorzystaniem kartonowych odpadów do pakowania własnych przesyłek!

„makulatorownia”

Tak się składa, że w naszym centrum handlowym działają sklepy odzieżowe, spożywcze, ciastkarnia i sklepy wielu innych branż. Każdego ranka w  „makulatorowni” lądują dziesiątki nowych kartonów w których dostarczono towary do sklepów – naszych sąsiadów.

Opakowania na zegarki są stosunkowo małe, więc w tym miejscu łatwo znaleźć kartony, które doskonale nadają się do pakowania zegarków.

po pierwsze: karton

W przypadku pakowanie przesyłki, po pierwsze zabezpieczamy zegarek w opakowaniu producenta. Wbrew pozorom nie zawsze jest on tam umieszczony w sposób zabezpieczający go przed przemieszczaniem się. Tutaj zwykle używamy folii bąbelkowej, której duże ilości otrzymujemy w przesyłkach do nas. Jeśli nie byłoby bąbelków, to używalibyśmy elementów kartonowych.

karton w karton

Następnie opakowanie producenta owijamy w karton. Jedna, dwie warstwy – to w zależności od rodzaju opakowania producenta zegarka.
Taśma klejąca – niestety przed jej stosowaniem nie uciekniemy. Papierowe taśmy są jeszcze trochę słabe, ale… kto wie, może też będą u nas stosowane.

ostatki pakowania

Tak opakowany zegarek wędruje do torby firmy kurierskiej (wykonanej z łatwo rozkładającej się folii).
Do przesyłki dołączany jest także bieżący numer magazynu Zegarki i Pasja – to działanie edukacyjno-promocyjne, oczywiście.

„Być gotowym dziś do drogi”

Zachęcamy do zakupów tak w naszym sklepie stacjonarnym, jak i sklepie internetowym.