Wyprzedaż książek o zegarach, zegarkach i zegarmistrzostwie

wyprzedaż książek

Zmiany na rynku zegarków i nasze zmiany lokalizacyjne spowodowały, że zdecydowaliśmy się na wyprzedaż książek, których posiadamy w liczbach (kwotach) istotnych.
Ruch ten dotyczy w szczególności książek, których wydania współfinansowaliśmy lub z innych powodów mamy ich w nadmiarze.

Oferta książek na stronie:… KSIĘGARNIA

Ogłaszamy wyprzedaż następujących książek: 

„Czas i urządzenia do jego pomiaru”

Książka jest oferowana w cenie  25,00 zł

Jest to fantastyczne opracowanie wprowadzające w świat historii, wzornictwa czy konstrukcji zegarów i zegarków. Została ona napisana przez przyjaciela naszego salonu, nieżyjącego już Profesora Zdzisława Mrugalskiego.
Wydana w 2008 roku książka jest aktualna nie tylko w aspekcie filozofii, wiedzy historycznej, czy podstaw techniki, ale nawet w aspekcie tendencji rozwojowych tak dla zegarków mechanicznych, jak elektronicznych.
Co ciekawe, książka została wydana dzięki wsparciu dużych i małych jednostek branżowych z naszego zegarkowego rynku. Ich reklamy znalazły się we wkładce końcowej książki.
Wydrukowaliśmy jej chyba trochę za dużo, a nie umiemy zrobić tak dobrej promocji, jak czyni to (też nasz przyjaciel) Mateusz Piechnik 🙂

„Królewski zegarmistrz. Adam Adamandy Kochański”

Książka jest oferowana w cenie  25,00 zł

Sama osoba Adma Kochańskiego, mimo jego niezwykłej wiedzy i dokonań, nawet w Polsce, nie jest wcale szeroko znana. Przygotowując i wygłaszając o nim referaty, a w końcu pisząc książkę Profesor Zdzisław Mrugalski, jako zegarmistrz i nauczyciel akademicki dziedzinie mikromechaniki i teorii zegarmistrzostwa oddał mu swego rodzaju hołd. Hołd osobie, która jako pierwsza przygotowała i opublikowała stosunkowo szerokie opracowanie z dziedziny teorii zegarmistrzostwa, której ważnym polem zainteresowań była także matematyka, gdzie także miał wyjątkowe osiągnięcia. Co ciekawe, Kochański zajmował się także alchemią.
Istotnym impulsem do przygotowania książki była też na pewno mała rozpoznawalność Adama Kochańskiego, jako twórcy jednego najpiękniejszych zegarów słonecznych w świecie – zegara na Pałacu w Wilanowie. O ile Pałac Wilanowie i jego ogrody są szeroko znane, to jego niezwykły zegar słoneczny nie ma już „takiego wzięcia”.
W książce, Profesor Mrugalski wskazuje i opisuje korespondencję z szeroko znanymi uczonymi europejskimi i polskimi. Byli nimi: Gaspar Schott, Atanazy Kircher, Wihelm Leibnitz, Gottfried Kirch, Stanisław Solski i Jan Heweliusz.
Adam Adamandy Kochański był także nauczycielem w rodzinie Króla Jana III Sobieskiego i honorowym bibliotekarzem w jego pałacu.
Dla uatrakcyjnienia własnych zbiorów bibliotecznych na pewno warto nabyć książkę „Królewski zegarmistrz. Adam Adamandy Kochański”.

„Zegary elektryczne i elektroniczne”

Książka jest oferowana w cenie  25,00 zł

Przygotowując materiały do książki ”Historia zegarmistrzostwa w Polsce”, Profesor Zdzisław Mrugalski wyraził opinię, że ważnym etapem tejże historii były zegary elektryczne i w szczególności początek zegarów elektronicznych. Dodał też, że w literaturze nie ma zwartego opracowania szeroko traktującego ten temat, po czym stwierdził, że jeśli teraz nie uda się takiego materiału zebrać i opublikować, to ten świat niezwykłych rozwiązań „pójdzie w zapomnienie”.
Staraniem Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, przygotowaną przez Profesora Zdzisława Mrugalskiego książkę, dzięki sfinansowaniu druku przez sklep odCzasu doCzasu udało się wydać.
Kierowana jest ona do dość wąskiego grona fascynatów zegarmistrzostwa, w tym w szczególności zainteresowanych zegarami elektrycznymi i elektronicznymi, a także miłośników techniki. Dla kolekcjonerów i zegarmistrzów parających się tą grupą zegarów i zegarków jest ona swego rodzaju biblią i podręcznikiem niezbędnym w zakresie ich zainteresowań.

„10 lat Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków”  

Książka jest oferowana w cenie  25,00 zł

10 lat Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków – to album z tekstami i wieloma zdjęciami  przedstawiającymi każdą z szerokiego przekroju aktywności Klubu realizowaną w przeciągu pierwszych 10 lat jego istnienia.
Opracowany przez prowadzącego nasz sklep Władysława Mellera i rozprowadzany wśród klubowiczów album, w doskonały sposób podsumowuje aktywności klubowe. Prowadzona na tym polu współpraca z Klubem zakończyła się nadwyżkami magazynowymi w naszym sklepie. Powodem mogła być wydająca się, zawyżona jego cena nominalna, która dość skuteczne zniechęcała do pozytywnych decyzji zakupowych wielu z klubowiczów.
Cena wyprzedażowa pozwoli nam uwolnić zablokowane środki, a zakupione albumy, mamy nadzieję sprawią wiele radości osobom aktywnym w pierwszej dekadzie działalności Klubu, w tym w szczególności uwiecznionym na fotografiach klubowiczom.
Posiadamy też kilka angielskojęzycznych egzemplarzy tego albumu.
Zachęcamy do zakupów.

Inne oferowane w specjalnych cenach książki

Posiadamy resztki magazynowe w zakresie kilku książek, które przy okazji wyprzedaży chcemy także zaoferować miłośnikom książek z dziedziny zegarów i zegarmistrzostwa.

Są to następujące pozycje:

„Zbiór wiadomości potrzebnych naprawiającemu także i noszącemu zegarek”

Książka jest oferowana w cenie 15,00 zł

Jest to pierwsza książka o zegarmistrzostwie wydana języku polskim. Oferowany reprint powstał staraniem Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków oraz naszego sklepu (sfinansowanie druku). Treść książki została poprzedzona przedmową Profesora Zdzisława Mrugalskiego.

„Leszczyńskie Zegary”

Książka jest oferowana w cenie 90,00 zł

Wydana na rocznicę powrotu Leszna do macierzy książka, przedstawiając fotografie z motywami z historii tegoż faktu odzyskania przez miasto niepodległości, sytuuje je w katalogu zegarowych zbiorów antykwariatu z Leszna.
Doskonale wydana książka na pewno zainteresuje każdego z kolekcjonerów starych zegarów.  

wyprzedaż książek

Zdecydowanie zachęcamy do zakupów zegarowo – zegarkowo -zegarmistrzowskich książek!!!
Zachęcamy do odwiedzin sklepu w Galerii Ursynów i zamówień w sklepie internetowym.
Przy kosztach transportu wwysokości 10,00 zł (Orlen paczka, paczkomat InPost), także ten aspekt zakupu jest bardzo atrakcyjny!