Gerlach PZInż. Lux Sport

1 750 

Brak w magazynie

Pomysł kreacji firmy, która oferuje zegarki Gerlach zrodził się w trakcie długich dyskusji na temat polskiego przemysłu i naszego krajowego poziomu wzornictwa przemysłowego. Choć w Polsce powstaje wiele wyrobów, to mało z nich zostało wymyślonych i zaprojektowanych w naszym kraju. Zegarków, poza dziesięcioletnim epizodem w zakładach w Błoniu, nie produkowano, ani nie projektowano. Przyszedł czas, by to zmienić! W swoich zegarkowych projektach firma G.Gerlach odwołuje się do polskiej narodowej historii, dokonań projektowych i produkcyjnych, wydarzeń i postaci historycznych. W obecnej ofercie marki znajdziemy następujące modele zegarków: Batory, CWS Sokół 1000, Czołg 7TP, Dragon, Dragon Lady, Dywizjon 303, Enigma, Gen. Sosabowski, Husaria, Navigator, ORP Orzeł, Otago, Piękna Helena PM36-1, Piękna Helena PM36-2, PZInż. Lux Sport, PZL 23 Karaś, PZL.37B Łoś, PZL P.24, RWD-6, Submarine. Dzięki zegarkom firmy G. Gerlach możemy lepiej poznać historię Polski, a w szczególności historię przemysłu polskiego. Tak więc w postaci zegarków mamy to, co uczy i co cieszy. Oferta zegarków sygnowanych logiem G.Gerlach jest bardzo szeroka, więc ich tworzenie wymaga współpracy z wieloma podwykonawcami. Wszystkie części wykorzystywane do produkcji, pochodzą od producentów czy dostawców specjalizujących się w takich podzespołach i produkujących je dla wielu innych marek. W zależności od elementów, partnerzy firmy znajdują się w Japonii, Chinach, Hong Kongu, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Pakistanie i Indiach. Współpraca z większością z nich trwa od początku powstania marki G.Gerlach i dzięki temu są to zaufani i sprawdzeni partnerzy firmy. Zegarki w formie gotowego produktu, powstają w Szczecinie i w Zielonej Górze.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

PZInż Lux-Sport jeden z najwspanialszych samochodów jaki powstał przed II Wojną Światową. Niezwykle nowatorskie rozwiązania techniczne wyprzedzały swoją epokę. Dotyczyło to m.in. zawieszenia pojazdu, a także opływowego nadwozie. Samochód napędzany był polskim silnikiem V8 o pojemności 3888 ccm. Produkcja PZInż Lux-Sport miała rozpocząć się w 1940 roku, plany te jednak przerwała wojna. Marka Gerlach słynie z odniesień do polskiej myśli technicznej z tond pomysł stworzenia zegarka nawiązującego do słynnego pojazdu i tak powstał Gerlach PZInż. Lux Sport.

Warto go mieć na nadgarstku…

Zegarek Gerlach PZInż. Lux Sport posiada stalowa kopertę w rozm. 40mm z klasą szczelności 100 metrów. Konstrukcja jest zwarta w długie profilowane uszy gwarantują wygodę i dobre ułożenie na nadgarstku. Tarcza to bezpośrednie odniesienie do swojego przed wojennego czterokołowego imiennika, atrakcyjna szaro – srebrna z charakterystycznymi liniami biegnącymi przez środek. Na szarym okręgu umiejscowiono skalę minut zamiast tradycyjnej godzinowej co przypomina, skalę prędkościomierza w aucie. W górnej części tarczy miejsce znalazł duży panoramiczny datownik regulowany przyciskiem na kopercie umieszczonym w okolicach godziny 10. Sportowych akcentów całości dodaje odcień czerwieni umiejscowiony na wskazówkach i na ostatnich 15 minutowych znacznikach minut. Dodatkowym smaczkiem stylistycznym jest zakręcana koronka z ciekawym radełkowaniem również z czerwonymi  sportowymi elementami. Wewnątrz zegarka znajdziemy solidny mechanizm SeaGull ST2526, klasa AAA z automatycznym naciągiem. Kopertę spasowano z wysokiej jakości czarnym, skórzanym paskiem typu rally (z otworami) nawiązującym do rękawiczek samochodowych, co wymusza cyrkulacje powietrza i poprawia komfort użytkowania.

Nasza ocena…

Gerlach PZInż. Lux Sport to ciekawa propozycja dla fanów starej motoryzacji, kolekcjonerów i pasjonatów przed wojennej motoryzacji. Piekny i dostojny sportowy model łączący wiele wspólnych cech z kultowym modelem samochodu.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają minimum 2-letnią gwarancję, firmowe opakowanie oraz wszystkie niezbędne dokumenty dostarczone przez producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu lub na życzenie kupującego faktura VAT. Istnieje możliwość bezpłatnego dopasowania bransolety w naszym salonie stacjonarnym. Klienci którzy zdecydują się na zakup zegarka w naszym sklepie internetowym, także mogą liczyć na wstępne dopasowanie bransolety przed wysyłką.

 

 

 

Mechanizm

Szkiełko

Szafirowe

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

100 m/ 10 ATM

Funkcje

Datownik

Szerokość koperty (mm)

40.0

Grubość koperty (mm)

0.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.