Sturmanskie OPEN SPACE 2416/1764182

Original price was: 1 530 zł.Current price is: 1 377 zł.

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Brak w magazynie

Zegarki Sturmanskie (czy też Szturmańskie) zawsze wyglądają pięknie….wychylając się z za mankietu koszuli, czy rękawa marynarki. Dotyczy to wszystkich modeli czasomierzy tej marki, niezależnie od tego, czy koperta jest wykonana w wersji srebrzystą, czy złoconej. Niezależnie od tego jaki zegarek pokazuje firma Szturmańskie każdy i tak ma na myśli zegarki dla pilotów. Ta zasada wynika także z jednoznacznych skojarzeń z zegarkiem Jurija Gagarina. Pierwsze modele powstały na zamówienie radzieckiego lotnictwa wojskowego i z tego powodu były wyraźnie naznaczone wymogami awiacji. Kolejne wyroby były kontynuacją tego lotniczego kierunku, ale z użyciem mechanizmów ze stoperem. Historia zegarków Sturmanskie zaczyna się w roku 1949, a warto podkreślić, że wtedy nie były one wcale przeznaczone na sprzedaż – każdy absolwent szkoły wojskowej w Związku Radzieckim wraz z dyplomem otrzymywał zegarek marki Szturmanskie. Były to więc unikatowe czasomierze, chętnie wykorzystywane przez pilotów latających nie tylko wojskowymi maszynami, ale także pilotów cywilnych.
Największą sławę zegarki Sturmanskie osiągnęły oczywiście dzięki kosmonaucie Jurijowi Gagarinowi, któremu 12 kwietnia 1961 roku model tej marki odmierzał czas pierwszej podróży kosmicznej.
Bardzo popularnym modelem, ze względu na ciekawą i poszukiwana stylistykę jest także Striela, wykonywana w kilku wariantach kolorystycznych.
Dziś podróże kosmiczne są powszechniejsze, ale wymagania w stosunku do wszystkich urządzeń technicznych pokładowych statków, w tym również i zegarków, znacznie wzrosły. Nie zmieniło się tylko zaufanie do mechanicznych czasomierzy, które na pewno nie zawiodą astronautów, nawet w przypadku zawsze możliwej awarii elektroniki.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

Sturmanskie OPEN SPACE 2416/1764182, to bardzo ciekawy instrument pomiarowy o ciekawej linii koperty powlekanej czarnym PVD. Zegarek posiada bardzo techniczny wygląd, przypominający nieco zegarki nurkowe. koperta w rozm. 40mm o szczelności 30 metrów jednak nie pozwala na zbyt intensywne kontakty z wodą, co nie dyskwalifikuje zegarka z innymi dziedzinami sportu.

Warto go mieć na nadgarstku…

Model Sturmanskie OPEN SPACE 2416/1764182 posiada atrakcyjną, matową tarczę z naniesionymi indeksami w białym kolorze ( masa fluorescencyjna) oraz dwoma dużymi oznaczeniami godzin w postaci arabskich cyfr 12 i 6. Utwardzone szkło mineralne zapewnia doskonałą widoczność i dobre właściwości przy niefortunnym upadku zegarka. Na tarczy znajdziemy rownież oryginalny okrągły datownik, w tradycyjnym dla tego typu komplikacji miejscu okolice godz. 3. Referencja ta wyposażona została w automatyczny mechanizm produkcji Vostok o oznaczeniu kalibru 2416, charakteryzujący sie dokładnością i trwałością. Całość została sparowana ze skórzanym paskiem w kolorze czarnym ze skóry cielęcej o wyjątkowej delikatności, dodatkowego, sportowego sznytu nadaje mu białe przeszycie.

Nasza ocena…

Zegarki Sturmanskie (Szturmańskie), również Sturmanskie OPEN SPACE 2416/1764182, należą do grupy wyrobów rosyjskich i z tego powodu bywają czasami niezauważane, jako niezależna marka zegarkowa. Szkoda, bo jest to wyjątkowo zaprojektowana i świetnie prezentująca się grupa czasomierzy. Która z jednej strony zachwyca prostotą z drugiej, prezentuje wielkie tradycje produkcji mechanicznych zegarków przez naszych wschodnich sąsiadów.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję, opakowanie i wszystkie dokumenty producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu, lub faktura sprzedaży.

 

 

Mechanizm

Szkiełko

Mineralne

Koperta

Stal szlachetna z PVD

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

30 m/ 3 ATM

Funkcje

Datownik

Szerokość koperty (mm)

40.0

Grubość koperty (mm)

0.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.