Zegarki Szturmańskie / Sturmanskie

Zegarki Sturmanskie (czy też Szturmańskie) zawsze wyglądają pięknie….wychylając się z za mankietu koszuli, czy rękawa marynarki. Dotyczy to wszystkich modeli czasomierzy tej marki, niezależnie od tego, czy koperta jest wykonana w wersji srebrzystą, czy złoconej.

Niezależnie od tego jaki zegarek pokazuje firma Szturmańskie każdy i tak ma na myśli zegarki dla pilotów. Ta zasada wynika także z jednoznacznych skojarzeń z zegarkiem Jurija Gagarina.

Tak już jest bo pierwsze zegarki które nosiły nazwę Szturmańskie zostały wykonane w 1949 roku dla radzieckich pilotów i nie były przeznaczone na sprzedaż.

Każdy absolwent szkoły wojskowej w Związku Radzieckim wraz z dyplomem otrzymywał czasomierz marki Szturmańskie. Były to więc unikatowe wyroby, chętnie wykorzystywane przez pilotów latających nie tylko wojskowymi maszynami, ale także pilotów cywilnych.

Ta powyżej zapisana i szeroko znana „reguła” o zegarkach Szturmańskie nie przeszkadza nie przeszkadza temu, by produkować zegarki eleganckie. Prosimy zwrócić uwagę, że wiele z oferowanych czasomierzy, nawet mimo tych lotniczych korzeni jest w rzeczywistości na wskroś garniturowymi wyrobami.

Zegarki Szturmańskie podzielone są na następujące kolekcje: Sputnik, Arctic, Gagarin, Space Pioneers, Open Space, Ocean, Traveller, Mars

Wyświetlanie 1–32 z 35 wyników

1 2