Sturmanskie OPEN SPACE 2431/1765933

1 490 

Brak w magazynie

Sturmanskie OPEN SPACE 2431/1765933 Klasyczny męski zegarek wyposażony w precyzyjny mechanizm z automatycznym naciągiem. Na uwagę  w tym niezwykłym czasomierzu zasługuje wskazanie czasu na 24-ro godzinnej skali.

Datownik – wskazanie dnia miesiąca na tarczy zegarka. Zwykle jest realizowane cyfrowo – poprzez zmianę liczby w okienku tarczy, ale może być także analogowe – za pomocą wskazówki. Specjalną odmianą jest datownik panoramiczny, w którym wskazanie jest zrealizowane za pomocą dwóch dysków cyfrowych, dzięki czemu pole wskazań jest większe (wskazanie czytelniejsze).

Wskaźnik 24-godzinny – podstawowe, lub dodatkowe wskazanie czasu bieżącego na 24-ro godzinnej skali czasu.

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję, opakowanie i wszystkie dokumenty producenta. Do każdego zegarka dołączany jest paragon zakupu, lub faktura sprzedaży.

Zegarki Sturmanskie (Szturmańskie) należą do grupy wyrobów rosyjskich i z tego powodu bywają czasami nie zauważane, jako niezależna marka zegarkowa. Szkoda, bo jest to wyjątkowo zaprojektowana i świetnie prezentująca się grupa czasomierzy.

Pierwsze modele powstały na zamówienie radzieckiego lotnictwa wojskowego i z tego powodu były wyraźnie naznaczone wymogami awiacji. Kolejne wyroby były kontynuacją tego lotniczego kierunku, ale z użyciem mechanizmów ze stoperem. Historia zegarków Sturmanskie zaczyna się w roku 1949, a warto podkreślić, że wtedy nie były one wcale przeznaczone na sprzedaż – każdy absolwent szkoły wojskowej w Związku Radzieckim wraz z dyplomem otrzymywał zegarek marki Szturmanskie. Były to więc unikatowe czasomierze, chętnie wykorzystywane przez pilotów latających nie tylko wojskowymi maszynami, ale także pilotów cywilnych.
Największą sławę zegarki Sturmanskie osiągnęły oczywiście dzięki kosmonaucie Jurijowi Gagarinowi, któremu 12 kwietnia 1961 roku model tej marki odmierzał czas pierwszej podróży kosmicznej.
Bardzo popularnym modelem, ze względu na ciekawą i poszukiwana stylistykę jest także Striela, wykonywana w kilku wariantach kolorystycznych.
Dziś podróże kosmiczne są powszechniejsze, ale wymagania w stosunku do wszystkich urządzeń technicznych pokładowych statków, w tym również i zegarków, znacznie wzrosły. Nie zmieniło się tylko zaufanie do mechanicznych czasomierzy, które na pewno nie zawiodą astronautów, nawet w przypadku zawsze możliwej awarii elektroniki.

Mechanizm

Szkiełko

Mineralne

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

30 m/ 3 ATM

Funkcje

Datownik,Wskaźnik 24-godzinny

Szerokość koperty (mm)

40.0

Grubość koperty (mm)

0.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.