Polpora w naszym salonie i na rynku krajowym
Polpora w naszym salonie i na rynku krajowym
27 grudnia 2016
Plany i projekty firmy Xicorr na 2017 rok – nowe ciekawe zegarki
Plany i projekty firmy Xicorr na 2017 rok – nowe ciekawe zegarki
7 stycznia 2017

Bristol Scout Automatic – nowe modele w kolekcji Aviator Swiss Made

Bristol Scout Automatic – nowe modele w kolekcji Aviator Swiss Made

Aviator Swiss Made – ja sama nazwa mówi są czasomierzami kierowanymi do fanów awiacji i są wyrobami szwajcarskimi. Od kilku lat są także przez nas oferowane i co ważne cieszą się powodzeniem u naszych klientów. Wydaje się i mamy taką nadzieję, że także te, zaprezentowane poniżej dzięki współpracy z portalem Zegarki i Pasja modele, także będą poszukiwanymi przez gości naszego salonu. 

Poniżej opracowania Adriana Szewczyka z portalu Zegarki i Pasja. 

Firma cały czas stara się oferować nowe modele czasomierzy dla ludzi aktywnych. Jednak niezmiennie głównymi, docelowymi odbiorcami są piloci i miłośnicy sztuki awiacji, dzięki czemu zegarki oferowane prze z Aviator Swiss Made są niemal zawsze bardzo czytelne.
Tak wielkość, jak i styl tarczy oraz wskazówek, poza walorami estetycznymi – zawsze są ukierunkowane na niezbędną dla pilotów czytelność, umożliwiającą sprawdzenie godziny, czy innych parametrów przysłowiowym „jednym rzutem oka”.
Tak jest też w przypadku najnowszych modeli z serii Bristol Scout.  

Wspominana czytelność jest na bardzo wysokim poziomie.
Niezależnie od wersji jaką wybierzemy tarcza zdominowana jest przez indeksy godzinowe w postaci cyfr arabskich i ramion wskazówek, które są duże i czytelne także w ciemności, są bowiem dość obficie wypełnione masą luminescencyjną SuperLumiNova. Tak samo jak indeksy.
Bez względu na warunki, trudności ze sprawdzeniem wskazań nie będzie.

Dodatkowo czasomierze z serii Bristol mają na godzinie 9-tej mały sekundnik, a na 3-ciej okienko datownika. Okienko wskazujące jednocześnie 3 dni – aktualny, wskazywany czerwonym trójkącikiem będącym jednocześnie kontrastowym akcentem na tarczy, oraz następny dzień powyżej i poprzedzający poniżej.

Oczywiście pod godziną 12-tą jest stylizowane, uskrzydlone A, czyli logo marki i nazwa pod nim. A po drugiej stronie nadrukowano informację o rodzaju naciągu i ilości kamieni łożyskujących. Zewnętrzna krawędź tarczy to wąski ring umieszczony lekko wyżej od głównej płaszczyzny. Nadrukowano na nim podziałkę minutową oraz luminescencyjnymi kropkami niejako zdublowano indeksy godzinowe.  

Tarcza jest interesująca.
Jest wariacją na temat wizerunku zegarka dla pilotów.

Przy zachowaniu kluczowych cech jest inna niż większość i ma swój styl.
Występuje w kolorze czarnym lub złamanej bieli – przypominającej kolor skorupki jajka.
Sporo wspomnianej „inności” jest także w przypadku koperty.

Koperty – co trzeba zaznaczyć – dużej, bo o średnicy 45 mm. Jest ona okrągła, ma obłe, beczułkowate boki których górne krawędzie stanowią jednocześnie lunetę. Bardzo nietypowe są uszy zegarka.  Są długie, dość wąskie, szeroko rozstawione przy samej kopercie i zbliżające się do siebie przy mocowaniu paska. Są tak wypuszczone, że sprawiają wrażenie jakby doczepionych do koperty na bokach i od  góry.

Górne płaszczyzny uszu robią wrażenie jakby wychodziły ze szkła.
To nietypowe rozwiązanie, bardzo charakterystyczne i oryginalne.
Patrząc na zegarek od góry – widok, który się ukazuje możemy określić jako nowoczesna, techniczna próba podejścia do koperty typu krab. Jakby tego nie nazwać – na pewno robi wrażenie.
Bardzo fajny jest także dekiel.

Krawędź jest ryflowana, powierzchnia jest polerowana, na zewnętrznej krawędzi wygrawerowano podstawowe informacje, a centralna przedstawia sylwetkę  brytyjskiego samolotu Bristol Scout 1264 oddając w ten sposób hołd lotnikom I Wojny Światowej.
Koronka jest w kształcie wyoblonego diamentu – dość spora i odstająca od koperty co zapewnia wygodne operowanie. Szkło zegarka jest oczywiście szafirowe z wewnętrzną powłoką antyrefleksyjną.

Specyfikacja techniczna Aviator Bristol Scout:

•    Mechanizm – SELLITA SW 290-1
•    Typ mechanizmu – mechanizm z automatycznym naciągiem
•    Częstotliwośc pracy – 28 800 wahnięć na godzinę
•    Rezerwa chodu – 38 godzin
•    Łożyskowanie – 31 kamieni
•    Szkło – Szafirowe antyrefleksyjne
•    Średnica – 45 mm
•    Grubość – 13 mm
•    Gwarancja – 2 lata
•    Wodoszczelność – 5 ATM
•    Pasek – Pasek skórzany
•    Dodatkowe funkcje: Datownik, mała tarcza sekundnika.
Cena: 5 180 złotych.

Prezentowane modele oferowane są na skórzanym pasku czarnym lub brązowym – w typowo lotniczym stylu. 
Jest on stylizowany na paski używane przez pilotów, które posiadały możliwość przepięcia w trakcie lotu, tak, aby wygodnie można było sprawdzić czas. Koperta jest stalowa i występuje w kolorze naturalnym, z czarną powłoką PVD oraz powłoką PVD w kolorze brązu.

Adrian Szewczyk
www.zegarkiipasja.pl 

Oferta zegarków Aviator Swiss Made na naszym portalu znajduje się pod linkiem: Aviator Swiss Made