Dzień z ekspertem SmartWatch
Dzień z ekspertem SmartWatch
18 czerwca 2017
Zegarki damskie - co kobiety i... mężczyźni wiedzieć powinni. Część 1
Zegarek damski – co kobiety i… mężczyźni wiedzieć powinni. Część 1
2 sierpnia 2017

Tissot Tour de Pologne 2017- Tissot chronometrażystą wyścigu

Tissot chronometrażystą Tour de Pologne 2017

Chronometraż sportowy to wymóg niezbędny dla możliwości odbycia zawodów sportowych i okazja dla promocji zegarkowych producentów. Nie inaczej jest w trakcie kolarskich wyścigów, a w naszym przypadku zawodów Tour de Pologne. Podczas tego typu zmagań liczy się czas pokonania wyznaczonego dystansu oraz kolejność zawodników docierających na linię mety.

Doroczne święto kolarstwa- Tour de Pologne

Na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się nasza krajowa edycja jednego z najpopularniejszych wyścigów kolarskich na świecie. To 74. Tour de Pologne, podczas którego marka Tissot będzie odpowiadała za oficjalny pomiar czasu. Kolarstwo to dyscyplina, z którą marka związana jest od ponad pół wieku, biorąc udział w wielu imprezach rowerowych na całym świecie. Udział w tegorocznym wyścigu Tour de Pologne to pierwsze tej rangi partnerstwo sportowe Tissot w Polsce.

Z okazji nawiązania tej wspaniałej współpracy marka Tissot stworzyła specjalną edycję zegarka, dedykowaną tegorocznemu Tour de Pologne – Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition 2017. Zegarek wyposażono w niezawodny szwajcarski mechanizm kwarcowy. Oferuje wodoszczelność do 100 metrów, dużą (o średnicy 44,5 mm) stalową kopertę wykonaną z powłoką w PVD w kolorze ciemnoszarym i czarnym. Wyposażono go w odporne na zarysowania szkło szafirowe oraz wytrzymały silikonowy pasek.

Tissot i Tour de Pologne

Jak widać na załączonym zdjęciu atrakcyjność nowego modelu Tissota docenił też Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team (Organizator Tour de Pologne).

Charakter roweru odwzorowany w zegarku

Inspiracją dla twórców tego wyjątkowego zegarka były oficjalne barwy wyścigu oraz wygląd części rowerowych, co widoczne jest w najdrobniejszych detalach.
Wygląd paska oraz uszu koperty wskazuje na podobieństwo do widelca ramy rowerowej.
Zewnętrzna część tarczy z charakterystycznym indeksem imitującym szprychy wraz z  pierścieniem tachymetru  przypomina koło roweru. Tekstura oraz kolor tarczy przypomina nawierzchnię szosy, którą przemierzają kolarze podczas wyścigu.

Tissot i Tour de Pologne

Rowerowe akcenty widoczne są także w innych miejscach: przyciski przypominają dźwignie hamulca, na spodzie koperty i na koronce odwzorowano charakterystyczną strukturę kasety rowerowej. Zaś inspiracją dla wewnętrznej strony paska był łańcuch rowerowy.

Dynamiczne barwy oraz charakterystyczne detale nadają zegarkowi modny, sportowy charakter. Natomiast wygrawerowane na deklu koperty logo 74. edycji wyścigu sprawia, że Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition 2017 to wspaniały okaz dla kolekcjonerów.