Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki szwajcarskie, japońskie, niemieckie, polskie, ale także rosyjskie i amerykańskie

Przedstawiając zegarek tak miłośnicy zegarków jak i sprzedawcy często posługują się wskazaniem „narodowości” danego wyrobu.
O ile dla zegarków szwajcarskich, użycie takiego sformułowania jest jednoznacznie określone przepisami Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego, to dla innych zegarkowych nacji już takiej jednoznaczności nie ma.
Jako, że także w naszym sklepie posługujemy się określeniem „nacji zegarka”, to kryteria takiego podziału musieliśmy jednoznacznie podać.

Zegarki szwajcarskie

Dla „Swiss made” podajemy jednoznaczne wymagania federacji, pisząc miedzy innymi: „Oczywiście w oficjalnym komunikacie Federacja stwierdza, że tak postawione wymogi służą jedynie utrzymaniu wysokiego poziomu technicznego i najwyższej jakości zegarkowych wyrobów

Zegarki niemieckie

Dla zegarków niemieckich wspominamy, że kraj ten ma bogate doświadczenia w produkcji zegarków, a: Saksonia ze swoją produkcją zegarków, czy Szwarcwald z produkcją zegarową i zegarkową są doskonale znane w całym świecie

 

Zegarki japońskie

W Kraju Kwitnącej Wiśni jest kilka znanych zegarkowych marek. Casio, Citizen, Orient, Orient Star, Seilko – wyroby tych firm znajdziecie Państwo w ofercie naszego salonu i sklepu internetowego. O zegarkach japońskich piszemy następujące słowa: „Orientalny styl dotyczy tylko niektórych modeli, w szczególności posiadających historyczne korzenie, a większość to nowoczesna lubiana przez konsumentów stylistyka”

Zegarki polskie

Jako jedyny salon w Polsce mamy szeroką ofertę zegarków polskich. Co więcej ofertę zegarków polskich mamy od chwili odrodzenia się zegarkowego rynku i pojawienia się tych zegarków na naszym rynku. O zegarkach polskich piszemy: Część z nich w swojej stylistyce i nazewnictwie odwołuje się do polskiej tradycji narodowej i spuścizny kulturowej. Modele dedykowane osobom, zdarzeniom i znanym szerzej produktom wytwarzanym w przeszłości często goszczą w ofertach naszych producentów

Zegarki amerykańskie

Zegarki „z za wody” – czyli czasomierze amerykańskie (te reprezentowane u nas)  są nimi tylko ze względu na siedzibę firmy, a nie miejsce produkcji, choć w niektórych okresach tamtejszy przemysł zegarkowy był bardzo ważnym na mapie gospodarczej świata. O zegarkach amerykańskich piszemy następująco: które dzięki atrakcyjnemu i dopasowanemu do aktualnych trendów rynkowych wzornictwu należą do liderów w aspekcie sprzedaży. Łącznie te dwie powyższe cechy wsparte dużą liczbą punktów sprzedaży i silnym międzynarodowym marketingiem powodują doskonałą, światową rozpoznawalność.”

Zegarki rosyjskie

O zegarkach rosyjskich piszemy: „Jak za starych dobrych lat” w ofercie naszego salonu znajdziemy zegarki rosyjskie…”

Zachęcamy do zapoznania się z zegarkami, zachęcamy do zapoznania się z informacjami o nich.