Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Vostok Europe wspierają litewsko-polski zespół kierowców na Dakar 2019

Zespół polsko-litewski Rajd Dakar 2019

Zegarki Vostok Europe i litewsko – polski zespół przygotowują się na Rajd Dakar 2019.

W dniu 24. października 2018 roku w warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre, podczas Warszawskiego Forum Bezpieczeństwa (Warsaw Security Forum), litewski kierowca Benediktas Vanagas i jego polski pilot Sebastian Rozwadowski zaprezentowali najnowszy – przeznaczony na najbliższą edycję Rajdu Dakar pojazd ekipy „General Financing team Pitlane”.

Już po raz czwarty w Rajdzie Dakar załodze towarzyszyć będą zegarki Vostok Europe!

Na spotkaniu, tak kierowca – Benediictas Vanagas, jak i pilot zespołu – Sebastian Rozwadowski z dumą prezentowali zegarki Vostok Europe na swoich nadgarstkach.

Ważne wydarzenie polityczno-społeczne

Litewsko-polski duet prezentuje swój samochód rajdowy na Rajd Dakar 2019

W prezentacji samochodu Toyota Gazoo Racing Hilux udział wzięli Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Czaputowicz oraz Minister Spraw Zagranicznych Republiki Litewskiej Linas Linkevičius.

Spotkanie ekipy polsko-litewskiej z ministrami obu krajów

W trakcie prezentacji obydwaj dyplomaci zabrali głos wskazując wartość tej współpracy i podkreślając, że wpisuje się ona także w obchody jubileuszów odzyskania niepodległości, które w tym roku świętują obydwa nasze kraje.

Dla litewsko-polskiego duetu będzie to czwarty Rajd Dakar. Niezmiennie, jego czas odmierzać będą zegarki Vostok Europe, których ambasadorem jest Benediktas Vanagas.

Zegarki Vostok Europe – Benedictas Vanagas

Zegarki Vostok Europe kolekcji Benedictas Vanagas w różnych wariantach kolorystycznych

Wszystkie modele sygnowane jego nazwiskiem są limitowane. Idealnie sprawdzają się one w nawet najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Każdy zegarek posiada dokręcaną koronkę i wodoszczelność do 200 m (20 ATM) oraz indeksy i wskazówki pokryte warstwą luminescencyjną SuperLuminova. Dzięki utwardzonemu, pokrytemu warstwą antyrefleksyjną szkłu typu K1 oraz wynikającej z konstrukcji elementów wstrząsoodporności, doskonale nadają się one nie tylko do codziennego użytkowania.

Kierowca i pilot nie rozstają się ze swoimi zegarkami w czasie trwania całego Rajdu Dakar. To najlepsza forma potwierdzenia ich niezwykłej wytrzymałości.

Zegarek Vostok Europe Benedictas Vanagas z czarną tarcząNowością w aktualnej kolekcji Benediktas Vanagas jest, cieszący się uznaniem, czasomierz dedykowany paniom.

Samochód rajdowy na Rajd Dakar 2019

Rajd Dakar to nie tylko sport i sprostanie wyzwaniom

Dla obydwu członków załogi wspólny udział w przygotowaniach, prezentacjach i później w Rajdzie Dakar ma także znaczenie polityczno-społeczne. Ten aspekt, także w kontekście Warszawskiego Forum Bezpieczeństwa był wskazywany w oficjalnych przemówieniach.

Przemówienie kierowcy Benediktas Vanagas

 „Celem naszej działalności nie jest jedynie wynik sportowy. Dla nas ważne są państwa w których mieszkamy. Umacnianie dobrych stosunków litewsko – polskich wyznaczyliśmy sobie jako jeden z podstawowych kierunków odpowiedzialności społecznej naszej ekipy. W obecnym kontekście geopolitycznym dla nas, przedstawicieli obu narodów, jest to bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej“ – określił misję załogi kierowca Benediktas Vanagas.

Przemówienie Sebastiana Rozwadowskiego
„Polacy i Litwini zawsze tworzyli najsilniejszy sojusz. O tym świadczy ponad 400 lat wspólnej historii. Pokazujemy na własnym przykładzie, że również dzisiaj Biały Orzeł i Pogoń, czyli zawodowcy obu narodów współpracują we wszystkich dziedzinach”
– mówił Sebastian Rozwadowski.

Samochód Toyota Gazoo Racing Hilux

Wnętrze samochodu Toyota Gazoo Racing Hilux

Toyota Gazoo Racing Hilux – to specjalnie na najbliższy Rajd Dakar przygotowany samochód, który na razie przemieszcza się drogą lotniczą odwiedzając wiele miejsc na kilku kontynentach (Ameryka Południowa, Afryka, Azja). Benedictas Vanagas powiedział, że jest to najlepszy samochód jakim kiedykolwiek dysponował jego zespół na Rajdzie Dakar. „Może nie jest to jeszcze samochód fabryczny, ale jeśli mu czegoś brakuje, to naprawdę niewiele” – przekazał w prywatnej rozmowie.

Wspólne zdjęcie na tle samochodu rajdowego Toyota Gazoo Racing Hilux
Osoby obecne na uroczystościach z pewnością potwierdzą, że rajdowy zespół z naszym lokalnym – polskim przedstawicielem marki Vostok Europe, oraz jego wieloma kontrahentami łączą zaufanie i więzi sympatii.

Zespół polsko-litewski na tle samochodu rajdowego

Logotypy zegarkowego partnera zespołu, można było zaobserwować  na lusterkach bocznych samochodu i na rękawach kombinezonów zespołu.

Zegarki Vostok Europe oferujemy w naszym salonie i sklepie internetowym

Władysław Meller