Chat with us, powered by LiveChat

Chopard Classic Rally Dubai. Samochodami przez pustynię

Zegarki Mille Miglia i rajd Chopard Classic Rally Dubai

Na początku listopada 2018 roku, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, odbyła się druga edycja rajdu „Chopard Classic Rally Dubai”. Ten trudny wyścig stawia przed startującymi załogami wymóg stabilnej, określonej różnymi konkretnymi warunkami jazdy. Do tego reguły te są zwykle inne dla każdego z odcinków rajdu. Organizowany przez Choparda, wraz z partnerem Ahmedem Seddiqi & Sons i Emaar Properties, Chopard Classic Rally Dubai w tym roku zgromadził 30 klasycznych samochodów sportowych.

Zegarki Mille Miglia i rajd Chopard Classic Rally Dubai

Pochodziły one ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, regionu Zatoki Perskiej, Europy i Stanów Zjednoczonych. W tej edycji udział wziął także kierowca wyścigowy i ambasador Chopard – Romain Dumas.

Ekscytujące trasy w emiratach

Zegarki Mille Miglia i rajd Chopard Classic Rally Dubai

Zawody rozpoczęły się nieopodal niezwykłego i doskonale rozpoznawalnego budynku w Dubaju jakim jest Burdż Chalifa. Stamtąd zawodnicy pojechali swoimi klasycznymi samochodami sportowymi w kierunku północnych emiratów, mijając Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain i Hattę. Trasa, którą musieli przebyć uczestnicy była wypełniona ekscytującymi i wymagającymi testami wymagającymi regularnej jazdy. W końcu, kiedy dotarli do Hatty, położonej u podnóża pięknych gór Hajar, na krótko się tam zatrzymali. Zaraz potem ruszyli w powrotnym kierunku aby rywalizować o zwycięskie tytuły Chopard Classic Rally Dubai.

Nagrody dla zwycięzców drugiej edycji Chopard Classic Rally Dubai

Zegarki Mille Miglia i rajd Chopard Classic Rally Dubai

Ceremonia wręczenia nagród i kolacja odbyły się w Armani Hotel Dubai, gdzie zespół który zajął pierwsze miejsce tak kierowca jak i pilot, otrzymali zegarki z limitowanej edycji: L.U.C 1937 Classic Rally Dubai.
Nagrody otrzymały także załogi, które zajęły drugie i trzecie miejsce, oraz zwycięzcy w trzech kategoriach specjalnych:
„Spirit of the Rally”
„Best in show classic car”
„Best novices”
Ta ostatnia kategoria dodana w roku 2018 wprowadzona została przez Emaar Properties.

L.U.C 1937 Classic Rally Dubai

Zegarki Mille Miglia i rajd Chopard Classic Rally Dubai

Zegarek Chopard L.U.C 1937 Classic Rally Dubai wyprodukowany został w limitowanej do 20 sztuk serii i dedykowany jest entuzjastom klasycznych wyścigów samochodowych na Bliskim Wschodzie. Chopard stworzył dość „mrocznie przystojny” chronometr o niezwykłym wykończeniu.

Ten zegarek „jest niezbędnym narzędziem dla dżentelmena, który szuka ekscytacji i luksusu” – w swoich materiałach informacyjnych przekazała firma Chopard.

Romain Dumas o Chopard Classic Rally Dubai

Zegarki Mille Miglia i rajd Chopard Classic Rally Dubai
Mówiąc o swoim uczestnictwie w tego rodzaju rajdzie na regularność jazdy, Romain Dumas, zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2010 i 2016 roku oraz trzykrotny zwycięzca legendarnego Pikes Peak International Hill Climb, powiedział:
“Nie jestem specjalistą od rajdów na regularność jazdy, ale mając okazję do spotkania z namiętnymi uczestnikami w przyjaznej, ale konkurencyjnej atmosferze i odkryciu urzekającej scenerii na drogach Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyznaję, że sam udział w tych zawodach stał się dla mnie głównym celem”.

Zainspirowany pasją

Rajd zarezerwowany dla entuzjastów klasycznych samochodów jest w pełni zgodny z aspiracjami Choparda, który wiążą się z wydarzeniami poświęconymi samochodom kolekcjonerskim. Udział marki w wielu słynnych klasycznych rajdach uosabia wyjątkową relację między Chopardem a wyścigami.

Bliskie więzi między tymi dwoma światami są wzmacniane dzięki imponującej liczbie wspólnych mianowników, które w naturalny sposób łączą je. Należą do nich ciągłe innowacje, niestrudzone dążenie do osiągania najwyższych celów i doskonałości, niezachwiany szacunek dla tradycji, najwyższe znaczenie detali – i oczywiście wspólna pasja do inżynierii w zakresie mechaniki.

Ofertę zegarków i akcesoriów związanych z wyścigiem oldtimerów Mille Miglia prezentujemy w naszym salonie odCzasu doCzasu i w sklepie internetowym.

Władysław Meller
na podstawie materiałów prasowych marki Chopard