Zegarki na Pierwszą Komunię Świętą – zegarki komunijne

Zegarki komunijne

Mimo że zegarek jako obowiązkowy prezent na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej nie jest już oczywiście najpopularniejszym wyborem i oczywiście nie jest już obowiązkowy tak jak to było kilkadziesiąt lat temu, to w dalszym ciągu bywa on obecny na prezentowej „liście życzeń”.

Trzeba od razu powiedzieć, że zegarek znajdując się już w grupie prezentów otrzymanych, jest jednym z najciekawszych, gdyż dzięki możliwości wieloletniego użytkowania jest też wyjątkową pamiątką na kolejne lata.

Zegarki komunijne

Jakiego rodzaju zegarki, my jak salon zegarkowy możemy polecać osobom, które chcą takim prezentem obdarować świętującą komunię osoby?

Przed wskazaniem konkretnych modeli zegarków, które naszym zdaniem najlepiej będą nadawały się jako prezenty komunijne, musimy podać pewne uwarunkowania zależne od osoby obdarowującej i obdarowanej, które decydują już o wstępnym ukierunkowaniu wyboru.

Zegarki komunijne

Zegarki dla dzieci

Oferta zegarków dla dzieci  w wyrobach światowych producentów jest uboga, albo… nieobecna. Większość z firm nie oferuje tego rodzaju asortymentu zegarków.
Z drugiej strony pamiątka Pierwszej Komunii Świętej nie jest kierowana do małego dziecka, ale do osoby aspirującej do starszej grupy wiekowej.
Z tego powodu poszukując prezentów komunijnych nie poszukujemy zegarków dla dzieci.

Chłopcy i dziewczęta

W każdej grupie wiekowej taki podział jest oczywistym i jest on podstawowym kryterium wyboru zegarka. Tylko sporadycznie zdarza się, że zegarek może pasować do obydwu grup osób.

Na dziś tylko, czy na lata?

Wybierając zegarek jako prezent komunijny musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zegarek jest w zamyśle darczyńcy przeznaczony na najbliższe lata, czy też na kolejne dziesięciolecia życia obdarowanego. Decyzja zależy oczywiście od preferencji kupującego, ale także osobowości obdarowanego.

Zegarki komunijne

Odstępstwem od tej reguły może być przykładowo zegarek z marki G-SHOCK, który jest  doskonałym prezentem na dziś, ale jest w trakcie wykonywania zajęć turystyczno-sportowych używany także przez dorosłe osoby

Zegarki komunijne

Jak dopasować zegarek na zwykle wątły nadgarstek? 

Wybierając zegarek dla komunijnego dziecka musimy sobie zdawać sprawę, że nadgarstki takich osób w tym wieku są zwykle dość szczupłe. Decydując się na konkretny zegarek musimy brać pod uwagę czy będzie można go dopasować do nadgarstka, czy będzie komfortowo użytkowany.

Zegarki komunijne

Najlepszym wyborem spełniającym taki wymóg jest zegarek na metalowej bransolecie umożliwiającej skrócenie jej na mały nadgarstek. Na ilustracji przedstawiono przykładowo zegarki marki Continental.

Ciekawe są także zegarki z paskami z tworzywa, które mogą być ewentualnie skracane, lub zegarki na paskach tyku NATO.

Niezależnie od decyzji potencjalnego kupującego, zawsze warto skonsultować wybór z obsługą sklepu. Takie konsultacje mogą odbywać się w salonie, ale także poprzez łącza elektroniczne.
Zdecydowanie polecamy nasze usługi!

salon odCzasu doCzasu