Dla każdego coś ciekawego na nadgarstek. Marki modowe

Niezależnie od tego, że zegarkowe marki modowe nie są poważane przez zagorzałych zegarkomaniaków, to stanowią one znaczącą i coraz większą ostatnio część oferty sklepów z zegarkami. Pewnie z powodu lokalizacji w okolicach Dworca Centralnego w Warszawie, także u nas w salonie odCzasu doCzasu taką tendencję można zauważyć. Z tego powodu warto o markach modowych szerzej napisać. Poniżej zrobimy to w aspekcie wyborów firm i modeli dostępnych w naszym salonie. Taki zabieg umożliwi także wybór zegarka z marki modowej.

Zegarki Esprit
Zegarki Esprit

Marki modowe – marki zegarków, które swoją rozpoznawalność zawdzięczają znanemu z różnego rodzaju produktów logotypowi producenta umieszczonemu na tarczy zegarka zaliczamy do grupy zegarków modowych. Marki te zwykle są aktywne także w branży odzieżowej, czy produkcji różnych dodatków do strojów. To właśnie z aktywności w branży odzieżowej wywodzi się nazwa tej grupy zegarków.
Jako że zegarki modowe są przyjmowane także, jako swego rodzaju dodatek do stroju, to aspekt ten powoduje, że największą uwagę producenci zegarków zwracają na aktualność ich ogólnego stylu i lubianej w danym czasie kolorystyki.

Marki modowe zegarków w salonie odCzasu doCzasu
Marki modowe zegarków w salonie odCzasu doCzasu

Marki modowe obecne w naszym salonie

W naszym salonie w grupie zegarków modowych znajdziemy wyroby sygnowane następującymi, wymienionymi w kolejności alfabetycznej logotypami: Cluse, Esprit, Fossil, Invicta, Michael Kors, Neat, Nixon, Obaku, Skagen, Von Vogel i Invicta.

Zegarki Neat
Zegarki Neat

Zegarki „Made in Poland”

Moda jest wprawdzie kosmopolityczna, ale my ceniąc sobie nasze wyroby krajowe, na pierwszym miejscu wśród marek zaliczanych do modowych, chcemy przedstawić polską markę Neat. Jej odmienność wynika z rodzaju materiału użytego do wykonania koperty i tarczy zegarka. Drewno, które jest bazą dla produktów marki Neat umożliwia też wykonanie u nas w kraju więcej elementów składowych, niż dla innych polskich marek .
Z drewna są także wykonywane ciekawe opakowania do tych zegarków.

Zegarki Esprit
Zegarki Esprit

Ze światową renomą

Przynależność do grupy marek modowych pomaga w funkcjonowaniu na rynku zegarkowym. Z drugiej jednak strony oznaczenie zegarka szeroko rozpoznawalnym logotypem zobowiązuje. Wymóg ten obowiązuje tak w kategoriach stylistyki, jak i jakości technicznej.
Przykładem zegarków, które doskonale wypełniają te zależności są wyroby sygnowane logotypem Esprit.

Zegarek Obaku
Zegarek Obaku

Duńska stylistyka

Ten rodzaj stylistyki, nie tylko dzięki ekspansji firmy Ikea jest coraz szerzej znany. Swoją przebojowość i obecną popularność zawdzięcza ona na pewno lubianemu obecnie minimalizmowi i królującym jasnym, pastelowym kolorom.

Zegarki Skagen
Zegarki Skagen

W grupie produktów inspirowanych duńską stylistyką znajdują się także zegarki. W naszym salonie w zakresie stylistyki całej oferty reprezentują ją marki: Obaku i Skagen, a pojedyncze zegarki znajdziemy także w markach Esprit, czy Nixon. 

Zegarki Von Vogel
Zegarki Von Vogel

Zegarkowe „zrób to sam” – Von Vogel

Dodatkowej informacji wymagają także zegarki sygnowane logiem Von Vogel. Ta marka przedstawia zupełnie nową koncepcję zegarka. Jest on oferowany do indywidualnego zestawienia elementów z szerokiej gammy oferowanej przez producenta i samodzielnego ich złożenia w całość.
Von Vogel – to nowatorska droga, która może stać się przełomowa dla części zegarków modowych.

Zegarek Cluse
Zegarek Cluse

Zegarkowa prostota

Do tej grupy marek zaliczamy zegarki bazujące na tradycyjnych, w większości białych, lub czarnych tarczach, klasycznych znacznikach godzin i prostych wskazówkach, pozbawionej jakichkolwiek dodatków złotawej, lub srebrzystej kopercie. Operującym w takich przedziałach stylistycznych firmom modowym udaje się zainteresować swoimi wyrobami większą rzeszę  potencjalnych nabywców swoich zegarków.

Zegarek Cluse

Tylko czasami w tej grupie wyrobów pojawiają się jakieś „przełamania” – jak choćby kwadratowe koperty, czy “marmurkowe” tarcze w ofercie marki Cluse.
Przedstawicielem takich wyrobów jest wskazana powyżej marka Cluse, ale podobnych akcentów stylistycznych możemy także szukać  także w konkretnych wyrobach firm: Esprit, Obaku, Nixon i  Skagen.

Zegarki CK
Zegarki CK

Szwajcarskie

Mogłoby się wydawać, że powaga szwajcarskiego pochodzenia kłóci się z frywolnością stylistyki zegarków modowych. Taka sugestia, jeśli jest prawdziwa, to dotyczy ona tylko klasycznych, zwykle wiekowych marek z kraju Helwetów.
Z grupy szwajcarskich zegarków modowych w naszym salonie oferujemy marką Calvin Klein, należącą do korporacji Swatch Group.

Zegarki Invicta
Zegarki Invicta

Ze szwajcarskimi korzeniami

Wiele marek zegarkowych funkcjonujących obecnie na rynku ma szwajcarskie korzenie, ale nie wykonuje zegarków, lub nie wykonuje wszystkich swoich zegarków, z zachowaniem reżimu narzuconego przez szwajcarską federacją zegarkową.
Do tej grupy zaliczyć należy na pewno markę Invicta, która ma właśnie szwajcarskie korzenie, a obecnie jest własnością firmy amerykańskiej i tworzy dzisiaj różnorakie wzory zegarków. Wydaje się, że aktualne modele zegarków Invicta są odpowiedzią na stylistyczne wyzwania rynku zegarkowego.

Zegarek Nixon
Zegarek Nixon

Wprawdzie bez korzeni, ale powiązane ze Szwajcarią niektóre modele zegarków ma w swojej ofercie firma Nixon.
W gronie wyrobów obydwu wspomnianych powyżej marek znajdziemy konkretne egzemplarze, które spełniają wymogi szwajcarskiej federacji i są oznaczone napisem „Swiss Made”.

Zegarki Skagen
Zegarki Skagen

Wszystko dla młodych

Aktualna stylistyka zegarków modowych zmienna jest, podobnie jak szybko zmieniają się pokolenia młodych osób. Na te szybkie zmiany nakłada się dodatkowo naturalne odcinanie się każdego nowego trendu od przeszłości.

Zegarki Esprit
Zegarki Esprit

W takiej sytuacji nie jest wcale łatwo funkcjonować producentom zegarków modowych. Wydaje się jednak, że szeroko znane marki umieją dostosować się do wymogów klientów, a często one same kreują aktualną stylistykę.
Firmą, o które można powiedzieć, że nie tylko wykonuje zegarki w aktualnych trendach wzorniczych, ale wręcz te trendy kształtuje jest na pewno doskonale rozpoznawalna marka modowa Esprit. 

Zegarki Invicta
Zegarki Invicta

Coraz wyższa jakość zegarków modowych

Trzeba koniecznie zauważyć i podkreślić wyraźny wzrost doświadczenia producentów zegarków marek modowych. Owocuje ono coraz lepszym, a nie tylko poprawnym poziomem jakościowym oferowanych wyrobów. Ta zasada obowiązuje mimo, że w grupie firm modowych co chwila pojawiają się nowe marki i nowe królujące przez krótszy, lub dłuższy czas odmienne wzornictwo.

Zegarki Von Vogel
Zegarki Von Vogel

Takie zmiany często wymuszają stosowanie nowych materiałów, czy opracowanie specjalnych konstrukcji zegarków, co na pewno jest korzystne dla branży.

Zegarek Neat
Zegarek Neat

Biorą pod uwagę powyższe stwierdzenia, warto zauważyć, że obecna w naszym sklepie i hołubiona przez nas polska marka Neat ma duże możliwości rozwoju. Po pierwsze bazuje na poszukiwanym obecnie naturalnym surowcu. Po drugie stawiając na koperty wykonane z drewna z jednej strony umożliwia nawiązywanie do zmian, a z drugiej opiera się tym zmiennym trendom. Właśnie ta droga może przynieść marce Neat rynkowy sukces.

Władysław Meller

P.S.
Marka Skagen prezentowana jest w premierowych modelach linii „Aaren Kulor”