Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Longines na przeszkodach parkuru, na nadgarstkach gości i jako nagrody w zawodach

Szwajcarską firmę zegarmistrzowską Longines już od kilku lat regularnie można „spotkać” przy okazji zawodów sportowych związanych z końmi. Także w ofercie marki pojawiają się zegarki dedykowane, czy inspirowane tą dyscypliną sportu. Warto zauważyć, że ten związek wpisuje się w potrzebę prezentacji elegancji, którą jako motto swojego działania podkreśla ta szwajcarska marka.

Longines w Sopocie

Śledząc kolejne końskie zawody sportowe można odnieść wrażenie, że skoki przez przeszkody i Longines są już ze sobą na zawsze  związane.  Potwierdzeniem takiej sugestii była obecność marki w Sopocie, gdzie odbywały się międzynarodowe zawody skoków przez przeszkody.

Firma Longines pełniła obowiązki Oficjalnego Chronometrażysty zawodów w skokach przez przeszkody CSIO Sopot5* 2019. W ten sposób Sopot znalazł się w ścisłym gronie ośmiu miast świata, w których odbywają się rozgrywki Pierwszej Dywizji Pucharu Narodów. To odpowiednik piłkarskiej Ligii Mistrzów.

Waltera von Känel
Longines – nagroda w konkursie

Promocja marki Longines

W tym roku miasto Sopot, jako jedno z ośmiu miast świata, gościło największe sławy światowego jeździectwa, medalistów Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata. Łączna pula nagród całych zawodów wyniosła ponad 2 miliony złotych.

W trakcie zawodów logotyp marki Longines widoczny był na bandach reklamowych i na przeszkodach. Duże zegary marki Longines odwzorowujące zegarki naręczne były prezentowane także na przeszkodach parkuru. Zegarki naręczne Longines pełniły też rolę nagród dla zwycięzców poszczególnych konkursów, a wiele zegarków tej marki można była znaleźć na nadgarstkach gości.
Swoich specjalnych gości marka Longines zaprosiła indywidualnie, by razem z nimi świętować to największe dla niej wydarzenie w Polsce.

Zegarki Longines jako nagrody w zawodach

Zwycięzcą w piątkowym Grand Prix o nagrodę Longines został reprezentant Niemiec, Daniel Deussler na koniu Jasmien vd Bisschop Na sopocki hipodrom przyjechał prosto z Longines Champion Tour Cannes, gdzie zajął wysokie trzecie miejsce. Otrzymał od marki Longines ponadczasowy zegarek Longines.

Longines Hydroconquest
Longines Hydroconquest z rąk Waltera von Känel

Niedzielny Puchar Narodów na zawodach CSIO5* Sopot zakończył się zwycięstwem drużyny Belgii. Wszyscy zwycięzcy otrzymali po zegarku Longines z rąk Prezydenta marki Longines, Waltera von Känel. W FEI Longines Jumping Nations Cup wystartowało osiem ekip: z Polski, Niemiec, Belgii, Holandii, Austrii, Brazylii, Irlandii i Francji. Nagrodę

Longines Hydroconquest
Longines Hydroconquest

Longines Hydroconquest w roli głównej

Podczas zawodów konnych Longines FEI Nations Cup w Sopocie, marka zegarkowa Longines zaprezentowała kolekcję zegarków HydroConquest które łączą techniczną doskonałość z tradycyjną elegancją. To wartości stanowiące znak rozpoznawczy marki spod znaku uskrzydlonej klepsydry. Inspiracją dla nowych, wyrafinowanych modeli był świat sportów wodnych. Koperty tych zegarków wieńczy pierścień wzbogacony wkładką z kolorowej ceramiki, stanowiący dodatkowy, błyskotliwy detal w ich nowoczesnej stylistyce wyrobów z oferty Longines.

Longines Hydroconquest
Longines Hydroconquest, koronka

Do wyróżniających cech kolekcji Longines Hydroconquest należy zaliczyć: wodoszczelność do 300 metrów, pierścień z podziałką minutową obracający się w jednym kierunku, zakręcaną koronkę i dekiel, zabezpieczenie koronki oraz bezpieczne zapięcie bransoletowe z możliwością wydłużenia do kombinezonu nurkowego.

Od 2013 roku marka Longines współpracuje z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI), na mocy którego szwajcarska marka została Partnerem Federacji oraz jej Oficjalnym Chronometrażystą. Współpraca ta stanowi zwieńczenie tradycyjnego i wieloletniego zaangażowania szwajcarskiej firmy w sporty jeździeckie oraz czyni z Longines jednego z głównych graczy na tym polu.

Longines i CSIO

Jeździecka pasja Longines sięga 1878 roku, kiedy marka wyprodukowała chronograf z grawerowanym wizerunkiem dżokeja. Dziś Longines jest obecny na wielu międzynarodowych imprezach jeździeckich, nie tylko konkursach w skokach przez przeszkody, ale także w tradycyjnych gonitwach na torze oraz wyścigach przełajowych.

Władysław Meller
na podstawie materiałów prasowym marki Longines