Chat with us, powered by LiveChat

Tissot i Tour de France 2019

Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition 2019

Czwarty rok z rzędu Tissot jest Oficjalnym Chronometrażystą wyścigu Tour de France. Rywalizacja na dystansie 3 460 km podzielona na 21 etapów rozpocznie się już w sobotę, 6 lipca, w Brukseli.

Dla upamiętnienia tego największego i najważniejszego wydarzenia kolarskiego, a przy tym jednej z najchętniej oglądanych imprez sportowych na świecie, marka Tissot przygotowała specjalną nielimitowaną kolekcję zegarków.

W jej skład wchodzą trzy zegarki:
Tissot Chrono XL Tour de France Special Edition 2019
Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition 2019
Tissot T-Touch Tour de France Special Edition 2019

Tissot Chrono XL Tour de France Special Edition 2019

Tissot Chrono XL Tour de France Special Edition 2019

W Tour de France, najważniejszym wyścigu kolarskim na świecie, żółty kolor oznacza doskonałość. Po ukończeniu każdego etapu, lider wyścigu otrzymuje Maillot Jaune – żółtą koszulkę – i nosi ją z dumą, jako honorowe wyróżnienie. Żółta koszulka nie tylko wskazuje lidera, ale także stanowi cel dla reszty peletonu.

W tym roku, żółta koszulka wyścigu Tour de France kończy 100 lat, a marka Tissot przygotowała z tej okazji specjalny zegarek Chrono XL Tour de France Special Edition 2019. Ten kwarcowy chronograf z trzema subtarczami, z których dwie są w jaskrawym żółtym kolorze Tour de France, kontrastującym z czernią pozostałej części tarczy, ma w komplecie dwa skórzane paski: jeden cały czarny, a drugi zdobiony wizerunkiem kultowych żółtych koszulek.

Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition 2019

Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition 2019

Za końcową linią, po ponad 21 dniach ekscytującej rywalizacji, zwycięzca jest tylko jeden.

Tour de France jest największym i najważniejszym wydarzeniem kolarskim, a przy tym jedną z najchętniej oglądanych imprez sportowych na świecie. Fani na wszystkich kontynentach szaleją na punkcie tego wyścigu, a Tissot T-Race Cycling Tour de France to zegarek dla właśnie nich.

T-Race Cycling jest utrzymany w kolorach czarnym i żółtym, oficjalnych barwach „Le Tour”. Inspiracją dla zegarka jest rower wyścigowy — jego elementy są widoczne w kształcie zegarka: uszy koperty i wskazówki nawiązują do widelca roweru szosowego, przyciski przypominają dźwignie hamulca, pierścień tachometru osadzony na silikonowym pierścieniu przywodzi na myśl koło, kaseta widoczna jest na deklu i koronce, a tył bransolety zaprojektowano na wzór łańcucha rowerów wyczynowych.

Tissot T-Touch Tour de France Special Edition 2019

Tissot T-Touch Tour de France Special Edition 2019

Kolorystyka

Tissot T-Touch Expert Solar Tour de France 2019 wyróżnia się tytanową kopertą z powłoką PVD w kolorze różowego złota. Pozostałe komponenty i detale są czarne. Tytanowy pierścień z zaznaczoną różą wiatrów ułatwia nawigację. Rowkowane przyciski chronografu usprawniają obsługę. Czarny antypoślizgowy kauczukowy pasek zapewnia większy komfort noszenia. Ukryte na tarczy ogniwa fotowoltaiczne zapewniają ciągłe doładowanie i autonomiczne działanie, dla którego jedynym ograniczeniem jest długość życia akumulatora.

Ergonomia

Wszystkie szczególne cechy T-Touch Expert Solar są skrojone pod szosowy wyścig. Zegarek waży jedynie 79 gramów, jest lekki dzięki zastosowaniu tytanu. Odczyt jest łatwy dzięki 45 mm średnicy i analogowo-cyfrowym wskazaniom. Czarny kauczukowy pasek wytłaczany po wewnętrznej stronie nie przesuwa się na nadgarstku. Dzięki nakładkom chroniącym przyciski chronografu przycisk/koronka umieszczona na godz. 3 nie uciska nadgarstka. Liczne funkcje kolekcji T-Touch sprawiają, że jest narzędziem niezbędnym dla osób sprawdzających ciśnienie atmosferyczne, różnicę przewyższeń, czas przejazdu lub okrążenia. Wszystkie te dane są konieczne do amatorskiego czy też zawodowego uprawiania kolarstwa.

Ikona

T-Touch marki Tissot, ikona szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej, świętuje swoje 20 urodziny. Ten elektroniczny, dotykowy i wielofunkcyjny zegarek na rękę ciągle się zmienia i nieustająco podbija serca użytkowników na całym świecie. Intuicyjny system interakcji. Zakres funkcji. Różnorodność zastosowań. Niezwykła prostota użytkowania dzięki zaawansowanej ergonomii. Te liczne atuty sprawiają, że T-Touch jest najważniejszym zegarkiem początku XXI wieku i nieustającym bestsellerem Tissot od 1999 roku.

W studiu telewizyjnym Eurosportu podczas 2 etapu „Le Tour” komentator sportowy, dziennikarz i przyjaciel marki Tissot – Adam Probosz będzie pokazywał setkom tysięcy widzów na czym polega technika pomiaru czasu w trakcie wyścigów, która nosi nazwę Tissot Timing.

Tissot i kolarstwo
Tissot i kolarstwo

W ofercie naszego salonu znajdą Państwo szereg zegarków marki Tissot związanych i odwołujących się do współpracy marki Tissot z kolarstwem.

Nieprzerwanie trwa popularność wyścigów kolarskich. Tissot, jako partner mistrzostw świata organizowanych przez Międzynarodową Unię Kolarską, partner Tour de France, czy Tour de Pologne, oficjalny chronometrażysta Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, torowym, górskim i BMX, jest związany z tym sportem od ponad 50 lat.

Tissot i kolarstwo
Tissot i kolarstwo

W trakcie ostatnich Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym, w marcu bieżącego roku, w podwarszawskim Pruszkowie także mogliśmy zobaczyć firmę Tissot jako chronometrażystę zawodów.

Ta niezwykle popularna dyscyplina sportu łączy fanów na całym świecie. Stała się wręcz prestiżowa zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Doskonała jako ćwiczenie kardio czy wytrzymałościowe, jazda na rowerze jest zjawiskiem społecznym, zbiorowym a także towarzyskim.

Jazda na rowerze zdobywa kolejnych miłośników i gruntownie zmienia przestrzenne zagospodarowanie naszych miast. Niezwykle proste i uniwersalne dwa kółka są w pełni zgodne ze sposobem w jaki Tissot określa swój stosunek do świata, miasta i człowieka. Rower zmienił swój status. Wraz z rozwojem postaw ekologicznych i działań na rzecz środowiska miejskiego stał się uosobieniem swobody i niezależności i szacunku dla planety.

Zegarki sportowe, to znacząca część oferty zegarków marki Tissot.

Władysław Meller
na podstawie materiałów prasowych marki Tissot