USA – Polska w ostatnim naszym meczu Mistrzostw Świata 2019. Czas naszej drużyny mierzy Aerowatch

Reprezentacja Polski w koszykówce i zegarki Aerowatch

Jeśli nasz ostatni mecz Mistrzostw Świata w Koszykówce 2019 rozgrywamy ze Stanami Zjednoczonymi, to… oczywiście musi być to finał imprezy!
Niestety nie!
Tyle, że nie jest to wina naszych koszykarzy, tylko słabej postawy koszykarzy amerykańskich.
Nasi rozgrywają świetne zawody. Dość powiedzieć, że porażki zanotowaliśmy tylko z pierwszą i drugą, oraz piątą, lub szóstą drużyną turnieju finałowego.
Teraz czeka nas mecz o siódme miejsce. Właśnie z koszykarzami amerykańskimi.
Kibicujemy!
Zegarek Aerowatch wskazuje czas rozpoczęcia spotkania.

Aerowatch na Mistrzostwach Świata w Koszykówce 2019
Aetowatch na Mistrzostwach Świata w Koszykówce 2019

Polska Kosz Kadra ma zegarkowego sponsora i dlatego na naszym profilu społecznościowym pojawiło się tematyczne zdjęcie w tle i regularnie publikujemy posty o meczach naszej reprezentacji. One zawsze są okraszone zegarkiem dedykowanym naszej kadrze koszykówki.
Polska drużyna koszykówki na Mistrzostwach Świata 2019, zegarki Aerowatch i pomiar czasu w koszykówce – takie motywy w poniższym opracowaniu będą się pojawiać.

Polscy koszykarze na Mistrzostwach Świata w Koszykówce 2019

Pierwszy mecz kadry Polski z reprezentacją Wenezueli

Każdy pierwszy mecz na każdym turnieju jest trudny.
Pisaliśmy przed jego rozpoczęciem na naszym profilu:
Już dzisiaj o godzinie 10.00 nasza  Kosz Kadra rozegra swoje pierwsze grupowe spotkanie.
W Pekinie będzie wtedy godzina 16.00, a w Montevideo, gdzie ostatni raz graliśmy na Mistrzostwach Świata będzie 5.00 rano.
Liderami tej drużyny z Ameryki Południowej są bracia Vargas – rozgrywający Gregory i skrzydłowy Jose. Możemy być pewni, że to właśnie oni zrobią wszystko, aby zapewnić wygraną swojej drużynie.

Wygraliśmy my: 80:69

O pomiarze czasu w koszykówce:
Błąd 24 sekund
Czas upływu 24 sekund jaki ma każda z drużyn na rozegranie piłki i rzut do kosza może być obserwowany przez zawodników, trenerów i publiczność. Zegar jest prezentowany ponad koszem drużyny broniącej się.
Błąd 24 sekund jest mierzony przez sędziego „stolikowego” i sygnalizowany syreną,

Drugi mecz koszykarzy Polski – z koszykarzami Chin

Mecz z gospodarzami turnieju zawsze jest wyzwaniem. Na naszym profilu pisaliśmy następująco:
„O godzinie 14.00 naszego czasu – o 20.00 czasu lokalnego nasza reprezentacja zmierzy się z gospodarzami turnieju, czyli drużyną Chin.
Co prawda wygrali oni pierwszy mecz, ale nie było to ciekawe widowisko sportowe. Najlepszym zawodnikiem Chińczyków był Jianlian Yi, który na pewno będzie filarem tej drużyny także dzisiaj. Trzymamy kciuki za naszych!”

Ku zaskoczeniu lokalnych kibiców i doceniając szczególnie dokonania Mateusza Ponitki Wygraliśmy ten mecz po dogrywce: 79 :76.
Zwycięstwo dało nam awans do grupy drużyn walczących o miejsca 1- 16 w Mistrzostwach Świata.

Błąd 14 sekund

Jeśli po rzucie z akcji i dotknięciu obręczy piłka ponownie znajdzie się w posiadaniu drużyny która posiadała ją, zanim dotknęła obręczy, to rozpoczyna się odliczanie czasu 14 sekund na wykonanie rzutu.
Podobnie jak błąd 24 sekund upływ czasu jest wskazywany ponad koszem drużyny broniącej się.
Co ważne: pozostałe błędy czasu w koszykówce są mierzone „na oko” i wskazywane przez sędziów boiskowych.

Trzeci mecz koszykarzy Polski – z koszykarzami Wybrzeża Kości Słoniowej

To nie był „mecz o pietruszkę”, bo punkty liczyły się w kolejnej rundzie zawodów.
Na naszym profilu społecznościowym pisaliśmy:
„Mecz rozpocznie się o godzinie 10.00 czasu polskiego, 16.00 lokalnego i 5.00 w Montevideo – takie wskazania ma też dyżurny zegarek Aerowatch.
Po wyśmienitym meczu z drużyną z Chin nie powinniśmy obawiać się o wyjście z grupy z kompletem zwycięstw.
Kibicujemy i liczymy: wsady, trójki, przechwyty i bloki.”

Górą nasi!
Wygraliśmy to spotkanie wynikiem: 80 : 63 i awansowaliśmy do grupy mistrzowskiej z kompletem zwycięstw. Następną naszą grupę tworzyły: Rosja, Argentyna i Wenezuela. Z tą ostatnią mieliśmy zwycięstwo z kończącej się rundy.

Błąd 5 sekund

Zawodnik wprowadzający piłkę do gry nie może wykorzystać więcej niż pięć (5) sekund na wypuszczenie piłki z rąk.

Polacy na Mistrzostwach Świata w Koszykówce 2019

Czwarty mecz koszykarzy Polski – z koszykarzami z Rosji

Na naszym profilu pisaliśmy:
„Już dzisiaj o godzinie 10.00 (co pokaże nam dyżurny zegarek Aerowatch) Polacy zmierzą się z Rosją, która będzie ich pierwszym rywalem na drodze do wyjścia z grupy w drugiej rundzie mistrzostw. Rosjanie to teoretycznie łatwiejsza drużyna z pary naszych nowych rywali – Argentyny i Rosji.”
Jak zwykle był to zacięty mecz, o którego wyniku decydowała końcówka.
W Foshan! reprezentacja Polski pokonała Rosję 79:74. Dzięki temu zwycięstwu oraz wygranej Argentyny z Wenezuelą Biało-Czerwoni awansowali do ćwierćfinału!

Błąd 8 sekund:

Drużyna zawodnika wprowadzającego piłkę do gry musi spowodować, by weszła ona w pole ataku w czasie nie  dłuższym niż 8 sekund.

Piąty mecz koszykarzy Polski – z drużyną Argentyny

Niestety my nie zdążyliśmy przygotować materiału na Facebooka na ten mecz.
Pewnie nie z tego powodu, ale nasi przegrali.
Argentyna pewnie pokonała reprezentację Polski 91:65 w ostatnim meczu grupowym w Foshan.

Błąd 3 sekund:
Podczas gdy drużyna posiada piłkę na polu ataku, żaden jej zawodnik nie może pozostawać w obszarze ograniczonym drużyny przeciwnej dłużej niż trzy (3) kolejne sekundy.

MIcke Taylor na Mistrzostwach Świata w Koszykówce 2019
Mike Taylor na Mistrzostwach Świata w Koszykówce 2019

Szósty mecz koszykarzy Polski – z drużyną Hiszpanii

Nasz trener Mike Taylor
Na postawę naszej drużyny nieoceniony wpływ ma na pewno jej trener Mike Taylor. Jego wypowiedź z szatni drużyny przed meczem z Chnami poznali wszyscy kibice koszykówki.
Zapraszając na mecz z Hiszpanią pisaliśmy o nim oczywiście w kontekście zegarka następująco:
„Mike Taylor wie do czego służy zegarek!
Znaczenia trenera w ostatnich sukcesach naszej KOSZ KADRA nie można przecenić!
Co zauważy zegarkomaniak, zegarek jest dla niego nie tylko doskonale dobranym elementem stroju, ale przede wszystkim niezbędnym użytkowo narzędziem pracy.
To on, jako jedyny z naszej KOSZ KADRA prezentuje zegarek Aerowatch w trakcie meczów na Mistrzostwach Świata.
Dziś niech ten zegarek będzie widoczny także przy uniesionych w geście zwycięstwa rękach.- – tego życzymy!!!
Zegarek Aerowatch wskazuje czas rozpoczęcia dzisiejszego meczu.
Kibicujemy!!!”

Reprezentacja Polski rozegrała niezłe spotkanie ćwierćfinałowe, ale to Hiszpanie wygrali 90:78 i tym samym zagrają o medale mistrzostw świata. Biało-Czerwoni w Chinach powalczą o miejsca 5-8.

Czas trwania meczu

Mecz składa się z czterech kwart po dziesięć minut „żywej gry” każda

Siódmy mecz koszykarzy Polski – z drużyną Czech

Jako, że kilku zawodników drużyny naszych sąsiadów gra w najlepszej lidze świata – NBA, to zdawaliśmy sobie sprawę, że niełatwo będzie wygrać ten pojedynek.
Dwie piłki?… ale jeden zegarek. Rozpoczynamy grę o 5. miejsce.
Na parkiecie będzie na szczęście tylko jedna piłka, a zegarek wskazuje nam czas rozpoczęcia dzisiejszego meczu z drużyną Czech.
To początek „nowego rozdania”. Gramy o piąte miejsce w turnieju Mistrzostw Świata 2019.
Zegarki Aerowatch wspierają naszą Kosz Kadrę!

Drużyna Czech w dość wyrównanym meczu pokonała reprezentację Polski 94:84, a to oznacza, że w sobotę o godz. 10:00 Biało-Czerwoni zagrają z kadrą USA o 7. miejsce na mistrzostwach świata.

Przerwy pomiędzy kwartami:

Przerwy meczu pomiędzy pierwszą i drugą kwartą (w pierwszej połowie meczu) oraz trzecią i czwartą kwartą (w drugiej połowie meczu), jak również przed każdą dogrywką, trwają dwie minuty każda. Przerwa meczu pomiędzy połowami trwa piętnaście minut.

Ósmy mecz koszykarzy Polski – z drużyną USA

To jest mecz na który dziś czekamy. Trzymamy kciuki i życzymy naszym zwycięstwa!
Oczywiście nie zapominamy o pomiarze czasu!

Przerwy na żądanie (trenerów):

Każda przerwa na żądanie trwa jedną minutę. Rozpoczyna się, kiedy sędzia zagwiżdże i pokaże sygnał przerwy na żądanie. Kończy się, kiedy sędzia zagwiżdże i przywoła drużyny na boisko.

Tissot Chronometrażystą Mistrzostw Świata w Koszykówce 2019

Kończąc niniejsze opracowanie trzeba koniecznie wspomnieć, że oficjalnym chronometrażystą Mistrzostw Świata w Koszykówce jest firma Tissot i to reklamy ten marki pojawiają się na bandach reklamowych. To także tej marki zegarek jest dedykowany tejże imprezie sportowej!