Piękny i zagadkowy czarny onyks

Piękny i zagadkowy czarny onyks

Czarny onyks to kamień będący cenną odmianą chalcedonu z grupy kwarców.
W naturze jest stosunkowo rzadko spotykany, ale opracowano sposób  pozyskania go z innego rodzaju kamienia, który nazywany jest „agatem zebry”.
Pochodzenie nazwy „onyks” wywodzi się z języka greckiego, gdzie „onix” oznacza pazur – co może nawiązywać do jego lekkiej przezroczystości lub podkreślając jego twardość i ostre krawędzie. Onyks występuje również w kolorze zielonym i białym. Czarny onyks nazywany był „paznokciem  Afrodyty”.

Onyks w naturze

Matowy na swojej powierzchni czarny onyks po wydobyciu nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Zupełnie nie przeszkadza to jednak jubilerom. Po obróbce nabiera on bardzo pięknego połysku.

Piękny i zagadkowy czarny onyks
Piękny i zagadkowy czarny onyks

Onyks w starożytnej Grecji

Popularność tego minerału wynika nie tylko z wyglądu. Powszechnie wierzono, że czarny onyks ma magiczne właściwości. Z tego powodu ezoterycy zalecają noszenie go osobom, które chcą mieć silny talizman.
Już w czasach starożytnych ludzie odkryli, że czarny onyks ma swoją magiczną moc..
W starożytnej Grecji ludzie wierzyli, że tylko osoba, której myśli są czyste, może znaleźć ten minerał. W średniowieczu onyks tego gatunku był używany jako amulet, który miał chronić przed złymi życzeniami, wrogami i wojnami.

Oferowany pierścionek z onyksem

Onyks dzisiaj

Obecnie ten ezoteryczny minerał zaleca się nosić jako talizman. Przyjmuje się, że kamień ten może chronić przed atakiem złej energii. Zgodnie z tym przekonaniem kamień pochłania negatywną energię skierowaną przeciwko osobie i przekształca ją w pozytywną energię. Kamień chroni też właściciela  przed popełnianiem złych uczynków i przed negatywnymi myślami, oraz przed przedwczesną śmiercią.

Oferowany naszyjnik w białym złocie, z brylantami i onyksem

Ezoterycy zalecają także noszenie czarnego onyksu tym, którzy boją się zaklęcia miłosnego. Zgodnie z ich twierdzeniem, minerał nie pozwala oczarować właściciela. Ponadto pomaga pozbyć się istniejącego zaklęcia miłosnego.

Czarny onyks może być używany,  jako amulet przez osoby w podeszłym wieku. Ezoterycy uważają, że onyks chroni takie osoby przed samotną starością. Minerał dodaje pewności siebie i rozwija zdolności przywódcze. Sprawia, że ​​właściciel jest towarzyski, odporny na stres, a równocześnie obecność talizmanu pomaga mu ustalać priorytety i je osiągać. Czarny onyks wspiera swojego właściciela szybkim wspinaniu się na szczyt drabiny kariery.

Czarny  onyks to świetny talizman dla współczesnych osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Kamień pomaga nawiązywać niezbędne kontakty, uzyskiwać zyskowne umowy i rozwijać firmę. Zdaniem ezoteryków ten minerał pomaga patrzeć na życie bez różowych okularów. Eliminuje fałszywe złudzenia, a także podejrzliwość. Kamień pomaga poprawnie ocenić sytuację w jakiej znalazł się jego właściciel.

Oferowane kolczyki w białym zlocie, z brylantami i onyksem

Piękny i zagadkowy czarny onyks

Piękny i zagadkowy czarny onyks

Onyks w naszym salonie

Oprawiony w białym złocie i dekorowany brylantami czarny onyks znajdziemy w pierścionkach, kolczykach i naszyjniku prestiżowej, włoskiej firmy Chimento.
Wyroby oferujemy w salonie w Złotych Tarasach i w naszym sklepie internetowym.
Pierścionek: https://odczasudoczasu.pl/p/pierscionek-chimento-brylanty-czarny-onyks-biale-zloto/
Kolczyki: https://odczasudoczasu.pl/p/kolczyki-chimento-z-czarnym-onyksem-i-brylantami/
Naszyjnik: https://odczasudoczasu.pl/p/naszyjnik-chimento-z-czarnym-onyksem-i-brylantami/

Onyks i medycyna naturalna

Onyks czarny według medycyny niekonwencjonalnej ma następujące własności:
•    Regeneruje i wzmacnia nerki, łagodzi schorzenia pęcherza moczowego.
•    Zmniejsza ból przy zaburzeniach neurologicznych, apatii i stresie.
•    Wspiera system nerwowy.
•    Dobrze działa na stan i wygląd skóry, zębów, paznokci i włosów.
•    Pomaga przy wszelkich infekcjach skórnych typu: zapalenie skóry, wysypka, infekcje grzybicze, a nawet poparzenia słoneczne.
•    Łagodzi uczulenia i objawy alergii czy astmy.
•   Działa pozytywnie na system immunologiczny i zapobiega chorobom zakaźnym.
•    Łagodzi dolegliwości oczu, stosowany przy leczeniu jaskry.
•    Łagodzi schorzenia jelita grubego, prostaty i zapalenie stawów.
•    Reguluje temperaturę ciała i leczy chroniczne marznięcie.
•    Wzmacnia kręgosłup i system kostny.
•    Usprawnia czynności układu rozrodczego.

Katia Meller
wsparcie merytoryczne ze stron: pasion.com.pl ;  potustoronnee.com