Marka Junghans chronometrażystą Mistrzostw Świata w Narciarstwie klasycznym, Obersforf 2021

W tym roku, na przełomie lutego i marca w Obersdorfie w Niemczech odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Chronometrażystą tej imprezy, podobne jak w poprzedniej jej edycji rozgrywanej w 2019 roku w austriackim Seefeld, będzie doskonale znana manufaktura Junghans.

Zegarki Junghans na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym
Zegarki Junghans na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym

W ciągu 13 dni prowadzonej na najwyższym poziomie rywalizacji sportowej, zawodnikom i ekipom szkoleniowym, dziennikarzom i obsłudze technicznej towarzyszyć będzie logotyp niemieckiego producenta zegarków.

Zegarki Junghans na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym
Zegarki Junghans na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym

Oznakowanie marką Junghans będzie oczywiście obecne na wszystkich obiektach i trasach gdzie toczyła się będzie rywalizacja, ale także we wszelkiego rodzaju materiałach prasowych.
Dzięki temu wydarzeniu nazwa i logotyp chronometrażysty będzie widoczny przy wszystkich pojawiających się przekazach drukowanych i najróżniejszych relacjach wizualnych z przebiegu zawodów.

Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021
Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021

Zegarek na MŚ w narciarstwie klasycznym

Na okazję Mistrzostw Świata firma Junghans stworzyła też nowy, nietuzinkowy, sportowy zegarek: Junghans 1972 Automatic FIS Edition. Jego nazwa i wygląd odwołują się do odbytej w 1972 roku Olimpiady w Monachium, której chronometrażystą była oczywiście ta właśnie niemiecka marka. Równocześnie  okolicznościowy, wyjątkowy zegarek jest wizytówką nowej sportowej linii czasomierzy w firmie Junghans.

Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021
Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021

Zegarek Junghans 1972 Automatic FIS Edition jest wykonany w limitowanej do 500 liczbie egzemplarzy. Jego wygląd jest swego rodzaju formą fascynacji sportami zimowymi. Jest też idealnym połączeniem elegancji, sportowej dynamiki i technicznego kunsztu.

Narciarstwo biegowe i kombinacja norweska – te dyscypliny poza walką z zimnem i wiatrem, opanowaniem perfekcyjnej techniki jazdy, wymagają też bardzo dokładnego pomiaru czasu. Ten ostatni, konieczny jest nawet w skokach narciarskich, bo choćby procedury „puszczenia” skoczka z belki startowej wymagają bezbłędnego jego odmierzania.

Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021
Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021

Zaoferowany przez firmę Junghans zegarek 1972 Automatic FIS Edition zapewnia wysoką funkcjonalność użytkowania, nienaganny i ciekawy wygląd, oraz oczywiście wysokie parametry precyzji pomiaru czasu.

Parametry zegarka JUNGHANS 1972 Automatic FIS Edition

Zegarek ten w szczególności charakteryzuje się następującymi parametrami:

Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021

Koperta jest wykonana ze stli szlachetnej i ma lekko beczkowaty kształt, oraz specjalne wyprofilowanie fragmentu jednej jej bocznej części, by zabezpieczyć koronki przed przypadkowymi uderzeniami. Koronki te są zakręcane i odpowiednio, ciekawie dekorowane.
Ta umieszczona na godzinie drugiej, dzięki której można wybierać drugą strefę czasową, jest na swojej powierzchni czołowej ozdobiona płatkiem śniegu. Druga – umieszczona na godzinie czwartej i służąca do ustawiania wskazań czasu bieżącego i datownika, oraz ewentualnie ręcznego nakręcania mechanizmu jest ozdobiona gwiazdą – logotypem marki Junghans.

Druga strefa czasowa jest realizowana poprzez usytuowany wewnątrz koperty, obrotowy pierścień tarczy wykonany w barwach przyjętych jako kolory sportowej imprezy, której jest dedykowany zegarek – czerwonej i ciemnoniebieskiej. Sposób wykonania obracającego się w obydwu kierunkach pierścienia poza odczytem czasu w drugiej strefie, umożliwia też określenie, czy w danym momencie w tejże drugiej strefie czasowej panuje noc, czy też dzień.
Tak wykonany pierścień nawiązując jednoznacznie do wydarzenia, z którym jest związany zegarek, równocześnie nadaje temu typowo sportowemu wyrobowi swego rodzaju dynamiki, wpisując się w świat sportów zimowych, których świętem są zawody w Oberstdorfie.

Tak samo jak sportowcy przygotowują się minimalizując skutki negatywnego wpływu warunków zewnętrznych panujących w trakcie zawodów, tak samo zegarek 1972 Automatic FIS Edition musi być na tego rodzaju warunki przygotowany i bezbłędnie funkcjonować w takich okolicznościach. Takie zabezpieczenie jest zrealizowane dzięki szafirowemu, sferycznemu szkłu, pokrytemu obustronnie powłoką antyrefleksyjną i wodoodpornej do poziomu 30 barów (300 metrów) kopercie. Wyjątkowym rozwiązaniem nawiązującym do historycznego wykonania zegarka z roku 1972 jest Trilastic – trzypunktowe tłumienie drgań, które w trakcie użytkowania są zawsze przenoszone z koperty do mechanizmu zegarka.

Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021
Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021

Ścisły związek ze sportami zimowymi jest w sposób szczególny uwidoczniony na deklu zegarka.
W jego centralnej części znajdziemy logo imprezy wraz z grafiką skoczka narciarskiego i biegacza na nartach. Na obwodzie centralnego medalionu znajduje się także napis: „JUNGHANS OFFICIAL TIMING PARTNER”. Na zewnętrznym skośnym pierścieniu dekla, posiadającym gniazda do jego przykręcania, pomiędzy wcięciami znajdziemy informacje o materiale koperty, rodzaju szkła, wodoszczelności, oraz numer referencyjny. Jest tam także słowo „EDITION” i w sąsiednim polu numer egzemplarza w limitacji.

„Śnieżna” – biała i matowa tarcza zegarka na swoim obrzeżu posiada wspomniany powyżej granatowy pierścień z zaznaczonymi na biało działkami elementarnymi i stosunkowo duże, podzielone wzdłuż na trzy elementy – znaczniki godzin. Tak samo solidne i podzielone na trzy paski są wskazówki minut i godzin zegarka. Jak przekazuje producent: „indeksy tarczy i wskazówki posiadają „przyjazną dla środowiska warstwę fluorescencyjną”.
 

Mchanizm Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021
Mechanizm Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021

Zegarek 1972 Automatic FIS Edition posiada zastrzeżony dla firmy Junghans mechanizm oznaczony jako J830, posiadający 48 godzin rezerwy chodu. Na wzór historycznego Jest on mocowany w kopercie we wspomnianym systemie Trilastic.

Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021
Junghans 1972 Automatic FIS Edition 2021

Ten wyjątkowy zegarek może być noszony na metalowej bransolecie z zapięciem motylkowym, ale w komplecie są także dwa paski ze skóry naturalnej ze stalowymi klamerkami. Pierwszym z nich jest w białym kolorze z czerwonymi i niebieskimi akcentami, drugi jest granatowy z lodowo szarymi wykończeniami.

Zegarki Junghans na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym
Zegarki Junghans na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym

W trakcie poprzednich Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym FIS 2019 przekaz z ich przebiegu za pośrednictwem transmisji telewizyjnych dotarł do 154 milionów ludzi na całym świecie. Czas emisji telewizyjnej wyniósł 687 godzin i 28 minut, w tym czasie ponad 68 godzin zajęła emisja spotu reklamowego firmy Junghans.

Zgodnie z informacją przedstawiciela marki Junghans w Polsce zegarek 1972 Automatic FIS Edition będzie oferowany w Polsce w cenie 7320,00 złotych.

O obecności zegarka w naszym salonie Od Czasu do Czasu na pewno poinformujemy poprzez media społecznościowe – nasz profil Facebook. Wtedy też na pewno pokażemy nasze własne zdjęcia realnego zegarka. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym Obersdorf 2021, na których chronometrażystą jest firma Junghans zaczynają się 23 lutego 2021 roku!

Władysław Meller