Zawisza Czarny firmy Polpora – zegarek niezwykłego rycerza

Zegarki Polpora Zawisza Czarny

Jest oczywistością, że doskonale znany z nazwiska rycerz średniowieczny Zawisza Czarny zegarkiem na pewno się nie posługiwał. Wprawdzie pod koniec swojego żywota mógł się z urządzeniem do pomiaru czasu – zegarem spotkać, bo pierwszy zegar w Krakowie pojawił się ok. 1414 roku, czyli na 14 lat przed śmiercią rycerza, ale zegarka to on jednak nie widział. Wiadomo też, że ślad po zegarku na nadgarstku Władysława Jagiełły – Emila Karewicza w filmie Krzyżacy, nie był odwzorowaniem prawdy historycznej, a tylko niedopatrzeniem filmowców. 

Zegarek Polpora Zawisza Czarny
Zegarek Polpora Zawisza Czarny

Niezależnie od powyższego rycerz Zawisza Czarny będąc osobą honorową postępował nienagannie, dotrzymywał uzgadnianych terminów i na pewno wykonywał wszystko na czas. Wszyscy, którzy mieli z nim do czynienia mogli na nim polegać.

„Polegać jak na Zawiszy” – ten zwrot i jego znaczenie znają wszyscy Polacy. Doskonale też wiedzą, że Zawisza Czarny herbu Sulima był rycerzem niezwykłym, niepokonanym w licznych turniejach w których brał udział. Nie tylko w tradycji urósł on do miana symbolu cnót rycerskich, a jego imię było chętnie przyjmowane przez kolejne pokolenia walczących Polaków.

Zegarek Polpora Zawisza Czarny
Zegarek Polpora Zawisza Czarny

To właśnie dzięki tym cechom Zawisza Czarny jako patron zegarków zagościł w ofercie polskiej marki zegarkowej Polpora. Choć ich stylistyka jest własną interpretacją projektantów firmy nawiązującą do tego średniowiecznego rycerza, to zegarki mogą się podobać szerokiemu gronu nabywców.

Zegarek Polpora Zawisza Czarny

Na zegarku Zawisza polskiej marki Polpora też można polegać!
To tradycyjny, mechaniczny model czasomierza, posiadający wysokiej klasy szwajcarski mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny. Jak we wszystkich zegarkach marki Polpora, wahnik automatycznego naciągu sprężyny jest w kolorze czarnym, ale i tak uwagę skupia czarny, dominujący kolor tarczy zegarka z wyeksponowanym herbem Sulima wykonanym formie rycerskiej tarczy.

Na zegarkowej tarczy jednej z wersji tego modelu znajdziemy ciekawe białe, spiralne, obracające się elementy wskazania sekund i kalendarza. Nawiązują one do łuczniczych tarcz strzelniczych z rycerskich turniejów.

Zegarek Polpora Zawisza Czarny
Zegarek Polpora Zawisza Czarny

W drugiej wersji modelu Zawisza Czarny sekundnik i wskazania kalendarza realizowane są poprzez obracające się, a jakże czarne mini tarcze z zaznaczeniami w formie czerwonych trójkątów (lub grotów strzał).

Zegarek Polpora Zawisza Czarny

Tarcza z herbem Sulima jest lekko podniesiona i opatrzona napisem „ZAWISZA CZARNY”.
Poniżej, na krawędzi cyferblatu znajdziemy cieszący oko zegarkomaniaków napis: „MADE IN POLAND”

Łącznie wszystkie te elementy tworzą niepowtarzalny wzór zegarkowej tarczy dla tego wyrobu marki Polpora.

Zegarek posiada stalową ciekawie polerowaną kopertę, czarny pasek z naturalnej skóry i wygodne w użyciu zapięcie motylkowe.

Te wyjątkowe zegarki marki Polpora w naszym salonie odCzasu doCzasu w Złotych Tarasach są oferowane w cenie 6 590,00 złotych.
W ofercie sklepu znajdziemy też wyroby innych polskich marek zegarkowych.

Władysław Meller