Nietypowa, litowa bateria do zegarka – CR3032

bateria Pansasonic CR3032 w zegarku Alipna, model Alpinex

W świecie zegarków jest kilka całych typoszeregów baterii, które powinien posiadać każdy chcący dobrze obsłużyć klientów zegarmistrz.
Do zegarków elektronicznych z wyświetlaczem LCD używane były i jeszcze czasami są baterie alkaliczne.

Do zegarków elektronicznych ze wskazówkami wymagane są baterie srebrowe. W zależności od natężenia pobieranego przez mechanizm prądu mogą być one wysoko, lub niskoprądowe.

Do zegarków wielofunkcyjnych – wymagających baterii o dużej pojemności i gwarantującej długi okres używania producenci często przewidują baterie litowe.

Każde z tych rodzajów baterii, w zależności od budowy koperty i mechanizmu były produkowane w różnych gabarytach. Mniejsze i większe średnice, wyższe, niższe. Łącznie jest to wiele rodzajów baterii.

W grupie baterii litowych o napięciu 3 volt, w jej typoszeregu niedawno pojawił się nowy model baterii – oznaczony symbolem CR3032 (30 milimetrów średnicy, 3,2 mm wysokości).
O jej nowości świadczy choćby jej mała dostępność na rynku – dotyczy to tak oferty hurtowni baterii i sprzętu elektrycznego, jak i zakładów zegarmistrzowskich.

bateria litowa CR3032Nawet u wielu z tych zegarmistrzów, którzy: „oferują wszystkie baterie do zegarków” brakuje tego właśnie modelu.

Dlaczego?
Oczywiście z powodu małego (jeszcze) zapotrzebowania na ten rodzaj wyrobu.
Gdzie w takim razie zastosowano ten rodzaj baterii?


Na pewno znaleźć je można w zegarkach marek: Alpina i Frederique Constant – czyli wyrobach należących do jednej grupy stworzonej przez państwa Alettę i Petera Stass i obecnie należącej do japońskiej firmy Citizen.

bateria Pansasonic CR3032 w zegarku Alipna, model Alpinex
bateria Pansasonic CR3032 w zegarku Alipna, model Alpinex

W obydwu markach baterie te są używane w nowoczesnych, inteligentnych zegarkach – smatwatchach.
W Alpinie są to bardzo ciekawe modele o nazwie Alpinex, a w marce Frederique Constant w modelach Vitality.

Na ilustracjach przedstawiamy baterie firmy Pasasonic, ale ten rodzaj baterii można też znaleźć u innych producentów ogniw elektrycznych.

bateria litowa 3V CR3032

Trudno powiedzieć, czy zegarki zadomowią się na stałe w ofertach wskazanych marek, ale niezależnie od tego, już teraz  można być pewnym, że te baterie już na stałe wejdą do oferty producentów. W naszym sklepie w Galerii Ursynów oczywiście posiadamy ten rodzaj baterii i oferujemy je naszym klientom.

Po baterie CR3032 zapraszamy do nas:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 19.00
W soboty w godzinach 11.00 -15.00