Serwis zegarków Tissot. Salon odCzasu doCzasu w Galerii Ursynów w Warszawie

Co pewnie wcale nie jest dziwne, niemożliwym jest znaleźć zegarmistrza, który byłby w stanie sprostać wszelkim potencjalnym zadaniom zlecanym przez każdego z klientów naszego serwisu.
To oczywiste – w naszym zawodzie też mamy do czynienia ze specjalizacją.

Nawet w zakresie tradycyjnych napraw, tradycyjnych zegarków mechanicznych, czy elektronicznych mamy podział wynikający choćby z gabarytów czasomierzy, także z aspektów technicznych ich konstrukcji, a ostatnio przede wszystkim z dostępności poszczególnych zakładów do oryginalnych części zamiennych.

Dlaczego dostępność do oryginalnych części zamiennych jest tak ważna?

Dla poprawnego wykonania każdej z usług zegarmistrzowskich, dla każdego rodzaju zegarów i zegarków i dla każdej zegarkowej marki, niezbędna jest wiedza fachowa i doświadczenie w zakresie konstrukcji całego zegarka, oraz szczegółów dotyczących zlecanej przez właściciela zegarka usługi. Ta uwaga dotyczy wszystkich prestiżowych marek zegarkowych, więc dotyczy także zegarków Tissot.

Mechanizm. Serwis zegarków Tissot. Zegarmistrz
Mechanizm. Serwis zegarków Tissot. Zegarmistrz

Dla wykonywania usług na wysokim poziomie jakościowym, tak w zakresie naprawy mechanizmu jak i elementów obudowy, przydatnym, a często niezbędnym, jest posiadanie (możliwość zamówienia) oryginalnych elementów zegarka. Ta uwaga dotyczy oczywiście także zegarków marki Tissot. Co więcej, wraz z coraz częstszym stosowaniem dedykowanych elementów zewnętrznych, potrzeba dostępu do oryginalnych elementów pozyskiwanych od producenta staje się coraz ważniejsza.

Części zamienne. Serwis zegarków Tissot. Zegarmistrz
Części zamienne. Serwis zegarków Tissot. Zegarmistrz

W przypadku konieczności ingerencji w mechanizm, decydującymi elementami dla wykonania poprawnej usługi jest wiedza i doświadczenie zegarmistrza, choć także dla mechanizmu coraz częściej mamy do czynienia z dedykowanymi danej marce elementami i rozwiązaniami.

Mechanizm Tissot. Serwis zegarków Tissot. Zegarmistrz
Mechanizm. Serwis zegarków Tissot. Zegarmistrz

Co oczywiste, w przypadku potrzeby wymiany komponentów zewnętrznych, o możliwości wywiązania się ze zlecenia częściej niż dla napraw mechanizmu, decyduje dostęp do oryginalnych części zamiennych do zegarków danej marki.

Takie dedykowane rozwiązania dla mechanizmu, a także sygnowane elementy obudowy posiadają zegarki marki Tissot.

Paski, bransolety, ogniwa bransolet, zapięcia pasków i bransolet – to najczęściej zamawiane elementy zewnętrzne zegarków.

Części zamienne. Serwis zegarków Tissot. Zegarmistrz
Części zamienne. Serwis zegarków Tissot. Zegarmistrz

Z tych, powyżej wskazanych powodów dostęp do oryginalnych części zamiennych jest bardzo ważnym elementem przy prowadzeniu serwisu zegarków Tissot.

My taki serwis, z pełnym dostępem do części zamiennych firmy Tissot, prowadzimy w naszym sklepie odCzasu doCzasu zlokalizowanym na warszawskim Ursynowie.

Serdecznie zapraszamy właścicieli zegarków Tissot do odwiedzenia naszego salonu w celu wykonania okresowego przeglądu, wymiany elementów zewnętrznych zegarka czy też tylko na konsultacje, co do ewentualnej potrzeby wykonania serwisowych czynności.

Władysław Meller