Longines Heritage Classic Tuxedo L2.330.4.93.0

8 580 

Brak w magazynie

Szwajcarska marka i producent zegarków Longines jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych firm na rynku zegarkowych wytwórców, a zegarki Longines od wielu już lat goszczą na nadgarstkach użytkowników czasomierzy. Co ważne, także w Polsce możemy spotkać tak wiekowe – przedwojenne i powojenne, jak i kilkudziesięcioletnie, czy stosunkowo młode zegarki marki Longines. Marka Longines w swojej aktywności promocyjnej odwołuje się do hasła „Elegance is an Attitude” – który to slogan możemy przetłumaczyć jako: „Elegancja to postawa”.
Tak, jak szerokie jest grono ambasadorów marki, jak szerokie jest spektrum aktywności marki, tak szeroka jest także oferta czasomierzy, które podzielone są na następujące linie wzornicze: Wśród modeli o charakterze sportowym należy wymienić linie:
Agassiz, Conquest, Conquest Classic, Heritage Diver, Heritage Military, Heritage Avigation, Heritage Technical Milestones, HydroConquest,
Zegarki klasyczne skupione są w liniach:
Flagship, Heritage Classic, La Grande Classique de Longines, La Grande Classique de Longines Tonneau, Longines DolceVita, Longines Evidenza, Longines Equestrain Pocket Watch, Longines Lyre, Longines Mini, Longines PrimaLuna, Longines Symphonette, The Longines Elegant Collection, The Longines Master Collection, The Longines Saint-Imier Collection, The Longines Equestrian Collection, Presence.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

Kwintesencja zegarmistrzowskiego klasycyzmu – to określenie które doskonale pasuje do tej referencji. Współcześnie Longines stara się łączyć oryginalne piękno swoich najbardziej spektakularnych czasomierzy z przeszłości z najbardziej zaawansowanymi technologiami zegarmistrzowskimi przyszłości. Modele Heritage, również Longines Heritage Classic Tuxedo L2.330.4.93.0, to hołd dla pionierskiego ducha, który od zawsze stanowił inspirację dla projektantów marki Longines. Zegarki marki towarzyszyły wielu odkrywcom w ich przygodach w powietrzu, na lądzie i pod powierzchnią morza. Wiele modeli z kolekcji Longines czerpie inspiracje z tamtych doświadczeń. Linia Heritage to świadectwo konsekwencji marki oraz niezmiennej zdolności do doceniania historii poprzez wyrafinowany styl i elegancję. Wśród wyjątkowych zegarków z linii Heritage, bez wątpienia najbardziej znany jest Lindbergh Hour Angle Watch, reedycja zegarka stworzonego dla amerykańskiego pilota Charlesa Lindbergha w 1931 roku. Inne gwiazdy kolekcji Heritage to zegarek Longines Weems Second-Setting Watch, wspomnienie systemu nawigacji wymyślonego przez Kapitana Philipa van Horna Weemsa i Longines Twenty-Four Hours, reedycja modelu zaprojektowanego dla pilotów Swissair w latach 50. XX wieku.

Warto go mieć na nadgarstku…

To co urzeka w tym modelu, to linia delikatnej, stalowej koperty w rozmiarze 38,5 mm to niewielki męski model o szczelności 3 atm. (30 metrów). Właśnie przez ten rozmiar, jest to doskonały zegarek garniturowy. Gładka, matowa tarcza zegarka Longines Heritage Classic Tuxedo L2.330.4.93.0 jest dwukolorowa, jej środek jest beżowy i umieszczono na nim klasyczne – stare logo producenta. Od zewnątrz zaś tarcza jest czarna i znajdują się na niej namalowane cyfry godzinowe wykonane z masy świecącej takiej samej jaką znajdziemy na prostych klasycznych wskazówkach. Nadającym dodatkowego uroku zabiegiem jest zastosowanie tak zwanej „małej sekundy” u dołu tarczy nad godziną 6 której pole jest giloszowane i jest ona w jasnym kolorze co powoduje piękny efekt odcięcia. Tarczę przykryto szafirowym szkłem z wielowarstwową warstwa antyrefleksu od spodu co podnosi jej czytelność w słoneczne dni. Za napęd posłużył automatyczny mechanizm L893 z 64 godzinną rezerwą chodu. Jak na prawdziwego klasyka przystało posiada on prosty, czarny skórzany pasek, pięknie komponujący się z całością.

Nasza ocena…

Dla wszystkich ceniących historię i zaangażowanie marki w dzieje zegarmistrzostwa Longines Heritage Classic Tuxedo L2.330.4.93.0 to coś więcej niż klasyczny model – to hołd, który Longines oddaje tradycji i pokazuje jak bardzo ważne dla niego są korzenie.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję, opakowanie i wszystkie dokumenty producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu, lub faktura sprzedaży.

 

Mechanizm

Płeć

Szkiełko

Szafirowe

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

30 m/ 3 ATM

Szerokość koperty (mm)

38.5

Grubość koperty (mm)

12.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.