Allegro dyktatorem zegarkowego stylu!
16 marca 2015
Z zegarkiem dookoła świata. Chronoswiss GMT
17 marca 2015

Frederique Constant – niezwykły Worldtimer

Można powiedzieć, że ta nowa wersja widocznego obok modelu Worldtimer, jest przykładem doskonałej symbiozy technologii zegarmistrzowskiej z estetyką wyglądu przedmiotu użytkowego. Kreatorzy zegarków z pod znaku Frederique Constant, stworzyli elegancki zegarek dla osób, które dużo podróżują, a przy tym zwracają uwagę i rozkoszują się przedmiotem noszonym na własnym nadgarstku.

Szwajcarski producent zegarków – Frederique Constant znany jest z klasycznych, ale też wyrafinowanych wzorów zegarków oferowanych w stosunkowo przystępnych cenach. Właśnie w tym aspekcie, marka ta znowu „podniosła poprzeczkę” dla ewentualnie próbujących konkurować z nią producentów. Stało się tak, poprzez nowy wariant modelu Worldtimer. Niezależnie od tego, że manufakturowy Worldtimer jest jednym z najczęściej prezentowanych ostatnio wzorów tej firmy, zafascynowani zegarkami jej projektanci mieli chęć stworzenia nowej wersji kolorystycznej tego spektakularnego czasomierza. Po miesiącach ich ciężkiej pracy firma Frederique Constant z przyjemnością pokazała nową – granatową odsłonę modelu Worldtimer.

Frederique Constant, Classics Manufacture - Worldtimer
Można powiedzieć, że ta nowa wersja czasomierza jest przykładem doskonałej symbiozy technologii zegarmistrzowskiej z estetyką wyglądu przedmiotu użytkowego. Kreatorzy zegarków z pod znaku Frederique Constant, stworzyli elegancki zegarek dla osób, które dużo podróżują, a przy tym zwracają uwagę i rozkoszują się przedmiotem noszonym na własnym nadgarstku. Ten zegarek, nie tylko pasuje doskonale do garnituru, ale staje się elementem niezbędnym dla managerów zagonionych w służbowych podróżach po całym świecie. Czasomierz posiada własny, manufakturowy mechanizm firmy Frederique Constant oznaczony jako Kliber FC-718, który zgodnie z określeniem „manufakturowy” – został zaprojektowany przez markę i wykonany w jej zakładzie produkcyjnym Plan-les-Ouates w Genewie.

Frederique Constant, Classics Manufacture - WorldtimerNiezwykłą własnością konstrukcji mechanizmu tegoż zegarka, jest możliwość wykonania wszystkich jego nastaw, tylko za pomocą główki naciągowej – koronki. Dzięki temu, koperta nie posiada żadnych dodatkowych wystających, czy ukrytych przycisków, a obsługa nastaw jest intuicyjna. Poprawne ustawienie zegarka rozpoczynamy od nastawienia naszego czasu bieżącego prezentowanego wskazówkami. Synchronizacja czasu w różnych strefach czasowych, polega na zgraniu dysków: zewnętrznego z nazwami miast z dwudziestoczterogodzinnym dyskiem wewnętrznym. Jeśli dyski są poprawnie zsynchronizowane, to w każdym momencie, bez problemu możemy odczytać, która godzina obowiązuje w strefie czasowej, której reprezentantem jest przez wskazane na pierścieniu miasto. Co ciekawe, dzięki dwukolorowemu dyskowi, niezależnie od wskazania czasu, łatwo jest także poznać, jakiej części doby ono dotyczy – dnia, czy nocy.

Czasomierz posiada także analogowe wskazanie daty, prezentowane za pomocą wskazówki na pięknie giloszowanej mini tarczy usytuowanej na godzinie „6”. To, co sprawia, że ten model Worldtimer’a jest tak elegancki, że wręcz unikatowy, to granatowo-szara (navy blue) tarcza i niezwykle pieczołowicie odwzorowana, antracytowo-szara mapa świata znajdująca się w centralnej części tarczy. Srebrzyste wskazówki – godzinowa i minutowa posiadają klasycznie umiejscowioną, białą substancją luminescencyjną.

Frederique Constant, Classics Manufacture - WorldtimerZegarek posiada wypolerowaną, błyszczącą kopertę ze stali szlachetnej, z szafirowym sferycznym szkłem od strony tarczy i także przeszklonym deklem. Wodoszczelność zegarka wynosi 50 M.

Model ten wyposażono w niebiesko-granatowy pasek ze skóry aligatora i jest oferowany w luksusowym opakowaniu.
Informacja o tej nowości marki Frederique Constant została podana przez markę jeszcze w styczniu tego roku, ale właśnie teraz w przededniu targów w Bazylei 2015 warto tym właśnie wyjątkowym wyrobie przypomnieć, by w trakcie, jak zwykle szybkiego przeglądania witryn stoisk na BaselWorld, „wyłowić go” z szerokiego grona zegarków prezentowanych w gablotach targowych.

Władysław Meller