Chat with us, powered by LiveChat

Tykający Polon w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie – premiera zegarków firmy Polpora

Na dzień 27 października 2017 roku, firma Polpora zaprosiła nas do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie na premierę swoich nowych zegarków z kolekcji 20117/2018.

Okazja niebywała, bo marka Polpora na 150 rocznicę urodzin dwukrotnej polskiej noblistki – Marii Skłodowskiej-Curie, zaprezentowała dwa modele zegarków, o nazwie „Polon”, które nawiązują do odkrytego przez noblistkę pierwiastka chemicznego.

Premiera zegarka Polon firmy PolporaTe dwa wyroby, to zegarek damski i męski swoimi tarczami wizualnie nawiązujące do budowy atomu odkrytego pierwiastka, a w ofercie zegarków producenta z Zielonej Góry należą one do rodziny „Dziedzictwo”, która w swoich modelach wskazuje niezwykłe aspekty spuścizny kulturowej Polski.

Na przedstawienie szczegółowych własności każdego z zaprezentowanych czasomierzy przyjdzie czas, po udostępnieniu przez producenta informacji o indywidualnych własnościach i danych technicznych, a tutaj chcemy tylko przekazać wrażenia z samej premiery, oraz podać zauważone już na gorąco, pierwsze, niezwykłe cechy nowych czasomierzy.

Na premierowe spotkanie właściciele firmy Polpora zaprosili wielu, tak związanych z zegarkami, jak i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie gości. Warto zauważyć, że w tym gronie obecny był także Krzysztof Janczak – twórca marki Polpora, co jest potwierdzeniem informacji o dobrych kontaktów pomiędzy nim i obecnymi właścicielami firmy.

Spotkanie odbywało się na parterze Muzeum, w pomieszczeniach, które na co dzień wykorzystywane są jako sale szkoleniowe i edukacyjne dla odwiedzających Muzeum grup zorganizowanych. Taki wybór miejsca pozwolił na doskonałe przeprowadzenie premiery zegarków Polon marki Polpora.

Premiera zegarka Polon firmy Polpora

Do czasu oficjalnego rozpoczęcia wieczoru, goście mogli zapoznać się z przedstawionymi na sali produktami firmy Polpora, przy czym premierowe wyroby znalazły się w specjalnie wyeksponowanym miejscu, a  produkowane już zegarki marki Polpora umieszczono w klasycznej gablocie ekspozycyjnej.

Premiera zegarka Polon firmy PolporaGości powitał Kwintet Śląskich Kameralistów – grupa muzyczna w doskonały sposób umilająca czas przed i po zakończeniu oficjalnej części uroczystości.

Premiera zegarka Polon firmy PolporaJuż wchodząc do pierwszej sali goście mogli zorientować się, że  to spotkanie będzie miało bardzo zdecydowane akcenty zegarkowe i zielonogórskie. Na stołach prezentowane były torty wykonane na kształt premierowych zegarków, a każdemu z wchodzących oferowano lampkę zielonogórskiego wina spod szyldu „Winnego Dworku” z Górzykowa.

Premiera zegarka Polon firmy PolporaRozpoczynając oficjalną część spotkania, przybyłych gości przywitał szef firmy Polpora – Tomasz Cerbiński, który tradycyjnie już w pierwszych słowach, podkreślił aspekt rodzinności firmy, oraz zaprosił do siebie wszystkich jej członków, czyli: żonę – Barbarę, córkę – Aleksandrę Budzisz i zięcia – Jakuba Budzisz.
Następnie w kilku słowach przedstawił samą markę Polpora i jego wizję działania firmy w przyszłości.

Premiera zegarka Polon firmy PolporaW swoim wystąpieniu na ręce obecnego na sali profesora  Jerzego Błażejowskiego podziękował gospodarzowi miejsca – Polskiemu Towarzystwu Chemicznemu.

Tomasz Cerbiński potwierdził też publicznie, że jeden z premierowych zegarków Polon, już na stałe zagości w Muzeum jako dar producenta i będzie prezentowany w tej samej, znajdującej się na sali gablocie. Następnie zaprosił do przedstawienia premierowych modeli Polon swoją córkę Aleksandrę Budzisz.

Warto może w tym miejscu zaznaczyć, że występująca oficjalnie z rzadka Beata Cerbińska, także i tutaj… szybko zajęła miejsce w gronie publiczności. Podobnie postąpił Jakub Budzisz, co może potwierdzać podawaną zgodną, rodzinną współpracę w firmie i znajomość swoich zadań przez każdą z osób.

Premiera zegarka Polon firmy PolporaAleksandra Budzisz, w swojej prezentacji przedstawiała ogólne cechy premierowych zegarków, z których tutaj na pewno należy wspomnieć o: użyciu brylantów dla dekoracji tarczy zegarka damskiego, naniesionej na stosunkowo dużej powierzchni tarczy substancji luminescencyjnej SuperLuminova, oraz specjalnego certyfikatu dokładności dla zegarka męskiego.

Premiera zegarka Polon firmy PolporaBrylanty zegarka damskiego odwzorowują strukturę atomową Polonu. Efekt działania Superluminovy można było oglądać dzięki specjalnie przygotowanemu zestawowi doświadczalnemu, a wzbudzający zachwyt certyfikat dokładności Wysoce Precyzyjnego Zegarka (WPZ) wykonany przez producenta potwierdza przejście z powodzeniem specjalnych testów przeprowadzonych przez Polski Urząd Miar w Warszawie.

Premiera zegarka Polon firmy PolporaKończąc swoją prezentację Aleksandra Budzisz zaprosiła gości do zadawania pytań, co skrupulatnie wykorzystał autor niniejszej publikacji, zabierając na krótko głos.

W imieniu miłośników zegarków podziękował on firmie Polpora za zorganizowanie uroczystej premiery zegarków i podkreślił, że marka z Zielonej Góry jest pierwszą firmą zegarkową na odrodzonym obecnym rynku.

Premiera zegarka Polon firmy PolporaSzczególną uwagę zwrócił też na pierwszy polski certyfikat dokładności Wysoce Precyzyjnego Zegarka (WPZ), który jest odpowiednikiem szwajcarskiego certyfikatu chronometru (COSC).

Premiera zegarka Polon firmy Polpora

To działanie, jako nowatorskie, podobnie jak kreacja marki Polpora wytycza  nowe horyzonty dla wszystkich polskich producentów zegarków.

Po zakończeniu części oficjalnej zgromadzeni gości mogli spokojnie podziwiać i przymierzać wszystkie przedstawione czasomierze, a także przy lampce zielonogórskiego wina i przygotowanego wykwintnego posiłku mniej oficjalnie porozmawiać w swoim gronie.

Władysław Meller

P.S.
Ilustrację niniejszego materiału stanowią amatorskie zdjęcia autora, które co najmniej w części zostaną zmienione po przekazaniu zdjęć przez producenta – firmę Polpora.

Oferta zegarków Polpora w naszym sklepie na stronie: https://odczasudoczasu.pl/b/zegarki-polpora/