Jaki zegarek wybrać na prezent dla kobiety?

Jaki wybrać zegarek na prezent dla kobiety?

Zegarek na prezent dla kobiety – to może być wyzwanie!
By slogan „ja znowu nie mam w co się ubrać” nie dotyczył naszych dam – żon i dziewczyn w aspekcie doboru zegarka, warto pomyśleć o tym już wcześniej i przy nadarzającej się okazji wybrać zegarek jako doskonały dla nich prezent. Ta sytuacja dotyczy tak samo  zegarka dla dziewczyny, czy też już dla dziewczyny poślubionej – żony.

Poniżej chcemy zaproponować różne rodzaje zegarków w zależności od różnego rodzaju stroju, nastawienia i charakteru osoby, która zegarek wybiera, czy też dla której zegarek jest wybierany.

Elegancki zegarek damski Tissot

Damski zegarek i „mała czarna”

Jest wśród kobiet powiedzenie, że „mała czarna zawsze się sprawdza”. To określenie dotyczy oczywiście sukienki, ale czy parafrazując je nie można o niektórych zegarkach damskich powiedzieć, że zawsze się sprawdzają?
Nie, nie można, bo do różnego rodzaju stroju i różnego nastroju i temperamentu kobiety będziemy dopasowywać różne zegarki.

 

Jeśli jednak mamy jako wyznacznik „małą czarną”, to na pewno do tego stroju dopasujemy wiele różnych, ciekawych damskich zegarków.
Naszym zdaniem zegarek do “małej czarnej” powinien mieć stalową kopertę, szczególnie jeśli inne elementy garderoby i dodatki są srebrzyste, ale w zależności od kolorystyki dodatków może być także w kolorze złotawym. Na ręku mocowany powinien być poprzez stonowany kolorystycznie – czarny lub szary pasek, albo stalową – srebrzystą, lub złoconą i w miarę prosty sposób wykonaną bransoletę.

Zegarek damski Frederique Constant

Zegarki dla kobiet, które kochają diamenty

Tytuł filmu z 1927 roku „Kobiety kochają diamenty” jako doskonale znany slogan na stałe wszedł do języka towarzyskiego. Stało się tak oczywiście dlatego, że fakt, który tenże tytuł stwierdza, sprawdza się w naszym życiu codziennym.

Jak do tego sloganu można odnieść sposób wykonania i wybór zegarka?
Takie połączenie jest oczywiste i stosowane od początków zegarków noszonych. Były one dekorowane w najlepszy możliwy sposób – także poprzez inkrustacje z kamieni szlachetnych. Dziś dzięki niezwykłej twardości diamentu, stanowi on większość kamieni dekoracyjnych używanych w zegarmistrzostwie. Zwykle są to diamenty w szlifie brylantowym – czyli brylanty. Dzięki opanowaniu umiejętności szlifowania małych kamieni takie dekoracje można znaleźć także w niewygórowanych cenowo wyrobach zegarmistrzowskich.

Polecamy zegarki z inkrustacjami z brylantów wykonanymi tak na kopercie, bransolecie, jak i tarczy. Takie zegarki cieszą oko, tak noszących je kobiet, jak i ich towarzyszy, a mogą być używane do strojów wieczorowych, a także i niektórych wizytowych.
Zegarek dla żony, dla dziewczyny – zegarek z brylantami. TAK!

Ekstrawagancki zegarek damski z prostokątną tarczą

Zegarek i ekstrawagancja

Czy nasz zegarek powinien być dopasowany do stroju, czy powinien rzucać się w oczy? Być elementem wyróżniającym się i zwracającym uwagę innych?
Czasomierz ekstrawagancki – to właśnie taki, który zwraca uwagę innych i rzuca się w oczy przy pierwszym spojrzeniu.

Taki efekt można uzyskać poprzez kształt czasomierza, jego kolorystykę, a nawet wielkość. Wszystkie te powyższe uwagi dotyczą wyglądu zarówno koperty zegarka, jego tarczy, jak również metalowej bransolety, czy wykonanego z różnych materiałów paska.

Mimo że obecnie w zegarkowym świecie królują zegarki w okrągłych kopertach , to znajdziemy wyjątki od tej reguły, a nawet wśród zegarków w okrągłych kopertach  znajdziemy czasomierze ekstrawaganckie. W przypadku tarcz ekstrawagancja uzyskana jest dzięki ich kolorystyce, kształtowi znaczników godzinowych, czy innych elementów umieszczonych na tarczy. Pasek może być popisem producentów, bo w dzisiejszych czasach może on być wykonywany z najróżniejszych materiałów, a w przypadku bransolet metalowych także w najróżniejszych wariantach kolorystycznych.

Ciekawym, bo promującym mechaniczne zegarmistrzostwo są zegarki szkieletowane, ale takich rozwiązań dla damskich czasomierzy na rynku jest niewiele.

Jeśli jednak przyjmiemy, że założenie dużego zegarka (nominalnie męskiego) jest ekstrawagancją, to pole do popisu dla naszych pań znacząco się powiększa.
Ekstrawagancki zegarek dla dziewczyny – tak, oczywiście!

Zegarek damski Certina

Zegarek codzienny – to wcale nie musi być „szara myszka”

Zegarek od damskiej „czarnej roboty” wcale nie musi być czasomierzem nudnym i szablonowym. Na pewno musi być trwałym i wygodnym w użytkowaniu. Takim, co nawet po zabawie z dziećmi w piaskownicy będzie prezentował się atrakcyjnie. Z tego powodu wybieramy raczej modele w stalowych, srebrzystych kopertach, na stalowych bransoletach, lub syntetycznych paskach. Wybierając zegarek na pasku typu NATO, dzięki różnorakiej kolorystyce tych wyrobów, możemy sobie także w ten sposób pozwolić na odrobinę ekstrawagancji, pozostając cały czas w kręgu zegarków codziennych. W ofercie wielu zegarkowych marek znajdziemy modele zegarków, które spełnią tak określone wymagania.

Zegarek szwajcarski Frederique Constant dla kobiety

Wartość zegarkowych rubinów i… kobiety

Warto wiedzieć, że zegarkowe kamienie, to syntetyczne rubiny poprawiające trwałość pracujących w nich elementów, szczególnie w przypadku zegarków mechanicznych. Jako że do tego rodzaju czasomierzy coraz częściej, pod wpływem mężczyzn i zegarkowych producentów, przekonują się nasze panie, to warto wiedzieć, że prestiż płynący z posiadania kamieni w zegarkach kiedyś wynikał z trudności ich wykonania i oprawienia. Dziś wyższy koszt zegarków “kamieniowych” jest pochodną tylko kilku dodatkowych operacji, które trzeba wykonać w trakcie procesu produkcji mechanizmu.

Mechaniczne zegarki damskie coraz częściej pojawiają się w ofertach producentów, a biorąc pod uwagę ich wartość, trzeba zaznaczyć, że trwałość, unikatowość i gotowość do działania w każdym momencie, powoduje ich przewagę nad zegarkami elektronicznymi.

Mamy nadzieję, że powyższe uwagi ułatwią każdemu z naszych klientów wybór… wcale nie jednego zegarka, jako prezentu dla kochanej i szanowanej kobiety.

Władysław Meller
salon odCzasu doCzasu