Chat with us, powered by LiveChat

Alpina AlpinerX. Nie tylko najpiękniejszy ze smartwatch’y!

AlpinerX od Alpiny należy do grupy tak zwanych inteligentnych zegarków – czyli takich, które mogą łączyć się z komputerem, lub z jakimkolwiek innym urządzeniem mobilnym. Jest smartwatchem.

Takim najnowszym wyrobem szwajcarskiej marki Alpina jest AlpinerX.
Czy tylko takim?
Jako że zegarki te w swojej pełnej ofercie pojawiły się w naszym salonie, a do tego afiszują w nim swoją obecność, to chcemy kilka słów o nich napisać.

Smartwatch AlpinerX od Apliny

Nowoczesny kształt koperty i ciekawa, w niektórych egzemplarzach wręcz agresywna, kolorystyka, może wzbudzać szerokie zainteresowanie.
Czy to są zegarki dla sportowców?
Nie. Nie tylko, ale te modele, ze względu na ich parametry, w tym w szczególności wodoszczelność, na pewno przychylnie powinni spojrzeć właśnie wszyscy miłośnicy sportów, w tym także miłośnicy zajęć na wodzie!
Wodoodporność 100 M to parametr raczej niespotykany dla smartwatch’y a konieczny dla użytkowania przy kontakcie z wodą.
Warto też pamiętać, że tego rzędu wodoszczelność zegarka wymagana jest dla… wpadających w śnieg narciarzy.

Smartwatch AlpinerX od Apliny

Zegarek AlpinerX Smart Outdoors wykorzystuje zaawansowane systemy pomiarowe korzystające z czujników środowiskowych mierzących: promieniowanie UV, temperaturę, wysokość – ciśnienie zewnętrzne. Niezależnie od tego za pomocą zegarka można wyznaczyć także kierunek geograficzny, czyli zegarek może służyć jako kompas. Nie bez znaczenia jest także monitoring wysiłku i pracy serca.

Smartwatch AlpinerX od Apliny

Dane te są mierzone w czasie rzeczywistym przez czujniki zegarka. Wyniki pomiarów mogą być prezentowane na wyświetlaczu cyfrowym. Poza tymi danymi, na wyświetlaczu mogą pojawić się następujące wskazania: aktualny czas, data, procent zrealizowanej, założonej aktywności, stoper i inne wyniki związane z pomiarem czasu.

Smartwatch AlpinerX od Apliny

AlpinerX korzysta również ze znanej dla zegarków z grupy Alpina – Frederique Constant platformy Horological Smartwatch. Dzięki temu może on śledzić aktywność ruchową użytkownika zegarka rejestrować i analizować otrzymane wyniki w stosunku do zadanych wzorców. Monitorować głębokość snu, a także, podobnie jak większość smartwatch’y powiadamiać o nieodebranych połączeniach i przekazanych wiadomościach głosowych.

Zegarek łączy się z dedykowaną aplikacją AlpinerX za pośrednictwem Bluetooth Smart. Aplikacja AlpinerX Companion umożliwia łatwą konfigurację parametrów zegarka. Dzięki temu rejestrowane wyniki mogą być prezentowane w formie wykresów na monitorze telefonu, czy komputera.

Wygląd zegarka AlpinerX został starannie zaprojektowany i wykonany w fabryce firmy Alpina w Genewie. Sportowy i mocny charakter tego czasomierza, wysokiej jakości materiały i wyrafinowane detale sprawiają, że AlpinerX to bez wątpienia wyjątkowy.

Smartwatch AlpinerX od Apliny

Zegarek AlpinerX, to smartwatch do… codziennego zachwytu i do codziennego używania, nie tylko w trakcie zajęć sportowych. Polecamy go wszystkim miłośnikom smartwatchy, a w szczególności tych, którzy lubią także atrakcyjny, nowoczesny z wyglądu zegarek. Oferta AlpinerX w naszym salonie i sklepie internetowym.

Władysław Meller

Smartwatch AlpinerX od Apliny

Pozwoliliśmy sobie zgłosić zegarek AlpinerX do konkursu miesięcznika „Żagle” – „Konitz – jachtowy produkt roku”. Jak się okazuje, jury konkursu nominowało zegarek AlpinerX w kategorii: „Wyposażenie osobiste”.

Wyniki konkursu poznamy na marcowych Targach „Wiatr i Woda” w 2019 roku.