„Było mało, a pokazać trzeba dużo”. Tissot i Tour do Pologne

Organizator wyścigu Tour de Pologne pokazał szczegóły planowanej tegorocznej rozgrywki kolarskiej, w tym także trasę na której będzie rozgrywany wyścig.
Chronometrażystą te ze imprezy od kilku lat jest szwajcarska marka Tissot.

Tissot. Tour de France

Obecność firmy Tissot to na pewno duża nobilitacja dla naszej krajowej imprezy, bo firma ta jest chronometrażystą największych wyścigów kolarskich. Jest na Tour de France, na Vuelta Espana i Giro d’Italia.

Zegarek Tissot Tour de Pologne

Na tego rodzaju imprezy firma Tissot przygotowuje także specjalne, dedykowane modele zegarków.
Na półkach sklepowych można jeszcze znaleźć zegarek Tissot Tour do Pologe dedykowane ostatniej, a czasami także poprzednim edycjom zawodów. Są także zegarki Tissot związane z Tour de France.

Tour de Pologne 2019

Niestety nasze polskie wydanie wyścigu wydaje się być imprezą lokalną.
Wprawdzie organizator robi wszystko, by powiększyć jej znaczenie, czyli jak śpiewał Wojciech Młynarski „Było mało, a pokazać trzeba dużo”, ale prawda jest nieco inna.

Tour de Pologne 2019
Tour de Pologne 2019

Oglądając grafikę przebiegu trasy przygotowaną przez organizatora można odnieść wrażenie, że wyścig odbywa się od zachodniej do wschodniej granicy kraju. Na południu, ale sięga aż do środkowej części Polski.

Tour de Pologne 2019

Nic z tych rzeczy. To lokalne (w sensie zasięgu geograficznego) zawody. Na pokazanej mapie przedstawiono graniczne dla poszczególnych etapów miejscowości.
Szkoda, bo impreza historyczna i z potencjałem, a przy większym obszarze działania… także wyzwanie dla Tissota byłoby większe.

“Było dużo…”

Tak Tissotowi, jak i organizatorom Tour de Pologne możemy tylko życzyć, by już niedługo, ponownie zgodnie ze słowami Wojciecha Młynarskiego skierowanymi do kamerzystów: „było (aż tak) dużo, a (że) pokazać trzeba mało”, by… zmieścić wszystko w obiektywie.

Oferta zegarków Tissot, w tym zegarek Tissot Tour do Pologne znajdziecie Państwo w naszym salonie.

Władysław Meller