Magazyn „Zegarki i Pasja” drugi kwartał 2019 już dostępny

Od kilku dni jest już dostępny nowy numer magazynu Zegarki i Pasja (Q2). Jako że jest w nim co najmniej kilka artykułów o zegarkach, które mamy w naszej ofercie, to pozwalamy sobie przekazać Państwu kilka słów o zawartości tego kwietniowego) numeru magazynu.
Jak zwykle jest on bardzo ciekawy, jak zwykle rozdajemy go odwiedzającym nasz salon gościom.
Poprzez sklep internetowy oferujemy także możliwość dostawy na wskazany adres po kosztach przesyłki – zapraszamy do naszej „księgarni”

Cóż takiego znajdziemy w aktualnym numerze Zegarki i Pasja?

Seiko Presage – recenzja modelu Shippo Enamel Automatic Limited Edition

Seiko w magazynie Zegarki i Pasja

Jak można się zorientować zgodnie z przyjętym przez redakcję systemem dla “okładkowego” zegarka na pierwszych stronach magazynu znajdziemy jego recenzję
W tym przypadku jest to przepiękny model firmy Seiko z linii Presage. Bardzo dogłębna recenzja zawiera także ciekawy opisy wykonania tarczy zegarka. Wydaje się, że to właśnie tarcza tego modelu jest elementem, który zachwyci każdego miłośnika zegarków.

Super Titanium od firmy Citizen

Citizen Super titanium w Zegarki i Pasja

O metalu, który firma Citizen stosuje do wykonywania super wytrzymałych kopert do zegarków my też pisaliśmy już kiedyś na naszym blogu. W artykule znajdziemy doskonale opisaną technologie uzyskania Super Titanium oraz jego niezwykłe, wykorzystywane w zegarmistrzostwie własności.
Nasza oferta zegarków Citizen w sklepie internetowym

Wizyta fabryce Emile Chouriet Geneve

Emil Chouriet w Zegarki i Pasja

Zegarki marki Emile Chouriet Geneve oferujemy w naszym salonie od pierwszych dni ich obecności w Polsce. W magazynie znajdziemy ciekawy opis powstania marki, obecnej jej sytuacji własnościowej, oraz ciekawostki dotyczące wytwarzania i oferty marki.
Oferta zegarków Emile Chouriet w naszym salonie

Roamer – w rytmie faz Księżyca

Roamer w Zegarki i Pasja

Taki dokładnie nosi tytuł artykuł magazynu Zegarki i Pasja. Zawsze uważaliśmy, że wskazanie faz Księżyca jest jedną z najciekawszych dekoracji zegarkowej tarczy. Dotyczy to tak zegarków mechanicznych, jak i elektronicznych. W artykule znalazły się dwa modele marki Roamer z fazami Księżyca. Jeden z nich posiada dodatkową. „biznesową” komplikację – wskazanie tygodnia roku.
Oferta zegarków Roamer w naszym salonie

Orient Automatic Diving Sports

Orient Automatic w Zegarki i Pasja

Marka Orient po raz pierwszy gości na łamach magazynu Zegarki i Pasja. Cieszymy się bardzo, bo ta marka jest od dość dawna w ofercie naszego salonu, więc teraz możemy naszym klientom polecać ją także poprzez magazyn.
Na łamach magazynu napisano: „Kiedy zastanawiamy się nad wyborem dobrze wykonanego, atrakcyjnego stylistycznie i niezawodnego zegarka typu diver, który nie zrujnuje budżetu, w zasadzie od razu myślami kierujemy się w stronę oferty producentów z Kraju Kwitnącej Wiśni.”
My z tej wskazanej grupy zegarków oferujemy marki Orient, Citizen i Seiko.
Oferta zegarków Orient w naszym sklepie internetowym.

Seiko Prospex – kolekcja zegarków, która powstała z inspiracji trzema żywiołami

Seiko w Zegarki i Pasja

Tytuł artykułu wskazuje inspirację do tworzonych modeli zegarków, a pierwsze jego słowa wyjaśniają sposób powstania jej nazwy.
Pochodzi ona od słów: „profesjonalny” i „specyfikacja” – ciekawe?
Tak ciekawe. My zachęcamy do przeczytanie także tego artykułu. Nasza oferta zegarków Seiko w sklepie internetowym.

Rezerwa chodu w zegarach i zegarkach – niezwykłe rozwiązanie Karola Romana

Karol Roman, rezerwa chodu w zegarkach

Te rozważania o technice zegarkowej powstały na kanwie projektów wykonywanych przez przyjaciela naszego salonu, zegarmistrza, inżyniera, absolwenta Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej – Karola Romana.
Wskazanie rezerwy chodu jest ciekawą i przydatną komplikacja konstrukcji mechanizmu zegarkowego. Jest tez ostatnio dość popularną.
Czy w takim razie rozwiązania pokazane przez Karola Romana są czymś wyjątkowym?
Tak. Dokładnie tak. Te rozwiązania są wyjątkowe, bo dla ich wykonania nie potrzeba, podobnie jak w istniejących konstrukcjach wprowadzenia wielu skomplikowanych do wykonania części. Karol nadał nowe możliwości istniejącym elementom zegarka, a dołożył zaledwie kilka nietrudnych do wykonania części.
To jest genialnie proste. To jest GENIALNE!

Zachęcamy do odwiedzin, do odbierania magazynu z naszego salonu!


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/platne/serwer156344/public_html/odczasudoczasu.pl/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(582) : eval()'d code on line 7